HC Energie Karlovy Vary

Košťál se vrací do sestavy. Energii dočasně opouštějí Hřebejk a Cyganov

Po celé zmeškané čtvrtině základní části se do sestavy vrací levé křídlo elitního útoku Jan Košťál (na snímku)! Třicetiletý energetik bude trenérům k dispozici již v pátečním derby v Plzni. Kabinu sedmého celku tabulky naopak dočasně opouští dva jiní útočníci. Na měsíční hostování odchází do Chomutova Štěpán Hřebejk. Až do konce sezony bude ve slovenské Skalici působit Dmitrij Cyganov. „U Štěpána jsme spolu s trenéry usoudili, že není dostatečně vytěžovaný a potřebuje se více rozehrát. V Chomutově určitě dostane více prostoru. Po návratu do Varů by se měl lépe ukázat jeho potenciál,“ objasňuje okolnosti změn v kádru generální manažer klubu Miroslav Vaněk a navazuje: „Dmitrij Cyganov je mladý hokejista, který potřebuje co nejvíce hrát. Po příchodu Tomáše Klímy ale spíše paběrkoval ve 4. lajně. Ve Skalici by měl získat výborné zkušenosti, které zúročí v následující sezoně opět v našem klubu.“ Řadu zranění v zadních řadách pak klub řeší stažením Jána Muchy a Romana Proška z Chomutova. A své velké premiéry se možná brzy dočká další odchovanec. „Už na dnešním tréninku byl k dispozici Petr Přindiš. V Kadani letos podává výborné výkony. Pokud zdravotní stav nepustí naše zraněné obránce do hry, naskočí Petr již v Plzni.“ Přindiš se již do klubové kroniky zapsal v roce 2008, kdy vstřelil rozhodující gól ve finále juniorské extraligy. AKTUALIZOVÁNO.

Hřebejk do konce kalendářního roku do Chomutova

Subtilní útočník Štěpán Hřebejk přišel do Karlových Varů v průběhu loňské sezony a patřil k nejlepším hráčům týmu. V letošní sezoně se ale tak dobře prosazovat nedokázal. Poslední utkání již trávil většinou ve čtvrté formaci. V první polovině letošního ročníku si připsal 5 bodů za čtyři přesné zásahy a jednu asistenci.

„Měsíční hostování v Chomutově by mu mělo pomoci, aby ve zbytku sezony mohl opět rozvinout naplno svůj potenciál. Štěpán se potřebuje dostat více do hry, dostat větší důvěru v přesilovkách i oslabeních,“ doplňuje generální manažer Energie Miroslav Vaněk.

Energie navázala v předchozích měsících s Chomutovem a Kadaní všestranně výhodnou spolupráci. Díky ní letos pomáhá Karlovarským například kanonýr David Hruška nebo nově i bojovník Milan Procházka. Na severu Čech zase mohou těžit z práce celé řady karlovarských mladíků, kteří zde získávají cenné zkušenosti s dospělým hokejem.

Dmitrij Cyganov si vyzkouší slovenskou extraligu

Až do konce soutěžního ročníku, tedy do 30. dubna 2011, se s dresem Energie loučí i mladý ruský útočník Dmitrij Cyganov. Ten se poměrně překvapivě svým dravým stylem propracoval v úvodu sezony do základního kádru Energie. Poslední dobou už ale nastupoval převážně ve čtvrté lajně, několikrát se dokonce do sestavy nevešel.

„Pro takto mladého hráče je špatné, když nemůže pravidelně nastupovat. Dmitrije jsme na několik utkání uvolnili do prvoligové Kadaně. Zde mají však na pozici útočníků velký přetlak, proto jsme hledali řešení jinde. Věříme, že ve Skalici získá vynikající zkušenosti, aby se mohl již mohl v následující sezoně stát stabilním členem kádru našeho extraligového áčka,“ přibližuje situace okolo jednadvacetiletého křídla. Cyganov letos nastoupil k 18 extraligovým zápasům, vstřelil svůj premiérový extraligový gól a přidal i jednu asistenci. V Kadani stihnul čtyři utkání bez bodového zápisu.

Marodka v zadních řadách

Energie v první polovině extraligy nasbírala optimálních 40 bodů. Více než celkové postavení v tabulce ji tak trápí zdravotní problémy v zadních řadách. Zatímco do útoku se již v pátek vrátí po dlouhé absenci klíčové křídlo Jan Košťál a Antonín Stavjaňa bude moci vybírat z kompletní sestavy forvardů, obrana je pořádně prořídlá.

„Zraněný je stále David Nosek, zdravotní problémy mají také Gřegořek a Sloboda. K nim navíc přibyl i Martin Parýzek, který bude mimo hru na 4 až šest týdnů,“ vyjmenovává marody ze stabilního základu Energie. Jak bude tuto situaci klubové vedení řešit? „Stáhli jsme si zpět do prvního týmu Jána Muchu a Romana Proška. Dnes se navíc do přípravy zapojil i Petr Přindiš. Ten dosud hrál v Kadani a vedl si velmi dobře. Pokud si to zdravotní stav ostatních obránců vynutí, dočká se Petr své extraligové premiéry,“ uzavírá Miroslav Vaněk.

Petr Přindiš je hokejovým odchovancem Sokolova. Od žákovských kategorií už ale pravidelně nastupuje v Karlových Varech. Zde také dosáhl svého dosavadního největšího úspěchu. S týmem trenéra Antonika se stal v roce 2008 juniorským mistrem republiky. A byla to jeho branka, která rozhodla napínavou finálovou sérii se Zlínem! Velmi ofenzivně laděný obránce v posledních juniorských sezonách zkoušel dospělý hokej ve druholigovém Sokolově. Zde nic neztratil ze své produktivity. Letos se mu navíc velmi dobře daří i přechod o kategorii výš. Od začátku roku je pevnou součástí kadaňské sestavy. V 19 zápasech vstřelil jednu branku, na další dvě přihrál. Hlavně se ale drží v kladných hodnotách statistiky účasti na ledě. Dočká se brzy své extraligové premiéry?