Jiří Drtina: Rozhodla druhá třetina a nevyužité přesilovky

Energetici spadli po prohře s Bílými Tygry z Liberce až na samé dno tabulky. Velkou vinu na tom měly nevyužité přesilovky domácích a propadání v obraně. Utkání hodnotil autor asistence na úvodní branku Jiří Drtina.

Jirko, proč si myslíte, že vám dnešní utkání nevyšlo, kde nastala chyba?
Utkání nám nevyšlo, protože jsme nedali góly v první třetině, kdy jsme měli hodně přesilovek, a ty jsme nevyužili. Bohužel jsme dali jenom jeden gól. Kdybychom dali dva nebo tři, utkání by se vyvíjelo úplně jinak. Ve druhé třetině jsme polevili, inkasovali jsme ve vlastním oslabení, a to nás trochu položilo. Ve třetí třetině jsme se měli snažit výsledek udržet, to se nám ale nepodařilo. Naopak jsme často propadali, a oni chodili do přečíslení buď dva na jednoho, nebo tři na jednoho, a dávali z toho góly.

Kde se podle vás nachází rozhodující moment dnešního zápasu?
To byl asi gól na 1:3. Za stavu 1:2 ještě šla uhrát remíza, za stavu tři jedna už to bylo opravdu velice složité. Celkový rozhodující moment nastal ve druhé třetině, kdy jsme polevili.

Hned na začátku utkání jste parádně nahrál Lukáši Pechovi na úvodní branku…
Viděl jsem Lukáše, jak si najíždí na druhé straně mantinelu. Věděl jsem, že mu nemůžu nahrát na hůl, proto jsem volil nahrávku do prostoru. Dopadlo to přesně, jak jsem chtěl, měl jsem maličko štěstí, kotouč se dobře odrazil a Lukáš ho dojel a dal gól.

Co říci k přesilovkám? Podařilo se vám využít jen tu první, pak se vám ani opticky nedařily…
Tu první přesilovku jsme využili, protože byla z protiútoku, nebyli jsme usazení v útočném pásmu. Oni hráli velice dobře ve svém obraném pásmu, vždy nás dokázali přehrát. Liberec velice dobře bránil celý zápas.

Spadli jste na poslední místo, další zápasy už opravdu potřebujete vyhrát, že?
My jdeme do takto do každého zápasu, je jedno, pokud jste poslední nebo předposlední, pořád je tam malý bodový rozdíl, to už nehraje žádnou roli. Jsme ve velmi špatné pozici a všichni to víme.

Měníte cíle, nebo pořád myslíte na předkolo play-off?
Teoretická šance na předkolo tam je, museli bychom vyhrát skoro všechny zápasy, pokud to berete podle počtu bodů. Šance tam samozřejmě je, my se pokusíme jich nasbírat co nejvíc.