HC Energie Karlovy Vary

Karlovarští se Na Lapači postaví Vsetínu

Energetici odehrají první prosincové utkání venku. Na Lapači je rozhodně nečeká nic jednoduchého, o čemž svědčí i první letošní souboj těchto dvou soupeřů. Karlovarští by rádi prodloužili vítěznou šňůru na tři zápasy, stejně tak Vsetínští. Komu se to podaří? Třetí vzájemné utkání Vsetína a Karlových Varů začne v 17:30.
Kde sledovat utkání: Online přenos | Video přenos

O soupeři

Sestava Vsetína z předešlého utkání

  • Horčička – Teper, D. Krenželok, Ostrčil, Frolo (A), Dundáček, Žák – Březina, Kopta, Markovič (C) – Vávra, Podešva, Slováček – P. Beránek, Kucharczyk (A), Protasenja – Šilhavý, Karafiát, Hořanský

Nováček ze Vsetína se nachází na jedenáctém místě tabulky se třiceti šesti body. Na desátý Havířov ztrácejí Valaši pouze jediný bod. Se skóre 77:82 mají Valaši šestou nejlepší ofenzívu, ale zároveň čtvrtou nejhorší obranu. Vsetínští získali z posledních třech kol šest bodů. Po prohře na ledě Třebíče 0:2 si Vsetín spravil chuť proti Litoměřicím, které porazil 6:3. Na severu Čech se Vsetínským dařilo i o kolo později. Nejen, že ústecký Slovan přestříleli 34:18, především ale dokázali zvítězit a po výhře 4:1 si připsat další tři body. S energetiky se Valaši letos potkali dvakrát. V prvním případě se jim doma Na Lapači podařilo získat skalp favorita soutěže. Energii v druhém kole porazili 3:2 po prodloužení. Zato v patnáctém kole nedovolili Karlovarští Vsetínu v KV Areně ani jednou skórovat a hráči s éčkem na dresu se radovali z vítězství 3:0. Jak dopadne třetí vzájemný duel?

Statistické okénko

Přesilové hry: 13% úspěšnost (12. místo), během nichž vyslali 159 střel (7. místo)
Oslabení: 80,2 % - 10. místo, hráli 116 početních výhod (4. nejmenší počet v lize)
Tresty: 359 trestných minut - 9. místo
Zblokované střely: 270 střel (průměr 10 střel na zápas - 7. místo)
Střelba na branku: průměr na zápas - 30,6 střel - 7. místo
Úspěšnost střelby: 9 % - 9. místo
Vhazování: 47,5% úspěšnost na buly - 10. místo

Koho sledovat - David Březina

Strašit Karlovarské musí bezpochyby především David Březina. Vsetínský forvard má již v tuto chvíli na kontě více branek, než za celou minulou sezonu. Březina navíc vede s osmadvaceti body kanadské bodování a s šestnácti góly je nejlepším kanonýrem WSM ligy. Čtyřiadvacetiletý hokejista odehrál celou loňskou sezonu za jihlavskou Duklu, se kterou se následně mohl radovat s postupu do nejvyšší soutěže. K tomu všemu patří David Březina i k nejlepším hráčům co se statistiky +/- týče. Na kontě má patnáct kladných bodů, v porovnání se všemi hráči WSM ligy je na sedmém místě. Mimochodem, této statistice vládne karlovarský Jakub Flek (+18).

Už zítra nás čeká další tuhá bitva na ledě @vhkvsetin 👊 #hokej #hockey #energie #karlovyvary

Příspěvek sdílený HC Energie Karlovy Vary (@hokejkv),

Související články

Ohlasy k zápasu | ne 3.12.2017

Měli jsme uhrát alespoň bod, smutní Balán