HC Energie Karlovy Vary

Jakub Flek: Do Chabarovsku si jedeme pro body

Jediný dvojzápas mají junioři Energie v prosincovém rozpisu Mládežnické hokejové ligy. Počet zápasů je však kompenzován vzdáleností, kterou musí překonat. Šestého a sedmého prosince se představí na ledě Chabarovsku. Utkají se tak dva nejvzdálenější kluby MHL. Navzdory téměř osmitisícové vzdálenosti a časovému posunu spřádají svěřenci Karla Mlejnka plány na bodový zisk.

Po utkáních s Bobrujskem vládla v kabině výborná nálada. „Že se nám daří, je zásluhou celého týmu. Počínaje brankářem a konče posledním útočníkem čtvrté formace. Dobře se nám pracuje i na trénincích. Maximálně se snažíme soustředit a připravovat. Pevně věřím, že to půjde takto i dále,“ říká útočník Jakub Flek.

V posledních dvou zápasech porazili energetici Dinamo-Šinnik Bobrujsk 5:0 a 4:0. „Náročnější bylo druhé utkání. Každý soupeř, který hostuje někde dvě utkání, chce alespoň v jednom uspět a bodovat. Proto bylo druhé utkání náročnější. Bobrujsk nastoupil ve vysokém tempu a my jsme se dlouho nedokázali prosadit. Nakonec jsme je ale zdolali, a to je super,“ pokračoval odchovanec Mariánských Lázní.

Kouč Karel Mlejnek se v první třetině druhého utkání musel hodně rozčilovat. Na hře svých svěřenců viděl mnoho chyb. „Neřekl bych, že jsme soupeře podcenili, ale byli jsme takoví uvolnění. Hlava nebyla tak soustředěná, jak by měla být. Trenér to jasně vycítil a my jsme to také poznali. V dalších třetinách už jsme ale dokázali zabrat a dotáhli utkání nakonec do vítězného konce,“ přiznal křídelník první formace.

Dá se tedy očekávat, že o první přestávce musel kouč hodně zvednout hlas. „Zase tak moc dusno nebylo. Na druhou stranu nám vytýkal chyby, které jsme dělali a kladl hlasitě důraz na to, abychom vše zlepšili a napravili,“ pokračoval Flek v rozboru posledního utkání.

Ještě před reprezentační přestávkou čeká juniorku dlouhý výlet. Vypraví se až do Chabarovsku, což je téměř osm tisíc kilometrů daleko. „Čeká nás cesta, která nebude příjemná. Budeme překonávat deset časových pásem. Nicméně jsme si řekli, že se s tím pokusíme poprat a přivézt z Chabarovsku co nejvíce bodů,“ nebojí se Flek neobvyklé výzvy.

Zisk šesti bodů z místa pouze 20 km vzdáleného od Číny se může zdát jako příliš sebevědomý cíl. „Doma se nám je podařilo dvakrát porazit, tak proč by se nám to nemohlo povést u nich? Oni museli podstoupit stejný časový posun, jaký teď čeká nás. Pokud nastoupíme s odhodláním bojovat a naplno budeme makat, tak bychom mohli šest bodů dovézt,“ plánuje Jakub Flek.

Cestu na ruský dálný východ energetikům zpestří zastávka v Moskvě. „V Moskvě budeme mít čas na trénink, což je o něco málo blíže k Chabarovsku. Takže se budeme aklimatizovat postupně. Myslím si, že budeme mít dostatek času zvyknout si a přizpůsobit se,“ hlásí Flek optimisticky.