Góly do naší šatny Boleslav nakoply, litoval Lukáš Pech

Energie na ledě Mladé Boleslavi neuspěla a navzdory slušenému začátku nakonec prohrála 3:5. Reparát se pokusí složit ve čtvrteční televizní předehrávce s Třincem. „Dělali jsme hrubé chyby a ty rozhodly. V utkání s Oceláři se jich musíme vyvarovat,“ přiznal po středečním tréninku útočník Lukáš Pech.

Dvě utkání tým šlapal jako hodinky. Co se v Mladé Boleslavi stalo, že to nevyšlo napotřetí?
Půl utkání z naší strany bylo velice dobrých. Nepustili jsme domácí ke střelbě. Poměr 20:8 hovořil jasně v náš prospěch. Bohužel následně přišla dvě rychlá vyloučení za sebou a domácí vyrovnali. Před koncem druhé třetiny jsme několikrát měli puk na holi, ale nedokázali jsme vyhodit. Za to nás domácí potrestali.

Ne konci každé s třetiny jste inkasovali. Byl to jeden z rozhodujících aspektů zápasu?
Tohle byla veliká škoda. Když dostanete gól do šatny, tak vám to nepřidá a naopak. Soupeře to hodně povzbudí. Na začátku třetí třetiny jsme opět inkasovali a domácí se dostali na koně.

Co bylo horší? Branky na konci třetin nebo následné individuální chyby?
Obojí. Jak branky na konci třetin, tak ty nevyhozené puky na konci druhé třetiny. Tohle byly naše chyby a těch se musíme vyvarovat. Do zápasu s Třincem už musíme jít s čistou hlavou.

Nakousl jste Třinec. Budete hrát s lídrem tabulky, který ale posledním zápase podlehl doma Litvínovu…
Pro mě tento výsledek je veliké překvapení. Oceláři mají vynikající ofenzivní mužstvo a jako první celek si budou z Karlových Varů chtít odvézt všechny body. Myslím si, že chtějí získat Prezidentský pohár. Je to velice lákavá trofej. Víme, že nás nečeká v zápase nic jednoduchého. Musíme se vrátit ke hře, se kterou jsme uspěli v utkání na Kladně a se Slavií.

Jakou hrou se budete chtít prezentovat?
Naším cílem je hrát dobře směrem do obrany a důrazně pracovat na brankovišti soupeře. Věřím, že vyhrajeme.

Vojtěch Polák. To je momentálně hvězda Třince. Vyrůstali jste spolu v dorostu a juniorce. Jaký je to hráč? V čem je nebezpečný?
Vojta je velice šikovný na puku. Přemýšlí hlavou a umí také vystřelit. Jdou mu i nájezdy. Když ho vidíte, tak to prostě v rukou má. Komplexně je to vynikající hokejista. Na začátku soutěže se mu dařilo. V poslední době moc branek nedává. Nevím, jestli nebyl zraněný, ale Třinec má tři vyrovnané formace a každý z hráčů je nebezpečný. Gól může dát kdokoliv.

Další hvězdou je Jan Peterek, který v této sezoně vstoupil do Klubu kanonýrů…
Před ním musím smeknout. Dvě stě padesát branek v extralize a v reprezentaci. Také bych se chtěl tolikrát trefit, ale jsem ještě asi dvacet let před touto metou (úsměv). Pro nás je škoda, že tady už není David Hruška, kterému chybělo jen malinko, aby se do Klubu kanonýrů dostal. Sobě i nám by tím moc pomohl.

Klub vyhlásil „výběrové řízení“ na vaše pravé křídlo. Bohužel se ale do konce přestupového termínu nikdo vhodný…
Nedá se nic dělat. Takový je život. Hraji s Péťou Sailerem a teď jsme nějaké ty branky dali. Bohužel stává se nám, že i nějaké dostaneme, a to je špatně. Na tom musíme zapracovat. Jsme druhá lajna a naším úkolem je branky dávat. Mrzí mě, že odešel David Hruška, ale už se na to nemůžeme vymlouvat, protože taková už byla domluva před sezonou.