HC Energie Karlovy Vary

Roman Pšurný: Doma se daří, zabrat musíme i venku

Dvanáctá minuta utkání a rána z první po buly. Tak by se ve zkratce dal popsat gól Romana Pšurného v zápase s Kometou Brno, po kterém se mohl se spoluhráči radovat vítězství 4:1 a tří bodů.

První branka uvedla diváky do varu. „Jsme přece v Karlových Varech,“ začal se Roman Pšurný ohlížet za utkáním se širokým úsměvem a pokračoval: „Teď vážně. Bylo to z otočky. Ani jsem přesně neviděl, kam střílím. Původně měla jít buly na Davida Hrušku a ten měl pálit z první. Puk skončil až u mě a vyslal jsem takovou přízemní ránu.“

V podání energetiků to nebyla první branka, kterou dokázali dát hned po buly. Z první po vhazování se trefili již Michal Vachovec nebo Vojtěch Tomeček. „Buly v útočném pásmu je standardní situace, tak jako jí všichni známe z fotbalu. A standardky kolikrát rozhodnou utkání, takže samozřejmě tuto herní variantu trénujeme a podařilo se nám to přenést do utkání,“ přidal.

Zpět ale k samotnému zápasu. Kde najít rozhodující moment, který převážil misky vah na stranu Energie? Na to Roman Pšurný odpověděl: „Naše produktivita. Myslím si, že nás Kometa přestřílela, ale Tomáš Závorka chytal výborně. Měli jsme i štěstí. Hraje se nám mnohem lépe, když se dostaneme do vedení a doma se nám prostě daří,“ zamýšlí se útočník, který letos vstřelil už 4 branky.

Ve třetí třetině se z ničeho nic před gólmanem hostí Čiliakem zjevila masa hráčů, která dotlačila puk do branky i s jejím strážcem. „Takové branky padají. Hezkých gólů moc není. Nejvíce branek padá z dorážek a to byla jedna z nich,“ přiznal Pšurný.

Po vstřelení branky na 3:1 mohli hosté okamžitě odpovědět. Za Tomášem Závorkou zazvonila tyč. „Jak už jsem někde řekl, dopředu nám to celkem jde. Vzadu ale občas hoříme a děláme chyby. Popravdě, Kometa klidně mohla dát pět branek,“ přiznal.

Současní hokejisté Brna se potácejí ve velké krizi. „Mají výborný tým. Jednou to určitě zlomí a půjdou v tabulce směrem nahoru,“ očekává autor první branky utkání a reaguje na poznámku, že hosté mají z posledních pěti utkání hrozivé skóre: „Dokáží si vytvořit hodně šancí a jednou to prostě přijde.“

Energie v domácím prostředí šlape jako šestnáctiválcový motor formule 1. Venku ale jede jen na dva písty. „Nemůžeme spoléhat jen na domácí prostředí. V tabulce máme pět výher a pět proher. Musíme zabrat i venku a dovézt nějaké body,“ upozorňuje Roman Pšurný.

Ale proč to venku skřípe? Odpověď není vůbec snadná. „Připadá mi, že jsme vystrašení. Zbytečně couváme místo toho, abychom se pokusili soupeře zatlačit. Pak následně domácí celek přejede k nám do pásma a my se dostáváme pod tlak. Chybujeme, faulujeme a zbytečně inkasujeme,“ hovoří Roman Pšurný o příčinách neúspěchu.

Karlovaráci jsou v tabulce po devátém kole na pátém místě. Tak vysoko fanoušci svůj tým už dlouho nepamatují. Přesto je návštěvnost zápasů nejnižší mezi všemi extraligovými kluby. „Co k tomu říci. My můžeme doma maximálně vyhrávat a tím je zvát na další zápasy, ale když nikdo přijít nechce, tak nepřijde. V posledních minutách zápasu s Kometou jsme si s diváky utkání opravdu užili. Běhala mexická vlna, z nás spadla tíha zodpovědnosti a ještě jsme mohli přidat nějaké branky. Věřím, že na další utkání přijde víc lidí a budou se s námi hokejem bavit,“ dodal.

Související články

Preview k zápasu | so 4.10.2014

Kometa se trápí, využijí toho energetici?