Juniorka překvapila, ženy otočily zápas, dorostenci bez bodu

Souhrn výsledků mládeže z uplynulého týdne začneme velice optimisticky. Nejstarší z mládežníků, junioři, kteří bojují s početnou marodkou, porazili na svém ledě momentálně třetí celek tabulky České Budějovice vysoko 7:2. V tomto zápase hodně pomohl dvěma nahrávkami a celkově výbornou hrou Tomáš Rohan (na snímku). Druhé utkání pro nejstarší z mládežníků bylo rovněž relativně úspěšné, z Pardubic si přivezli bod po prohře v prodloužení. To dorostencům se tolik nedařilo a z obou utkání si po těsných a smolných prohrách nezapisují ani bod. Jak se vedlo dalším kategoriím se dočtete dále v článku.

Extraliga juniorů

HC Moeller Pardubice - HC Energie K. Vary 3:2 pp(0:0, 0:2, 2:0 - 1:0)
Branky: Vaněk, Vachovec.
Asistence: Rohan T., Přindiš
Hosté po čtyřiceti minutách vedli o dvě branky především díky výbornému Hruškovi v brance. Ve třetí části se karlovarští hráči dostali pod trvalý tlak domácích, kteří své snažení korunovali šťastnou brankou 20 sekund před koncem. V prodloužení se hosté dopustili hrubé lehkovážnosti v obranném pásmu, a věnovali tak druhý bod svému soupeři.

HC Energie K. Vary - HC Mountfield 7:2 (1:0, 2:1, 4:1)
Branky: Majer 2, Mareček, Schmidt, Přindiš, Vachovec, Flieger
Asistence: Rohan T. 2, Topinka 2, Přindiš, Záhora M., Šik
Energetici podali proti třetímu celku soutěže vynikající výkon, velmi dobře hráli organizovaně v obranné činnosti, čímž otupili ofenzivní kvalitu soupeře. Opět domácí výrazně držel brankář Hruška a po dlouhé době se Karlovaráci dokázali prosadit ve finální fázi, kdy brankové příležitosti využili ke své radosti a poměrně nečekanému vysokému vítězství.

Extraliga dorostu

HC Energie K. Vary – HC Sparta Praha 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)
Branky: Winkler 2.
Asistence: Urbančok.
S prvním týmem průběžné tabulky domácí v utkání doplatili na častá vyloučení, především ve druhé třetině, kdy byli 10 minut v menším počtu hráčů. Mužstvo přesto oslabení zvládalo a neinkasovalo v nich. V závěrečné části se karlovarští trenéři snažili z utkání získat nějaký bod, ale ani velmi slušně sehraná power - play k tomu nevedla.

HC Moeller Pardubice - HC Energie K. Vary 4:3 (1:2, 2:0, 1:1)
Branky: Frk 2, Kubáč.
Asistence: Táborský, Kverka, Valeš.
Dobrý vstup do utkání Karlovarským pokazila druhá třetina, ve které soupeř využil přesilovou hru 5-4 i 5-3, mimo jiné při pětiminutovém trestu hostujícího hráče. V závěrečné části dokázali Západočeši proměnit také přesilovou hru 5-3 a srovnat na 3:3. Bohužel 38 sekund před koncem základní hrací doby nešťastně inkasovali, a odjeli tak bez bodů.

Žákovská liga starších žáků - 9. třída

HC Energie K. Vary - SK Kadaň 8:1 (3:0, 1:1, 4:0)
Branky: Csamango 4, Doskočil, Čoudek, Jirušek, Flegl
Asistence: Vrána L. 4, Vrána J. 2, Čápek
Po neurovnané první části, ve které byli hosté nebezpečnější, ale domácí efektivnější, zlepšili karlovarští deváťáci pohyb a získali utkání pod kontrolu. Především dvojice Csamango – Lukáš Vrána hrála s chutí a obstarala první čtyři branky.

Žákovská liga starších žáků – 8. třída

HC Energie K. Vary - SK Kadaň 5:1 (0:0, 2:0, 3:1)
Branky: Krejsa 2, Petrov, Klíma, Šafář.
Asistence: Ziegler 3, Černý, Pokorný.
V hokejově nepohledném zápase se povětšinou hrálo na polovině soupeře, ale domácí se nemohli dlouho prosadit gólově, přestože si domácí vypracovali hodně slibných šancí. Trpělivou hrou se nakonec prosadili a nic tak nebránilo zisku dvou bodů.

Žákovská liga mladších žáků – 7. třída

SK Kadaň – HC Energie K.Vary 5:3 (2:0 2:2 1:1)
Branky: Obodzynskyy, Parshakov, Fencl.
Asistence: Troška, Obodzynskyy, Sus.
Utkání bylo vyrovnané a o jeho konečném výsledku rozhodla lepší střelecká pohotovost domácích v úvodní třetině.

Žákovská liga mladších žáků - 6. třída

SK Kadaň – HC Energie K. Vary 4:7 (1:2, 0:3, 3:2)
Branky: Smolka 2, Prachař, Vildumetz, Trapl 3.
Asistence: Prachař 2, Vildumetz 3, Smolka, Jakubův, Šesták.
Dvě třetiny hrálo karlovarské družstvo přesvědčivě nejenom v útočné fázi, ale i obranné, což mu přineslo bezpečné vedení 5:1. V závěrečné třetině však hosté zvolnili tempo hry, čehož Kadaňští využili a začali dotahovat svoji brankovou ztrátu. Karlovarští opět zavčasu zabrali a pojistili vedeni dvěma góly.

Západočeský přebor elévů - 5. třída

HC Lasselsberger Plzeň - HC Energie K. Vary 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)
Branky: Trapl 3, Smolka, Pajk.
Asistence: Václav 3, Vildumetz.
Karlovarští hokejisté sice předvedli průměrný výkon, přesto nad svým velkým rivalem zaslouženě vyhráli. Po většinu času zápasu byli lepší a měli hru pod kontrolou.

Západočeský přebor elévů - 4. třída

HC Lasselsberger Plzeň - HC Energie K. Vary 3:8 (1:1, 0:4, 2:3)
Branky: Parshakov 3, Chodounský 2, Kunc, Bečka, Nídl.
Asistence: Bečka 2, Nídl, Šetek, Chodounský.
Hosté dosáhli cenného vítězství. Střelecky se jim dařilo hlavně ve druhé části a ve třetí své vedení ještě lehce navýšili.

Minihokej - severočeský region - 3. třída

SK Kadaň - HC Energie K. Vary 4:7
Branky: Šik 2, Glanc 2, Rozhon, Bernáth, Cechlovsky

KLH Chomutov – HC Energie K. Vary 4:6
Branky: Šťastný 2, Bernáth 2, Kořán, Šik.

Minihokej – severočeský region – 2. třída

SK Kadaň – HC Energie K. Vary 1:3
Branky: Jiskra 2, Hnízdil

KLH Chomutov- HC Energie K. Vary 4:4
Branky: Hnízdil 2, Poizl, Jiskra.

Liga žen

HC Energie K.Vary - HC Neratovice 6:3 (0:2, 2:1, 4:0)
Branky: Bauerová , Fričová, Hornová, Pöpperlová 2, Wadowská 1.
Karlovarské hráčky předvedly velkého hokejového ducha, když dokázaly otočit nepříznivý vývoj zápasu ve svůj prospěch a po zásluze si připsat první vítězství v nadstavbové části.