HC Energie Karlovy Vary

Kverka, Gríger a Podlipnik se předvedli na Red Bull Urban Buly

Ačkoliv se hokejisté A-týmu připravují na letní sezonu, nechali se okouzlit hokejbalovým turnajem nesoucím název Red Bull Urban Buly. Matic Podlipnik, Dávid Gríger, Jaromír Kverka, ale také redaktor karlovarské Energie David Sokol spolu se svým kamarádem Michalem Májem, to byla sestava, která hájila barvy karlovarské Energie v Chomutově.

Zápasy se hrály dvakrát po pěti minutách s možností střídání, dle vlastních potřeb a sil. Dohromady se Red Bull Urban Buly zúčastnilo přes 40 týmů. Energie sice nepatřila mezi favority soutěže, ale přesto si neudělala ostudu. Mimo hokejistů z Karlových Varů se turnaje zúčastnili Piráti z Chomutova, kde barvy hájili Roman Chlouba, Jakub Chrpa, Martin Šťovíček a Lukáš Bláha.

Úvodní zápas s pozdějším vítězem celého turnaje BK Kadaň energetikům příliš nesedl. Na bodový zisk z prvního duelu nestačily ani dva góly Dávida Grígera, Západočeši padli vysoko 2:12. Ve druhém souboji se Karlovarští důležitých bodů už dočkali. Opět zářil slovenský útočník Dávid Gríger, který pětkrát rozvlnil síť hostující branky a výsledkem bylo vítězství 6:4 nad SC Škodná. V posledním utkání remizovali energetici s celkem Šulini 7:7, když se gólově prosadili Jaromír Kverka i Matic Podlipnik. Energetici skončili ve skupině druzí, ale vinou menšího počtu bodů než měly týmy na druhých místech v ostatních skupinách jim play-off uniklo.

Karlovarští se podobné akce účastnili poprvé, se ziskem čtyř bodů skončili na celkovém 21. místě. Největší karlovarskou hvězdou byl však Dávid Gríger, který nejen, že si připsal více jak polovinu všech vstřelených gólů, ale také během přestávky překonal rekord ve střelbě na branku. O celkové dojmy z chomutovské zastávky Red Bull Urban Buly se s námi podělil útočník Jaromír Kverka.

Jardo, bylo to poprvé, co jste seúčastnil podobné akce, když nebudeme počítat turnaje s Energií?
Ano, byla to má první taková akce. Musíme uznat, že celkový dojem z turnaje byl skvělý.

Co říkáte na kvalitu soupeřů? Někteří vám dávali pěkně zabrat...
Soupeři měli velikou kvalitu. Hlavní náš první soupeř, kterým byla Kadaň. Hráli zde někteří hokejisté a bylo znát, že tenhle styl street hokeje už hráli.

Je hokejbal výrazně jiný oproti hokeji?
Je to úplně jiný sport než je hokej. Jediné, co je podobné, je hokejka v ruce, ale jinak se to vůbec nedá porovnat.

Ve vašem týmu jste byli tři profesionální hokejisté a dva amatéři...
Všichni kluci v týmu hráli výborně. Nejdříve jsme se rozkoukávali, potom už to začalo být lepší. Kluci, co s námi hráli, se hodně snažili a někdy jim to šlo dokonce lépe, jak nám.

Byly znát vaše zkušenosti z ledu i na hřišti?
Ne, to rozhodně ne. Jak jsem již říkal, tohle je úplně jiný sport a bylo to hodně náročné.

Díky za rozhovor!