Měli jsme uhrát alespoň bod, smutní Balán

Karlovarští nezvítězili Na Lapači ani v druhém utkání v sezoně. Druhou branku Energie vsítil Stanislav Balán. Karlovarský forvard zápas zhodnotil a zklamání neskrýval.
Jak hodnotíte duel se Vsetínem?

Utkání pro nás bylo smolné, protože jsme měli na to, abychom uhráli alespoň remízu po základní hrací době a získali bod. Zase jsme doplatili na to, že nedokážeme lehce vyhodit puk za červenou do soupeřova pásma a byli jsme potrestáni.

Odehráli jste zápas podle vašich představ?

Řekl bych, že jsme v celém utkání měli dva slabé momenty. Když jsme vstřelili úvodní branku na 1:0, tak jsme během dvou minut dostali další dva góly. Kdybychom tohle vyřešili jinak, přestáli to a drželi jednobrankové vedení, tak by zápas určitě vypadal jinak. Druhý z těchto momentů byl za stavu 2:2, kdy jsme na chvíli přestali hrát. Nevím, v čem se tam stala chyba, ale stálo nás to body.

Co vám po druhém gólu Vsetína blesklo hlavou?

Hlavou mi proletělo druhé kolo, které jsme tady ve Vsetíně odehráli. Tehdy jsme byli ve vedení 2:0, během chvíle nám dali góly na 2:2. Nakonec jsme prohráli, vlastně stejným skóre jako dnes.

Našel byste ještě nějakou podobnost mezi těmito zápasy?

Ty zápasy jsou většinou jenom o nás a o našich šancích, o jejich proměňování. O ničem jiném to není.

Po bezbrankové druhé třetině jste do té třetí vstupovali s gólovým mankem, co jste si řekli v šatně?

Věřili jsme, že gól na 2:2 dáme, a to se taky stalo. Nevím, čím to je, možná nezkušeností, ale venku nedokážeme hrát jiný hokej než doma. Nemůžeme hrát stejný hokej doma i venku, proto se nám tolik nedaří, když vyjedeme ven. Musíme se naučit v těchto situacích hrát.

Ve třetí třetině jste ale byli na ledě jasně lepší, jaká byla tato herní část z vašeho pohledu?

Soupeře jsme začali přehrávat už od poloviny druhé třetiny a problém je v tom, že nevyužíváme šance. To je naše Achillova pata posledních zápasů.

V 54. minutě jste vyrovnal a dal týmu šanci na alespoň bod, co se ale stalo při brance na 3:2?

Byli jsme u nás ve třetině a měli jsme puk na hokejce, vystrčili jsme ho na červenou a mělo se to jen prodloužit dál k nim do pásma. Na červené jsme ale neuhráli souboj, hra se otočila k nám a propadli jsme. Soupeř jel sám na bránu, což by se v žádném případě nemělo pár minut před koncem stávat.