HC Energie Karlovy Vary

Holky příjdou až v NHL, směje se dorostenec David Kellner

KARLOVY VARY - K dnešnímu rozhovoru jsme si vybrali po zápase HC Energie – HC Rabat Kladno dorostence Davida Kellnera, o němž se mluví jako o velkém talentu karlovarského hokeje. Skromný, upřímný klučina, který v odehraném zápase zařídil svými parádními góly bod domácímu celku a je původem z jihočeského Milevska prozradil na sebe i něco ze svého soukromí. Celý rozhovor naleznete uvnitř článku.
Hrajete v Karlových Varech, jste rodilý Karlovarák?
Hraji v Karlových Varech, ale narodil jsem se v jižních Čechách, konkrétně v Milevsku. Do Karlových Varů jsem kvůli hokeji přišel ve svých 12 letech. Zpočátku jsem bydlel na internátě, v současnosti mám pronajmutý byt.

Předpokládám, že jste s hokejem v Milevsku začal brzy.
To ano, ve čtyřech letech.

V tomto věku má spousta kluků svoje hokejové vzory, které si často přenesou i do dospělosti. Jak je to s vámi?
No, něco už mě opustilo, ale hodně se mi momentálně líbí hra například Sidney Crosbyho či Jaromíra Jágra (úsměv).

O čem přemýšlíte do budoucna ohledně hokeje?
Chtěl bych se hrozně moc hokejem živit, moc mě hokej baví a chci také hrát do té doby, dokud to půjde. A doufám, že to dotáhnu nějak pořádně daleko.

Takže jako každý mladý hokejista, i vy sníte o NHL?
Samozřejmě.

Trošku z vašeho soukromí, o hokejistech je známo, že „po nich jdou více holky“, jak je to u vás?
Tak zatím to nechávám být, nemám ani moc času, buď mám školu nebo hokej, nechává mě to více méně chladným. To příjde, až budu v tom NHL (smích).

Když se vrátím k dnešnímu utkání, které se Vám povedlo, dal jste skvělé dvě branky, z toho jednu v powerplay. Zvláště u té druhé byla vidět vaše obrovská radost. To se takhle radujete u každé branky?
Tak u těch důležitých branek to vždycky příjde nějak samo, ale nikterak se tomu nebráním a ten dnešní gol byl velmi důležitý.

Já Vám děkuji za rozhovor a mnoho štěstí do vaší kariery.
Taky díky.