Koblasa: Jsme hrozně rádi, že jsme sérii s Olomoucí konečně zlomili

I druhý venkovní zápas zvládli energetici vyhrát. Ačkoliv po první třetině prohrávali hokejisté Karlových Varů 0:1, ve druhém dějství se dokázali po vyrovnání Petra Koblasy i dostat do vedení. „Ten gól nám určitě pomohl. Myslím si ale, že i do té doby jsme hráli celkem slušně. Příležitostí jsme měli několik, i v první třetině, takže ani za stavu 0:1 jsme to nevzdávali a věřili jsme, že to otočíme,“ hodnotí obrat karlovarská desítka.

Petře zdolali jste Olomouc. Co na to říkáte?
My jsme za to hrozně rádi, protože jsme s nimi poslední vzájemné zápasy nedokázali vyhrát. Takže si ceníme toho, že jsme to dnes konečně zlomili.

Výsledek duelu byl poměrně těsný. Bylo tomu tak i na ledě?
Určitě. Vyrovnané to bylo. Myslím si ale, že jsme už od první třetiny lepší a bylo jen otázkou času, kdy nějakou šanci proměníme.

Při zápase to vypadalo, že osobně bojujete s Janem Lukášem. Jak jste to viděl vy?
Pravdou je, že jsem dnes těch šancí měl hodně. Nevím, jestli jsem měl jen smůlu, nebo to byl neum. Zaplaťpánbůh za ten jeden gól.

Ty šance byly poměrně solidní… Byly. V první třetině jsem byl sám před brankářem, ale neproměnil jsem.

Myslíte si, že vaše branka dokázala tým nabudit k tomu obratu?
Ten gól nám určitě pomohl. Myslím si ale, že i do té doby jsme hráli celkem slušně. Příležitostí jsme měli několik, i v první třetině, takže ani za stavu 0:1 jsme to nevzdávali a věřili jsme, že to otočíme.

Jak těžké bylo proti tomuto soupeři uhrát jednobrankový náskok?
Zmiňoval jsem již na začátku, že s Olomoucí nemáme dobrou zápasovou bilanci, takže se nám proti nim dobře nehraje. Budu se opakovat, ale jsme rádi, že jsme to konečně zlomili.

Chytal brankář Lukáš tak dobře, nebo vám chybělo štěstí při zakončování?
Těžko říct. Nechci ho moc chválit, aby nechytil nějakou sebedůvěru (smích). Ty šance jsme ale asi spálili my.

Od začátku sezony se vám daří, nyní jste třetí. Je tento dosavadní výsledek nad vaše očekávání?
To úplně říkat nechci. My jsme rádi, že nám to takhle jde. Na druhou stranu, máme za sebou teprve čtvrtinu soutěže, takže je ještě předčasné dělat nějaké závěry.

Z tripu na východ vezete šest bodů, spokojenost tedy určitě veliká…
To tedy. Byli jsme tady čtyři dny, takže jsme rádi, že jsme je tu nestrávili zbytečně.

V pátek vás čeká Liberec, další těžký soupeř. Co od tohoto duelu čekat, a jak se na něj připravit?
Teď nás čeká cesta domů, pak budeme mít dva dny se na ně připravit. Takže v pátek se budeme zase snažit vyhrát.