HC Energie Karlovy Vary

Fotbalovou přípravu načala Energie vysokou výhrou


Prvním fotbalovým soupeřem karlovarské Energie byla hroznětínská Olympie. V úterním odpoledním utkání vyhráli energetici vysoko 7:2. V sestavě se objevila řada mladíků, ale i největších hvězd včetně nejlepšího střelce uplynulého extraligového ročníku – Petra Kumstáta. Ten se zaskvěl pěkným výkonem korunovaným dvěma přesnými zásahy a výstavní přihrávkou na úvodní branku utkání, kterou zaznamenal Václav Skuhravý. Za zmínku stojí i výkon Jiřího Doležala v brance. Mladý hokejista se mezi tři tyče postavil vůbec poprvé v kariéře a inkasoval pouze dvakrát. Po utkání jsme si povídali s Václavem Skuhravým.
Branky Energie: Skuhravý, Mensator, Zucker 2x, Pech, Kumstát 2x.

Letní příprava běží v plném proudu, odehráli jste první fotbalové utkání v Hroznětíně. Podařilo se vám porazit místní tým vysoko 7:2. Je to nejvyšší fotbalová výhra Energie?
Neřekl bych, že nejvyšší. Myslím si, že jsme měli i vyšší výhry v letech dřívějších, ale utkání proti Hroznětínu se nám povedlo. Byl to pro nás dobrý trénink. Trenéři nám dovolili, že si můžeme domluvit pár zápasů a několik obcí z okolí mělo zájem, a tak jsme se dokázali dohodnout.

Dá se říct, že vám vyšlo i počasí, nemyslíte? Loni jste jeden přípravný zápas odehráli v Perninku. V tom utkání skoro celou dobu pršelo a ani bahno kvalitě nepomohlo.
Máte pravdu, že se počasí vydařilo. I terén byl skvělý, musím pochválit místní, kteří si dali záležet. Osobně jsem si myslel, že bude trávník tvrdší, což se nepotvrdilo a hrálo se nám opravdu dobře.

Hroznětínští začali docela zostra, zápas vzali docela prestižně a v prvních chvílích vás i lehce přehrávali. Jak jste to viděl vy jako aktér?
Hlavně jsme se potřebovali rozkoukat. I tomu bych lehce přičetl naší neaktivitu v úvodních minutách. Dva, možná tři jsme zvyklí na velké hřiště, zbytek hraje spíš malou kopanou, takže nám jako celku trvalo, než jsme se rozkoukali a otrkali.

Nemyslíte si, že bude zápasů málo? Hrajete ještě v Chodově a pak se zúčastníte jedenáctého ročníku turnaje „O pohár Ludwiga Mosera.“
Ještě odehrajeme jedno utkání v rámci soustředění v Břeclavi. Nějaké zápasy nás ještě čekají, nebude jich sice moc, ale je to pro nás příjemná změna.

Trenér Kýhos chtěl na soustředění odletět někam do zahraničí. Proč to nevyšlo?
Možností bylo víc. Buďto byla ta zahraniční varianta, anebo varianta v Čechách. Hledali jsme něco příhodného, co by nám pasovalo a Břeclav z toho vyšla nejlépe.

Jak bude probíhat zbytek přípravy před odjezdem na zmíněné soustředění?
To máme do konce týdne. Ve středu máme regenerační den, jednofázový, kdy jsou zahrnuty nějaké hry a posilování. Ve čtvrtek máme dva tréninky zaměřené na dolní končetiny a v pátek jdeme do posilovny na běžecké pásy. V sobotu máme volno a neděle je pro nás začátkem břeclavské štace.

Co bude náplní soustředění na jihu Moravy?
To já nevím. To je otázka spíš na trenéry. Určitě to ale bude probíhat vícefázově. Viděl bych to i na tři denně, což je dobré, protože změny jsou pro fyzičku nejlepší. Jde také i o to, že se dostaneme z prostředí Karlových Varů, dál od domovů a poznáme nová tréninková zařízení.

V minulých letech se v Energii hodně sázelo na cyklistiku, jež letos odpadla. Jak to berete a vnímáte? Co vám přinášejí dynamické tréninky pod panem Kýhosem?
Těžko se hodnotí teď. Uvidíme hlavně, jaké to bude v sezoně na ledě. Nejezdíme sice na kole do přírody, ale dvakrát týdně máme spinning, kterým to nahrazujeme a vyplňujeme nezaplněné místo právě po cyklistice. Spinning je lepší v tom, že nám mohou trenéři lépe, častěji a přesněji měřit naší tepovou aktivitu. Je to něco jiného, ale myslím si, že to je symbol každé přípravy. V něčem se diametrálně liší, jinde zase najdeme podobné postupy.

Co říkáte na aktuální doplnění mužstva? Zatím se u týmu hlásí pouze pár posil.
To není otázka na mě, myslím si, že kádr máme kvalitní. Každopádně by se nám ale hodil ještě minimálně jeden kvalitní bek a jeden útočník. Když se to nepovede, tak se to nepovede a pokud naopak ano, tak budeme jenom rádi.