HC Energie Karlovy Vary

Uzdravený Vachovec: Závěr byl hrozný, Dukle jsme odevzdali bod

Naposledy zasáhl do utkání 31. ledna, od té doby jste vinou zranění mohli Michala Vachovce potkávat na tribuně. Nyní se předvedl po dlouhé době právě proti Dukle. Ačkoli si nepřipsal žádný bod, dokázal si vytvořit rovnou několik šancí a dostal na ledě hodně prostoru.
Buď u toho s námi! Vstupenky na baráž o extraligu kupuj ONLINE

Michale, konečně se vám podařil vstup do utkání…
Sice jsme do zápasu vstoupili dobře, ale ten závěr byl hrozný. Nechápu, co se to s námi stalo. To se nám nesmí stávat. K našemu štěstí jsme dokázali vytěžit alespoň dva body, ale klidně jsme mohli mít všechny tři.

Co se podle vás ve třetí třetině stalo?
Z naší strany to byl nějaký výpadek. Možná jsme si mysleli, že máme zápas už vyhraný, nechápu to. Pro nás je ale důležité, že jsme dokázali získat aspoň dva body. Mohli jsme si sami prohrát vyhraný zápas.

Na ledě jste dostal hodně prostoru, nastoupil jste také do oslabení. Pomohlo vám to v nabírání sebevědomí?
Samozřejmě jsem rád, že jsem se vrátil po zranění a rovnou jsem dostal tolik prostoru. Musím poděkovat hlavně doktorům a fyzioterapeutce Kačce Petráskové, která se o mě starala. Čím víc prostoru po nějakém výpadku dostanete, tím víc získáváte sebevědomí.

Jak jste na tom s fyzickými silami? Přece jen jste naposledy hrál v lednu…
Cítím se dobře. Kdybych se necítil, tak bych do zápasů nešel. Měl jsem nějaké volno na uzdravení, ale poté jsem absolvoval tréninky a dával jsem se pomalu do kupy.

Do baráže nastupujete již potřetí, máte s ní tedy bohaté zkušenosti. Je podle vás rozdíl, když se do bojů o extraligu dostáváte z nižší soutěže?
Rozdíl je hlavně v tom, že když jdeme z první ligy, tak je to proto, že jsme vítězili a máme tím pádem vyšší sebevědomí. Rozhodně je to pro nás lepší.

Energii trápí velká marodka, přesto se zdá, že za sebe všichni dokážete zaskočit…
Přesně tak to také je. Každý jde za toho druhého. Je úplně jedno, kdo je na ledě, musíme bojovat a jít jako jeden člověk.

Do konce baráže zbývají čtyři kola, co si myslíte, že bude rozhodující?
Každý zápas je pro nás důležitý. Nedíváme se na to, kolik utkání nám ještě zbývá. Hrajeme zápas od zápasu. Tentokrát jsme měli našlápnuto na tři body, nicméně jsme jeden odevzdali Jihlavě.

Díky za rozhovor!

Související články

Preview k zápasu | čt 12.4.2018

Karlovarští se potřetí střetnou s Duklou