HC Energie Karlovy Vary

Karlovarští se potřetí střetnou s Duklou

Energetiky čeká další důležitý boj. Na domácím ledě přivítají naposledy v baráži Jihlavu. Svěřenci Martina Pešouta budou bojovat o udržení první příčky, hosté pak o návrat na postupové pozice. Obě předchozí střetnutí skončila velmi těsným výsledkem, bude tomu tak i v pátek? Energetici budou potřebovat neuvěřitelnou podporu v hledišti, neváhejte tedy dorazit od 17:30 do KV Areny a opět přispět ke skvělé atmosféře i návštěvnosti.
Kde sledovat: Online přenos | Video přenos | Stories
Vstupenky: Ticketportal

O soupeři

Jihlavská sestava z předešlého utkání

Škarek – de la Rose, Suchánek, Stříteský, Kajínek, Šidlík, Váňa, Zdráhal – Straka, Skořepa, Diviš – Čachotský, Hubáček, Zeman – Rabbit, Hlinka, Anděl – Čermák, Seman, Rys

Situace Dukly začíná být čím dál tím vážnější. Svěřenci trenéra Vlka vstoupili do soutěže skvěle, když po čtvrtém kole vedli baráž s deseti body. Poté se však jihlavský stroj zadrhl a začal se potýkat s nízkou produktivitou, vždyť v posledních třech kolech se dukelští zmohli na pouhé dvě branky. „Jsou pod stresem, pod tlakem, a dělají věci, které normálně v sezoně nedělali. Věděli jsme, že baráž bude těžká, a to se potvrdilo. Ale stále je ve hře 15 bodů. Síla v týmu je a když budeme předvádět to, co máme předvádět, jsme schopní extraligu zachránit,“ okomentoval poslední nezdary asistent trenéra František Zeman. Ze žádného ze zmíněných tří klání si navíc neodvezli ani bod, a tak historicky velmi úspěšnému klubu patří třetí místo tabulky se ztrátou dvou bodů na Kladno a Karlovy Vary.

Na led KV Areny zavítají vojáci v letošních bojích o extraligu naposledy a o motivaci rozhodně mají postaráno. Západočechy letos ještě neporazili, ve druhém kole padli 2:3 po prodloužení, v tom šestém pak 1:2. Pakliže se Dukle nepovede bodovat, může být páteční duel jedním z rozhodujících.

Koho sledovat

Kapitán Radek Hubáček

Dukla se trápí v koncovce a nutně potřebuje více gólů. O ty by se mohl postarat Petr Straka, se čtyřmi zásahy nejlepší střelec týmu i celé soutěže (o první místo se dělí s Adamem Kubíkem a Danielem Vrdlovcem). Ovšem ne ve všech herních ohledech svěřenci trenéra Vlka střádají. Hned čtyři hráči Dukly totiž mají úspěšnost na vhazování přes 58 %, přičemž Michal Hlinka má obdivuhodnou 61,82% úspěšnost. Nejvíce vyhraných buly zařídil kapitán Radek Hubáček (78), více jich mají na kontě už jen litvínovský Hübl a karlovarská ikona Václav Skuhravý. V brankovišti pak přidal druhý start Jakub Škarek, jenž naskočil do uplynulého utkání, ve kterém ale nezabránil prohře 0:2 s Kladnem. Mezi třemi tyčemi však problém nehledejme, mladíci Škarek s Kořenářem mají oba úspěšnost zákroků přes 92 %.

Poznatky asistenta trenéra

„My jsme rádi, že se nám povedlo ve dvou venkovních utkání bodovat a musíme to potvrdit v těžkém domácím zápase s Jihlavou,“ říká Mariška. „Jihlava bude chtít bodovat, nutně potřebují body, načež se musíme připravit. Body teď ale potřebují všichni, “ uvědomuje si asistent trenéra. „My jsme v předešlých vzájemných soubojích poznali, že to byla velmi vyrovnané a těžké duely. Dukla má svou sílu a dobře fyzicky připravené mužstvo,“ nepodceňuje soupeře Mariška. „Budou rozhodovat maličkosti a to, jak se kdo dokáže na ten zápas připravit a kdo bude chtít více vyhrát. Já doufám, že to budeme my,“ přeje si Pešoutův asistent. „Věřím, že nám pomůžou naši výborní fanoušci a vytvoří nám skvělou domácí atmosféru,“ zve karlovarské příznivce Tomáš Mariška.

Statistické okénko

HC Dukla Jihlava
Úspěšnost přesilovek 14,3 % (2. místo v baráži)
Úspěšnost oslabení 86,2 % (3. místo v baráži)
Tresty 96 TM (2. místo v baráži)
Zblokované střely 9 za zápas (3. místo v baráži)
Hity 6,7 za zápas (3. místo v baráži)
Úspěšnost střelby 8,7 % (2. místo v baráži)
Úspěšnost vhazování 57,8 % (1. místo v baráži)
HC Energie Karlovy Vary
Úspěšnost přesilovek 6,06 % (4. místo v baráži)
Úspěšnost oslabení 90 % (2. místo v baráži)
Tresty 54 TM (4. místo v baráži)
Zblokované střely 10,86 za zápas (1. místo v baráži)
Hity 6,86 za zápas (2. místo v baráži)
Úspěšnost střelby 9,3 % (1. místo v baráži)
Úspěšnost vhazování 50,54 % (2. místo v baráži)

Související články