HC Energie Karlovy Vary

Jeden z pilířů obrany zůstává! Petr Šenkeřík prodloužil o rok

Karlovarský klub hlásí důležitý podpis v obranných řadách. Na západě Čech setrvá minimálně jeden další rok zadák Petr Šenkeřík.

Šenkeřík se s Energií dohodl na prodloužení kontraktu do konce sezony 2020/2021.

„Petr Šenkeřík u nás vyrostl ve velmi ofenzivního beka, který zvládá přes dvacet minut na utkání. Bylo naší prioritou ho tady v klubu udržet. Jsem rád, že jsme se domluvili na další spolupráci,“ komentuje podpis svého svěřence hlavní trenér a sportovní manažer Martin Pešout.

Zlínský rodák přišel do lázeňského města v průběhu prvoligového ročníku 2017/2018 z Ústí nad Labem. Na karlovarské prostředí si zvykl velmi rychle a takřka okamžitě se zařadil mezi důležité členy zadních řad.

Průlomová byla z jeho pohledu sezona 2018/2019, kdy o sobě dal nahlas v nejvyšší české soutěži a svými výkony si dokonce vysloužil pozvánku na reprezentační kemp.

Letos nasbíral Petr Šenkeřík pětadvacet kanadských bodů, když zaznamenal pět gólů a přidal dvacet asistencí. V produktivitě mezi všemi extraligovými beky skončil šestý, mezi zadáky Energie pak konkurenci neměl. V Karlových Varech tvořil elitní obrannou dvojici s Matějem Stříteským.