Je to historický moment, říká Miroslav Duben

Karlovy Vary postoupily prvně v historii do čtvrtfinále play off. Dvě třetiny zápasu se však mohly spoléhat pouze samy na sebe. A nevypadalo to dobře. První dvě třetiny prohrávaly a jak sám říká Miroslav Duben, bylo to jen o prvním gólu. Ten vstřelil právě tento obránce a protože byl v této době postup již jistý, mohlo se začít slavit.
Jste u největšího úspěchu karlovarského hokeje. Jaký je to pocit?
Je to skvělý pocit. Konečně se nám to povedlo. Všichni jsme za tím šli a od začátku sezóny jsme podávali, myslím, dobré výkony. Měli jsme hlušší místo okolo Vánoc, ale prakticky celou sezónu jsme v šestce byli a jen jednou jsme spadli na místo sedmé. Myslím, že zaslouženě jsme tam, kde jsme byli celý ročník a nikdo proti tomu nemůže říct ani půl slova.

Všichni jsou tu v euforii, dokonce Zdeněk Venera se zúčastnil vašich oslav na ledě. Vážíte si toho?
Určitě. Je to historický moment pro Karlovy Vary a všichni lidé jsou tu v euforii, je to takové přirozené.

Bude se vám teď hrát lehčeji?
Myslím, že jo. Teď si to budeme užívat. Vlastně už poslední třetinu jsme věděli, že Třinec prohrál. Myslím si ale, že si budeme užívat nejen ty poslední zápasy ale i play off.

Dnes jste prohrávali tři čtvrtě zápasu. Sledovali jste ostatní výsledky a Třinec především?
Trochu ano. Už o druhé přestávce nám trenér řekl, že je Třinec hotový, tak jsme byli rádi, že už nemusíme. Nakonec se nám i podařilo otočit ten výsledek s Kladnem.

Myslíte, že tento fakt měl vliv na výkon ve třetí třetině?
Myslím, že ne. Bylo to jen o tom dopravit nějaký ten puk do branky. Kladno ale hrálo výborně. Konec sezóny je zastihl ve výborné formě. Těžko se proti nim prosazovalo, ale potom díky štěstí a přesilovkám se nám to podařilo otočit.

Teď jste říkal, že to bylo o tom dát první gól. Ten jste dal nakonec právě vy. Můžete mi ho nějak popsat?
Je úplně jedno, kdo ten gól dal. Byl to jeden z těch typických, co od modré padají. Byla to šťastná střela. Dostal jsem tam od Milana Procházky puk od mantinelu a poslal jsem to na bránu vedle prvního hráče. Hlavně jeho jsem nechtěl trefit. Gólman střelu zřejmě neviděl, to je vše.

V posledním zápase jste na Kladně prohráli. Vzali jste si z toho zápasu ponaučení? Upozorňovali Vás trenéři na nějaký poznatek z posledního utkání na Kladně?
Já ani nevím, jak jsme hráli v posledním zápase na Kladně. Věděli jsme ale, co zhruba Kladno hraje a dávali si pozor na přesilovky. Řekli jsme si k tomu něco jako před každým druhým zápasem, ale nic speciálního.

Koho si teď přejete do play off?
Tady se vůbec nedá vybírat. Můžete hrát jako první na osmého a stejně skončíte v prvním kole, jako se to stalo Pardubicím. Tady se tedy nedá spekulovat a vybírat už vůbec ne.

Máte šanci, že play off budete začínat doma. Může toto hrát nějakou roli?
To nevím. Posledně jsme začínali doma a prohráli jsme 3:0 na zápasy. Je to ošemetné a ošidné. Někdy je to lepší, někdy horší. Těžko říct.