Generální partnerHlavní partneři
Podpora mládeže

Karlovarští mladíci opanovali hokejbalový turnaj plzeňské ODM!

Karlovarští mladíci opanovali hokejbalový turnaj plzeňské ODM!

21.06.2015 | Daniel Kubelka

Hokejisté karlovarského mladšího dorostu se v tomto týdnu zúčastnili v pořadí již sedmé letní olympiády dětí a mládeže, kterou v letošním roce hostila západočeská Plzeň. Brusle však naši mladíci nechali tentokrát doma a místo puku si museli poradit s plastovým míčkem v hokejbalovém turnaji. A vedlo se jim náramně, protože čtyřdenní turnaj krajských výběrů dokázali celý vyhrát!

Výběr, který vedl z trenérské pozice bývalý vynikající hokejista karlovarského klubu Jan Košťál, nastoupil na turnaji pod hlavičkou Karlovarského kraje a rozehrával se postupně.

Do základní skupiny B vstoupili naši mladíci porážkou s Pardubickým krajem a následně remizovali s výběrem kraje Moravskoslezského. Druhý den sice dokázali karlovarští zástupci v turnaji porazit celek Středočeského kraje, avšak následná porážka s jihočechy odsunula jakékoliv vyhlídky na medailové pozice na zadní kolej. Třetí den turnaje však vyšel našim mladíkům náramně. V posledním utkání základní skupiny nejprve Karlovaráci přehráli celek z Vysočiny 2:0, v tabulce obsadili čtvrtou pozici, a zajistili si tak postup do odpoledního čtvrtfinále. V něm pak dokonale překvapili vítěze druhé skupiny, výběr Ústeckého kraje, jenž vyřadili po fotbalovém výsledku 1:0 zásluhou branky Františka Klejny.

Poslední den turnaje přinesl závěrečné boje o medaile. V semifinále si karlovarští hokejbalisté zopakovali utkání se soupeřem z Pardubic a odveta vyšla svěřencům Jana Košťála a Stanislava Kantnera dokonale, když ve vyrovnaném duelu muselo rozhodnout až prodloužení, které rozhodl Dominik Šedivý a poslal svůj celek do finále. V posledním utkání celého turnaje čekal na naše dorostence výběr Prahy, avšak karlovarští mladíci hrající ve velké pohodě svého soupeře doslova smetli a po výsledku 6:1 získali zlaté medaile.

Celý turnaj zhodnotil druhý člen realizačního týmu, Stanislav Kantner, aktivní hráč hokejbalového klubu SK HBC CSKA Karlovy Vary, který vedl družstvo na turnaji společně s Janem Košťálem. "Celý turnaj dopadl nad veškerá očekávání. Kluci předvedli parádní týmový výkon, který se mohl opřít o dobré výkony jednotlivých hokejistů. Pro nás trenéry tak byla radost s takovým mužstvem pracovat, které navíc během turnaje předvedlo neskutečný herní progres. Turnaj vyhráli kluci zcela zaslouženě a skvěle tím reprezentovali karlovarský hokejový klub i celý náš kraj."

Výsledky na turnaji

Základní skupina
Karlovarský kraj - Pardubický kraj 1:3
Karlovarský kraj - Moravskoslezský kraj 0:0
Karlovarský kraj - Středočeský kraj 4:0
Karlovarský kraj - Jihočeský kraj 1:2
Karlovarský kraj - Kraj Vysočina 2:0

Čtvrtfinále
Karlovarský kraj - Ústecký kraj 1:0

Semifinále
Karlovarský kraj - Pardubický kraj 1:0 po prodl.

Finále
Karlovarský kraj - Hlavní město Praha 6:1

Kompletní výsledky na oficiálním webu ODM

Sestava Karlovarského kraje

Brankář: Jan Radosta.
Obránci: František Klejna, Filip Bernáth, Martin Doubek, David Cankov, Daniel Poizl, Jakub Ptáček (C).
Útočníci: Radek Prošek, Vít Jiskra, Otakar Šik, Tomáš Jílek, Dominik Šedivý, David Holub, Patrik Šťastný, Daniel Zavřel.
Trenéři: Jan Košťál a Stanislav Kantner.