HC Energie Karlovy Vary

Martin Frk si splnil sen o NHL

Dobrá zpráva v minulých dnech dorazila ze zámoří. Martin Frk jako druhý odchovanec HC Energie naskočil do utkání NHL. Svou premiéru si odbyl v dresu Caroliny na ledě Edmontonu. Navázal tak na Vojtěcha Poláka, který odehrál celkem pět utkání za Dallas. „Pocity byly super. Zahrát si zápas NHL, o tom sní každý kluk. Měl jsem velkou radost, že se mi to podařilo,“ říká Martin v našem rozhovoru.

Martine, je velký je rozdí mezi zápasy v přípravě, kde se vám dařilo, a samotnou NHL?
V přátelácích je rozdíl v tom, že ne vždy nastupují plné sestavy a týmy teprve nacvičují svůj systém. Zatím jsem toho ale moc neodehrál, takže těžko posuzovat.

Jak vaši premiéru prožívala rodina, sledovali zápas?
Na zápase byli billeti z Halifaxu a máma přítelkyně. Rodiče koukali doma v Bochově, určitě měli radost z toho, že se mi to povedlo. Táta mi po zápase napsal a pochválil mě.

V Edmontonu nyní hraje hodně mladých hvězd typu Connora McDavida, jak se vám proti němu hrálo?
Ani jsem si nevšimnul, že hrál (smích). Ne samozřejmě už ve svém věku je to super hokejista, na kterého je radost se koukat. Ale i přesto, že mají mladé hvězdy, jsme měli šanci vyhrát a měli jsme brát body.

Je to pro vás zadostiučinění, splněný sen, že to po šesti letech v Americe konečně vyšlo?
Samozřejmě, proto jsem před 6 lety odcházel. Ta cesta samozřejmě trvala déle, než někteří očekávali, ale to je Detroit. Hráče vychovávají delší dobu.

Jak probíhala aklimatizace v Carolině? Byl jste třeba v kontaktu s Andrejem Nestrašilem?
Vzhledem k tomu, že u něj v létě bydlím, tak jsme v kontaktu byli a večer před waiverem mi psal, že mi připraví postel v pokoji pro hosty! A hned druhý den to vyšlo, tak jsem tam fakt spal. Dobré bylo, že jsme hned vyrazili na jedenáctidenní trip, takže jsem se mohl poznat s klukama.

V létě jste se připravoval v Karlových Varech s A-týmem Energie, pomohlo vám to?
Moc si vážím toho, že mě vedení v Karlových Varech nechalo trénovat s áčkem. Trénovat proti chlapům z extraligy vás vždy připraví lépe, než kdybyste chodil na led úplně sám.

Díky a rozhovor hodně štěstí do dalších zápasů NHL!