Honzík: Takových nepovedených závěrů už bylo několik

David Honzík nastoupil podruhé v sezoně proti Liberci, ale ani tentokrát se nedočkal jediného bodu. Necelých padesát minut sahal po čistém kontě, nakonec však Tygři třikrát rozvlnili síť za jeho zády. „Kotouč mi plaval okolo pravého betonu. Kluci na mě řvali, ať ho podržím. Já jsem ho přikryl, ale vletěl do mne hráč a narval mě spolu s pukem do brány,“ popisuje vyrovnávací branku, po které se hodně zlobil.

Davide, jak byste zhodnotil utkání, když jste téměř 50 minut lapali po vítězství?
Zápas se mi hodnotí hrozně těžce. Chtěli jsme si odvézt nějaký bod, bylo to naším cílem. Odvedli jsme padesát minut těžké práce. Následně jsme pustili Liberec na koně a ten dokázal utkání otočit na svou stranu.

Bylo pro vás překvapením, jak snadno jste se dokázali dostat do vedení a držet krok s lídrem tabulky?
Nejednalo se vůbec o lehký zápas. Pořád jsme se přetahovali, jen nám tam padly nějaké góly. Konečně se nám podařilo tečovat nebo dobře clonit před gólmanem. To stejné se povedlo soupeři akorát trochu později.

Důležitý byl vyrovnávací gól, jak se odehrála situace z vašeho pohledu?
Kotouč mi plaval okolo pravého betonu. Kluci na mě řvali, ať ho podržím. Já jsem ho přikryl, ale vletěl do mne hráč a narval mě spolu s pukem do brány. Rozhodčí asi ani nemohli přerušit hru. Jednalo se o velmi rychlou situaci. Z mého pohledu to je hodně sporné a byl tam kontakt na mou osobu. Byla to těžká situace.

Co udělá s psychikou dobře rozehraný zápas se špatným koncem?
Když to řeknu špatně, tak jsme na takové závěry už zvyklí. Bylo jich už několik. Dokázali jsme s favoritem hrát dobrý a vyrovnaný hokej, dařilo se nám držet nerozhodný stav nebo jsme dokonce byli ve vedení. Příkladem je utkání s Chomutovem, kdy jsme třicet vteřin před koncem vstřelili branku na 4:3 a deset vteřin před závěrečnou sirénou jsme inkasovali. Zřejmě se jedná o nějaký náš začarovaný kruh. Nezbývá nám nic jiného než se z toho vymotat a závěr sezony zvládnout.

Kdybyste si odvezli tři body, mohli jste opět opustit poslední příčku. Mrzí vás prohra o to víc?
V minulém nebo předminulém zápase jsme se z posledního místa odlepili. Nevím, mohli jsme v Liberci urvat aspoň nějaký bod do play-out, kterému se už nevyhneme. Myslím si, že v play-out půjde hodně o nervy a mohlo se jednat o zlatý bod. Musíme udělat maximum, abychom to dovedli do zdárného konce.