Junioři potvrzují vzestup, dařilo se i dorostu

Že jsou junioři na vzestupu, dokládá šest získaných bodů ve dvou utkáních. Za zmínku stojí vysoká výhra nad Vsetínem 11:0, ve které zaznamenala hattrick i mladá karlovarská naděje Michal Vachovec (na snímku). Dařilo se ovšem i dorostencům. Ti ze dvou utkání hraných na Moravě dokázali vytěžit pět bodů, a okupují tak osmé místo tabulky. Šesté až deváté třídy ochutnaly příchuť derby se Sokolovem a některé z nich zažily i hořkost pořážky, což způsobila především nesoustředěná hra s o třídu slabším soupeřem. Podrobné informace nejen k výsledkům turnaje minihokeje v Chomutově se dočete dále v článku.

Extraliga juniorů

HC Energie Karlovy Vary – HC Vsetín 11:0 (2:0,1:0,8:0)
Branky: Vachovec 3, Přindiš 3, Mareček, Rohan T., Majer, Schmidt, Hudák.
Asistence: Topinka 3, Rohan T. 2, Mareček 2, Vaněk 2, Rohan M., Přindiš, Schmidt, Ryžuk, Dlapa
Utkání mělo jednoznačný průběh, ve kterém domácí celý zápas kontrolovali a s chutí si vylepšovali své osobní statistiky. Objektivně je třeba uvést, že soupeř dorazil ve zdecimované sestavě (pouze se 14 hráči), neboť čtyři hráči se zranili v předchozím kole v Kladně. Nejefektivnější v zakončení byl mladý útočník Vachovec a obránce Přindiš, oba dosáhli hattricku.

HC Energie Karlovy Vary – HC RI Okna Zlín 5:3 (1:2,1:1,3:0)
Branky: Majer 2, Topinka, Mareček, Rohan T.
Asistence: Mareček, Tollinger, Přindiš, Rohan T.
Energetici se střetli s kompaktním mužstvem, kterému vyšel vstup do utkání a brzy zlínští hokejisté vedli dvoubrankovým rozdílem. Ve druhé části Mareček vyrovnal, jenže v polovině zápasu byly hosté opět lepším týmem. Karlovarští pak zatlačili Berany do obranného pásma, jenže dlouho se nedokázali prosadit proti výborně chytajícímu brankáři hostí. Až v 50.minutě se podařilo Majerovi vyrovnat a tentýž hráč se stal i autorem vítězného gólu. V emočně vypjatém duelu si domácí před reprezentační pauzou připsali velice důležité tři body. Z posledních pěti zápasů získali junioři 13 bodů a posunuli se v tabulce do jejího středu .

Extraliga dorostu

HC Mora Olomouc – HC Energie Karlovy Vary 1:2 (0:0,0:1,1:1)
Branky:Záhora, Frk
Asistence: Frk
Karlovarští sehráli velmi dobré utkání, především v defenzivních činnostech, kdy soupeře k žádné vážnější brankové situaci nepustili a trpělivě čekali na své příležitosti, které přicházeli. Jejich lepší proměňování by zajistilo větší rozdíl ve skóre a klidnější závěr zápasu.

HC Mladí Draci Šumperk – HC Energie Karlovy Vary 1:2 PP (0:0,1:1,0:0 – 0:1)
Branky: Frk, Kverka
Od počátku utkání měli hosté problémy s kvalitním soupeřovým pohybem, který využíval maximální rozměry ledové plochy a do utkání se "dostávali" prakticky dvě třetiny. Příležitostí ke skórování bylo na obou stranách poskrovnu. V neprospěch hostů hrál i fakt, že v nabitém programu posledních zápasů jich odehrál více na Moravě, a tak byla na jejich hře patrná únava. Přesto se hráči Energie vydali ze všech sil a v prodloužení získali „bonusový“ bod navíc. V tabulce dorostenci jsou na osmém místě.

Žákovská liga starších žáků – 9. třída

HC Baník Sokolov - HC Energie Karlovy Vary 2:5 (0:3, 2:0, 0:2)
Branky: Zikmund 2, Brodský, Csamango, Bouda
Asistence: Flegl 2, Doskočil, Zikmund, Brodský
Karlovarští se prezentovali hrou bez nasazení a vtipu. První třetinu sice vyhráli 3:0, ale svým laxním přístupem dali možnost domácím zkorigovat výsledek na rozdíl branky. Naštěstí včas si uvědomili, že musí zabrat a po přežití několikanásobné přesilovky 3 na 5 přidali další dvě branky a tím bylo o osudu utkání rozhodnuto.

Žákovská liga starších žáků – 8. třída

HC Sokolov Baník - HC Energie Karlovy Vary 2:11 (0:6, 1:2, 1:3)
Branky:Opatrný 2, Klíma 2, Zajíček 2, Petrov, Řezníček, Krejsa, Ziegler, Pokorný
Asistence: Ziegler 3, Petrov 2, Kalčík, Suchý, Opatrný, Řezníček, Krejsa
Hosté drželi po celou dobu utkání jeho vývoj ve své režii a nedali soupeři žádnou šanci k přijatelnému výsledku.

Žákovská liga mladších žáků – 7. třída

HC Energie Karlovy Vary – HC Baník Sokolov 4:5 (1:1, 4:1, 0:4)
Branky:Rubeš, Obodzynskyy, Binias, Křehký
Asistence: Červenka, Obodzynskyy, Bečka
V pohledném a dramatickém utkání domácí v závěru neuhájili třígólové vedení, což se jim bohužel nestalo poprvé.

Žákovská liga mladších žáků – 6. třída

HC Energie Karlovy Vary – HC Baník Sokolov 5:7 (1:3, 4:1, 0:3)
Branky:Smolka 2, Trapl 1, Vildumetz 2
Asistence: Prachař 2, Beer 1, Smolka 1, Hauzr 1, Trapl 1
Jedna třetina na body většinou nestačí. Po špatném začátku, kdy hosté rychle vedli o tři branky, karlovarští výborným výkonem ve druhé skóre otočili na 5:4. Bohužel série chyb v závěrečné části je stála vítězství definitivně.

Západočeský přebor elévů- 5. třída

HC Meteor Třemošná - HC Energie Karlovy Vary 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)
Branky:Vildumetz 3 a Trapl
Asistence: Smolka
Až do poloviny utkání drželi domácí díky agresivní obraně pro ně přijatelný výsledek. V závěru však dvě branky energetiků definitivně zlomily jejich odpor a hosté tak zaslouženě zvítězili.

Západočeský přebor elévů- 4. třída

HC Meteor Třemošná - HC Energie Karlovy Vary 2:4 (0:1, 1:0, 1:3)
Branky: Bečka 2, Chodounský a Přibyl
Asistence: Nídl, Bečka, Chodounský
Už v 1.minutě vedli hosté 1:0. V polovině utkání domácí vyrovnali. O konečné podobě výsledku se rozhodlo ve 3.třetině, ve které třemi brankami šli karlovarští do bezpečného vedení. Domácí v závěru sice snížili, ale i tak Energie připravila domácímu družstvu první porážku.

Turnaj v Minihokeji Chomutov – 3. třída

HC Energie Karlovy Vary – HC Česká Lípa 20:0
Branky: Zázvorka 5, Šik 4, Rozhon 3, bernáth 2. Novotný D. 2, Matoušková, Zrnová, Čechlovský, Jílek

KLH Chomutov – HC Energie Karlovy Vary 9:8
Branky: Novotný D. 4, Šik 3, Zrnová