HC Energie Karlovy Vary

Konečně vyhráváme doma, libuje si Václav Skuhravý

Energie v neděli odpoledne zvítězila v domácí KV Areně počtvrté v řadě a připsala si důležité tři body. Pomohl ji k tomu skvělý vstup do utkání a vyvedená závěrečná třetina. Na výsledku mají zásluhu především mladí hokejisté, kteří se postupně stávají oporami týmu. Nejen jejich působení v týmu, ale i další aspekty hry, nám v rozhovoru přiblížil Václav Skuhravý.

Václave, jak byste zhodnotil povedené utkání proti Kometě?
Velmi dobře jsme do něj vstoupili a dostali se do dvoubrankového vedení. Chtěli jsme ho do konce první třetiny udržet, to se nám ale bohužel nepodařilo. Měli jsme hodně přesilovek, ty se nám sice moc nedařily, ale to nevadilo, jelikož jsme dali jiné góly. Musím ještě podotknout, že velmi dobře chytal Tomáš Závorka, který nás podržel v situaci, když jsme dostali branku na 1:2.

Sice jste vstřelili dvě rychlé branky, poté jste ale také rychle inkasovali. Bylo to euforií, nebo něčím jiným?
Neřekl bych, že zrovna euforií, ale tak se to prostě stává. Bohužel jsme nepokryli hráče, který dorážel odražený kotouč a se štěstím se trefil. Tomáš už tam neměl šanci dosáhnout.

Je to čtvrté domácí vítězství v řadě, stává se z KV Areny pro soupeře nedobytná tvrz?
To zrovna nevím, ale je to jen a jen dobře. Konečně vyhráváme doma, před fanoušky, kterých chodí více a více a jsme za to hrozně rádi, chtěli bychom to udržet co nejdéle.

Bohužel se opět moc nedařily přesilové hry, čím to je? Je znát nepřítomnost Radka Dudy?
Nedaří se, v tom máte pravdu. Musíme zlepšit úplně všechno, hodně střílet, ale hlavně to celkově zjednodušit, když nám to nejde. Když se ale vyhraje takhle i přes nevyužité přesilovky, tak je to celkem jedno. Radek je samozřejmě zkušený hráč, který hraje přesilovky jak na modré, tak před bránou, znát to určitě je.

Hodně se nyní prosazují mladší hráči. Jste za to jako jeden z těch zkušenějších rád?
Je to jen dobře, že se konečně prosazují. Je tu velmi mladý tým, který jde pomalými krůčky kupředu a za dva, tři roky to budou oni, kteří budou ti zkušení a budou oporami. Je to tedy dobré, aspoň si zvyknou na budoucí role v týmu.

Najde se v týmu někdo, kdo by v budoucnu mohl přebrat vaši bývalou roli, tedy tahouna a kapitána týmu? Třeba Michal Vachovec či Petr Koblasa?
Ze současných kluků to může být kdokoliv, ale někdo to bude určitě. Je to ale jen na nich, jak se s tím poperou a jestli vůbec zůstanou a neodejdou pryč. Tým má ale dobrou perspektivu, z těch kluků jednou něco bude.

V pátek hrajete ve Zlíně, kterému se letos vůbec nedaří, co od zápasu čekáte?
Na to, jestli se jim daří nebo ne, vůbec nemůžeme koukat. Ve Zlíně se z dlouhodobého hlediska příliš nevyhrává, tak se budeme muset snažit tuto statistiku trochu vylepšit. Nějak nám to tam nesedí, pojedeme tedy raději o den dřív, abychom se stihli na vše důkladně připravit a soustředit se od prvního střídání.

Související články

Preview k zápasu | so 4.10.2014

Kometa se trápí, využijí toho energetici?