HC Energie Karlovy Vary

Marek Melenovský: Měli jsme štěstí

V nedělním utkání pochytali oba brankáři i s nájezdy přes 90 střel. Roman Čechmánek držel čisté konto a pochytal celé dvě třetiny vyslaných projektilů, tzn. neuvěřitelných více než 60 zákroků. Díky pravidlům mají ale diváci jistotu, že alespon jeden gól uvidí, a tak se stalo. K radosti domácích to byla právě poslední střela (nájezd) domácího borce, která po dvou a půl hodině urputného boje rozvlnila síť. Autor této branky byl Marek Melenovský.
Jak jste viděl nedělní zápas ?
Bylo to hodně těžké utkání, protože s Pardubicemi jsme dali hodně gólů a snadno vyhráli. Dnes jsme čekali, že to bude takovéto. Třinec dobře brání a těžko se proti nim dávají góly. To se nakonec potvrdilo. Štěstí se ale nakonec přiklonilo k nám v nájezdech.

Můžete popsat svůj nájezd, který rozhodl o vašem vítězství?
Věděl jsem, že Čechmánek vystrčí hokejku. Dělá to pořád. A jakmile strčí hokejku dopředu, tak se mu sníží rameno a s tím jsem tam víceméně jel a zkoušel jsem to trefit nahoru, což se povedlo.

Jaké pokyny jste dostali před prodloužením? Chtěli jste to utkání rozhodnout, nebo hrát to prodloužení spíše opatrně?
Určitě jsme chtěli rozhodnout zápas ale nechtěli jsme dostat gól, takže to bylo takové oboustranné s tím, že základ byl nedostat. Hráli jsme ale přesilovku 4 na 3 a tam jsme měli rozhodnout. Tomu bodíku jsme šli asi více naproti a nakonec se k nám při nájezdech přiklonilo štěstí.

Jaká je s tímto utkáním spokojenost?
Spokojenost je už proto, že Třinec má kvalitní mužstvo. Měli jsme jinak více ze hry a řekl bych, že jsme si zasloužili jeden gól dát, ale Čechmánek zachytal dobře. Puky se k nám před brankou neodrážely a nebo je vyrazil do rohů, takže jsme spokojeni, že jsme to proměnili alespoň z těch nájezdů.

S čím jste šli do nedělního utkání?
Hlavně s chladnou hlavou. Nesměli jsme podlehnout euforii, že jsme dali Pardubicím sedm branek a že góly tam budou padat samy. V dnešním hokeji není vůbec jednoduché střílet branky a já si myslím, že toto vítězství je pro nás cennější než proti Pardubicím. Ukázali jsme si, že dokážeme hrát vzadu na nulu a když je to nejdůležitější, tak to dokážeme zlomit v náš prospěch. Tyto zápasy se hrají v play off a jestli se tam chceme dostat a uspět tam, tak takovéhle zápasy musíme vyhrávat.

Zápas byl hodně podobný těm, které právě s Třincem prohrála Energie v předkole play off. Říkali jste si o tom v šatně a brali jste si z toho nějaké ponaučení?
Já jsem to nijak nevnímal, protože jsem tu nebyl. Jak to vnímali ostatní kluci, to nevím. Zřejmě měli loňskou sezónu ještě v hlavách a já se tomu ani nedivím. O to je cennější, že jsme ten zápas uhráli.

Co zatím říkáte na zdejší fanoušky?
Za sebe mohu říct, že jsem spokojený. Fandí a to je paráda.

Jaké máte pocity po úvodních dvou kolech?
Jenom dobré. Ze dvou vítězství máme 5 bodů a to je nádhera.

Související články