Kluci ke mně puk vždy nějak dostanou, usmíval se střelec Zaťovič

Vstřelit čtyři branky během jednoho utkání, to je v české nejvyšší soutěži kousek vskutku husarský. I tak se tímto do povědomí v letošní sezoně zapsali hned dva hráči HC Energie. Na Petra Kumstáta, který v 8. kole základní části sestřelil Spartu v nedělním utkání play-out navázal Martin Zaťovič. Jeho branky zajistily Karlovým Varům cenný bod z mladoboleslavského ledu. „Klidní ještě být nemůžeme. Pokud ale budeme pravidelně bodovat, naši pozici už udržíme,“ říká hvězda večer v našem rozhovoru.

Martine, v Boleslavi jste letos ještě nevyhráli. Teď máte alespoň bod…
První třetinu jsme chtěli uhrát na 0:0 a dobře bránit. V minulých zápasech jsme tu totiž první třetinu vždy prohráli 3:0 nebo 3:1. Tentokrát jsme alespoň udrželi remízu 2:2, to nás povzbudilo a věřili jsme, že nějaký bod uděláme.

Jste tedy s výsledkem spokojení?
Na to, že jsme prohrávali 2:0, je bod super. I když i my jsme vedli. Zápas se zlomil asi ve chvíli, kdy jsme ubránili dlouhé oslabení 5 na 3, a pak jsme inkasovali. Ale hráli jsme venku a potřebovali jsme bodovat, aby se Boleslav stále držela daleko za námi. Takto nás stáhli jen o bodík, za to jsme rádi.

Co říci k vašim čtyřem trefám?
Nějak mi to tam prostě popadalo (smích), góla jsem dal snad z každé šance. I díky tomu získanému bodu jsem spokojený, i když mohly být tři.

Vám se střelecky daří celou sezonu. Čím to?
Náš útok (s Petrem Kumstátem a Lukášem Pechem, pozn. red.) spolu hraje už dlouho. Navzájem jsme si sedli a už vím, co kluci na ledě asi udělají. Já se vždy snažím bruslit před bránou a oni už mi tam puk vždycky nějak dostanou.

Už se vám někdy v minulosti zápas takto vydařil?
Zatím ne. V extraligovém utkání jsem vstřelil vždy nejvíc dva góly. Leda tak někde v mládežnických kategoriích jsem dal naposledy tolik gólů.

Máte na Boleslav osmibodový náskok, cítíte se nyní jistější?
Jistotu zatím cítit nemůžeme. Bojovat musíme pořád. Stačí zaváhat ve třech zápasech a jsme zpátky tam, kde jsme byli. Když budeme pravidelně sbírat body, naši pozici už udržíme.