HC Energie Karlovy Vary

Marcel Haščák po Slavii: Doufáme, že se z toho poučíme

Druhé barážové utkání body nepřineslo, Energie se sice na ledě Slavie snažila, houževnatému soupeři nakonec ale podlehla. Po dvou kolech je tak tabulka vyrovnaná a je jasné, že bude rozhodovat každý bod. Obě branky karlovarského týmu zaznamenal Marcel Haščák, i přesto byl po zápase velmi smutný. "Velmi mě to mrzí, máme ale ještě dalších deset zápasů, tak doufáme, že se z toho poučíme," hodnotil nezdar z hlavního města.

Marceli, máte za sebou druhé barážové utkání, jak se vám hrálo?
Myslím si, že jsme tento zápas mohli vyhrát. Velmi mě to mrzí, máme ale ještě dalších deset zápasů, tak doufáme, že se z toho poučíme.

Kdy podle vás přišel rozhodující moment utkání?
Měli jsme dost špatný začátek, ale měli jsme i dost šancí na to, abychom ten gól dali a tu hru uklidnili, místo toho jsme ale dostali takový nešťastný. Bereme to tak, že nám nepřálo štěstí, doufám, že v dalším zápase se to otočí.

Proti Jihlavě jste se do vedení dostali jako první, dnes to bylo naopak. Byl tím výkon poznamenán?
Já osobně si myslím, že jsem tam měl po vynikající nahrávce od Rudy Huny velmi dobrou šanci, abych dal gól, ale úplně jsem to pokazil a místo toho jsme potom dostali gól, udělal jsem nějaký faul… Kdybych dal ten gól, určitě by se nám hrálo lépe. Musím se takovým hloupostem vyvarovat.

Na začátku třetí části se dlouho rozhodovalo o brance Slavie, která nakonec nebyla uznána. Povzbudilo vás takové rozhodnutí?
Spíše nám to ubralo dost sil, jelikož na stadionu je veliká zima. Ani nevím, kolik minut jsme čekali. V době, kdy jsme byli v tempu a mohli jsme dát třeba nějaký šťastný gól nebo něco, tak jsme tam čekali. Ta hra se zbytečně prodlužovala a to Slavii pomohlo.

Pohledem z tribuny se led nezdál moc kvalitní, bylo tomu tak?
Tak ten puk se občas zastavil, ale na led se nemůžeme vymlouvat, měli jsme ho úplně stejný jako Slavia.

Střetli jste se již s oběma prvoligovými soupeři, jak byste celkově jejich hru porovnal?
Teď je každý zápas důležitý, každý hráč jde do toho na 100 procent. Nehledám žádný rozdíl mezi ligou a touto baráží, každý se snaží vyhrát, každý se snaží udělat co nejlepší zápas. Já to beru jako play-off, oni to také berou jako play-off. Každý zápas je o udržení…

Související články

Preview k zápasu | čt 31.3.2016

Energie vyráží pro další body do Edenu