Memoriál Vlastimila Hajšmana junioři suverénně vyhráli

Kvalitně obsazený turnaj, který se odehrával v Budvar aréně zcela ovládli junioři Karlových Varů a při impozantním skóre 14:2 si odvezli domů cennou trofej. V neděli porazili Pardubice a Písek a zaujali hlavně nezdolnou bojovností a zaujetím, které provázelo každý jejich zápas.
ČSOB POJIŠŤOVNA PARDUBICE vs. ENERGIE KARLOVY VARY
Hned první zápas nedělního programu turnaje proti sobě svedl doposud dva nejvýše postavené celky, Karlovy Vary a Pardubice. Rychlý gól Gellnera už v 5.minutě pomohl Západočechům získat potřebný klid pro hru. Podobně jako proti Českým Budějovicím předvedly Vary úpornou defenzivu s ojedinělými brejky a po jednom z nich prakticky rozhodl Mudra svou bekhendovou střelou. Závěr zápasu poznamenal hlavní rozhodčí, jenž svými nepřesnými výroky udělal z jinak kvalitního utkání dokonalou "bramboračku" a nakonec za 45 minut hrací doby rozdělil 68 trestných minut! Podobně jako Jirkův v sobotu, dokázal i druhý brankář Jakubal vychytat čisté konto.

ČESKÉ BUDĚJOVICE vs. LASSELSBERGER PLZEŇ
Po ostudném výprasku 0:4 od Karlových Varů se budějovičtí hráči zahojili na unaveně vypadající Plzni. Svého soupeře přejeli domácí hned v úvodní části, kdy se dvakrát trefil Šulčík a z jedné branky se radoval Martin Hanzal, přičemž Lasselsbergeru nepomohl ani oddechový čas, který si jeho trenéři vzali už v čase 6:24. Ukolébáni jednoznačným vedením vypadli hokejisté v červených dresech na dlouhé minuty z tempa a probral je až přesný zásah Heřmana v 1.minutě poslední třetiny. Domácí však včas zařadili vyšší rychlostní stupeň a pojistku na jejich vedení přidal Kolář. A když se v přesilové hře 5 na 3 trefil od modré Pejša, a snížil tak na 2:4, musel stejnou výhodu na druhé straně využít Kuchejda, jenž tak stanovil výsledek na konečných 5:2.

ENERGIE KARLOVY VARY vs. IHC PÍSEK
V utkání již jistých vítězů z karlových Varů s hráči od Otavy se zpočátku zdálo, že bojovnost píseckých bude činit rozjetým Západočechům nemalé problémy. Pochyby však rozptýly dva laciné góly Kocka a Sadloňe, kteří shodně našli skulinu mezi betony brankáře Grulicha. Od té chvíle se naplno projevila bruslařská převaha favoritů zápasu,jíž promítli do skóre dvěma góly Nový a jedním Bušta.
Ihned po zápase tak předal Václav Červený pohár do rukou kapitána karlovarských, Vrby. "Energetici" si tedy odvážejí domů zasloužené vítězství, když na turnaji neztratili ani bod při impozantním skóre 14:2!

ČSOB POJIŠŤOVNA PARDUBICE vs. ČESKÉ BUDĚJOVICE
Ve svém posledním vystoupení na turnaji svedly přímý souboj o konečnou druhou pozici družstva Českých Budějovic a Pardubic. Úvodní oťukávání a čekání na první chybu ukončil v 9.minutě Ficek dorážkou Gulašovy střely. Pardubické dostal z herního útlumu až pohotový Skuček, který srovnal stav. Ve 23.minutě dokonce otočil skóre zápasu svým třetím gólem na turnaji Musil a nad očekávaným druhým místem HC České Budějovice se stáhla mračna. Houf oblaků rozehnal až Roman Novotný, jenž se protáhl podél mantinelu a přesně namazal Bendíkovi, který vyrovnal. Konečné druhé místo si českobudějovičtí ve třetí třetině pozornou hrou pohlídali.

LASSELSBERGER PLZEŇ vs. IHC PÍSEK
Celý Memoriál Vlastimila Hajšmana zakončilo zřejmě nejméně záživné utkání turnaje. Neškodný Písek bojoval o svůj první bodík proti zraněními zdecimované Plzni. Jenže hned ve třetí minutě uspěl se svým pokusem Lodr a otevřel skóre utkání - 1:0. Tradiční scénář píseckých zápasů ale rychle narušil Černý, který překvapil Vaňouse a vyrovnal. Jihočeši poté opřeli svůj výkon o báječně chytajícího Hálu a dlouho drželi nerozhodný stav. Pouhou vteřinu před koncem však zamíchal za brankou pukem Heřman a zametl jej za záda překvapeného Hály. Plzeň nakonec dosáhla své první výhry.

Hokejisté, kteří na víkendovém turnaji oblékli karlovarský dres

Hála, Jirkův, Jakubal, Hlubuček, J.Kudrna, Vrba, Polák, Prštický T., Prštický D., Tomaška, Kocek, Šťourač, Chyba, Hamerle, Bušta, Sadloň, Loučka, Charousek, Bašiaga, Houdek, Rozsypal, Karpíšek, Tašner, Sedláček, Bauer, Gellner, Mudra, Nový.

Kompletní výsledkový servis Memoriálu Vlastimila Hajšmana

České Budějovice - IHC Písek 5:1 (3:0, 1:0, 1:1)
3.Šulčík (R.Novotný) - 1:0, 8.R.Novotný (Šulčík) - 2:0, 10.Gulaš (Mrázek) - 3:0, 22.Kuchejda - 4:0, 34.Černý (Hodánek) - 4:1, 35.Macháček (K.Černý) - 5:1.

Karlovy Vary - Lasselsberger Plzeň 3:2 (2:0, 0:2, 1:0)
7.Loučka (Hamerle) - 1:0, 13.Hamerle (Chyba) - 2:0, 24.Hofrajtr (Lodr) - 2:1, 30.Beneš (Kašpar) - 2:2, 43.Vrba - 3:2.

ČSOB Pojišťovna Pardubice - IHC Písek 5:0 (1:0, 1:0, 3:0)
14.Šeda (Chaloupka, Skokan) - 1:0, 24.Musil (Batoníček, Šeda) - 2:0, 34.J.Procházka (Skokan, Šeda) - 3:0, 38.Bartoníček (Skuček, Musil) - 4:0, 45.Musil (Skuček) - 5:0.

České Budějovice - Karlovy Vary 0:4 (0:2, 0:0, 0:2)
2.Bušta (Hamerle) - 0:1, 7.Nový - 0:2, 36.Sedláček - 0:3, 39.Gellner - 0:4.

Lasselsberger Plzeň - ČSOB Pojišťovna Pardubice 1:1 (0:0, 1:1, 0:0)
21.Potůček (Havrda) - 0:1, 30.Lodr (Vobořil) - 1:1.

ČSOB Pojišťovna Pardubice - Energie Karlovy Vary 0:2 (0:1,0:1,0:0)
5.Gellner (Sedláček) - 0:1, 21.Mudra - 0:2.

České Budějovice - Lasselsberger Plzeň 5:2 (3:0,0:0,2:2)
6.Šulčík (Gulaš) - 1:0, 9.Šulčík - 2:0, 12.M.Hanzal (K.Černý) - 3:0, 31.Heřman - 3:1, 32.Kolář (Kuchejda, M.Hanzal) - 4:1, 34.Pejša (Špindler) - 4:2, 40.Kuchejda (Kolář) - 5:2.

Energie Karlovy Vary - IHC Písek 5:0 (2:0,2:0,1:0)
2.Kocek - 1:0, 8.Sadloň (Bušta) - 2:0, 22.Nový - 3:0, 27.Bušta - 4:0, 43.Nový - 5:0.

ČSOB Pojišťovna Pardubice - České Budějovice 2:2 (1:0,1:2,0:0)
9.Ficek (Gulaš) - 0:1, 18.Skuček (Skokan) - 1:1, 23.Musil (Bartoníček, Ludvík) - 2:1, 30.Bendík (R.Novotný) - 2:2.

Lasselsberger Plzeň - IHC Písek 2:1 (1:1,0:0,1:0)
3.Lodr (Hofrajtr, Jindra) - 1:0, 6.Černý - 1:1, 45.Heřman - 2:1.

Nejlepší střelec
Šulčík (Č.Budějovice), Nový (Karlovy Vary), Musil (Pardubice) - všichni shodně dali 3 góly