HC Energie Karlovy Vary

Litvínovští jen zářili, energetici svěsili hlavy

Litvínov ubránil závěr utkání a tak si z Karlových Varů odvezl tři body za vítězství 2:1. Lodivod Severočechů Jaroslav Hübl starší po utkání jenom zářil. „Musím hráčům vyseknout poklonu. Bojovali celé utkání,“ začal se ohlížet za pátečním bojem kouč Hübl a pokračoval: „A to byl jeden z rozhodujících faktů zápasu. My jsme přijeli do Karlových Varů bránit a to se nám dařilo celé utkání. Výborný výkon podal brankář Franěk, který nás celé utkání držel. Musím své chlapce pochválit, protože na ledě odvedli maximum.“ V článku přinášíme i pocity domácího obránce Jiřího Hanzlíka a trenéra Mikuláše Antonika.
Na domácí straně zavládlo zklamání. „Nedokázali jsme vstřelit víc jak jednu branku a to bylo rozhodující. Vytvořili jsme si veliký tlak. Dokázali jsme i soupeře přestřílet, ale nebylo nám to k ničemu. Když nedokážeme dát branky, tak nemůžeme vyhrávat,“ několika málo větami zhodnotil podkrušnohorské derby obránce Energie Jiří Hanzlík.

Asistent Mikuláš Antonik seděl na po zápasové tiskové konferenci se svěšenou hlavou. „Věděli jsme, že Litvínov přijede bránit a na to jsme i hráče připravovali. Bohužel oni byli v předbrankovém prostoru velice silní a i když jsme si vytvořili celou řadu šancí, tak jsme se nedokázali prosadit,“ přiznal kouč Antonik.

Rozhodujícím faktem zápasu byly přesilové hry. Severočeši měli jednu a dokázali jí využít. Energie si jich zahrála šest, ale do černého nezamířila. „Tím, že jsme dali branku v přesilovce, jsme se ohromě zvedli. Hodně nám pomohla. Navíc bylo to před koncem třetiny a o přestávce jsme ještě hráče uklidňovali,“ popsal dění o druhé přestávce v šatně kouč Hübl.

„To, že nám někdo dá jednu branku v přesilovce, nic neznamená. My jsme se měli střelecky prosadit a byl klid,“ zlobil obránce Hanzlík a pokračoval: „Měli jsme šest přesilovek a několikrát jsme se dostali do vyložené šance. S jedním vstřeleným gólem nemůžeme vyhrávat,“ uzavřel zkušený bek.

Související články