HC Energie Karlovy Vary

Milan Kytnár: Máme se od čeho odrazit

Milan Kytnár si v přípravném utkání s Plzní připsal rovnou dvě gólové trefy a právě jeho druhý gól se stal později tím vítězným. Uznává, že závěr zápasu byl vyhrocený a Energie měla namále. Zároveň ale dodává, že se má karlovarský tým od čeho odrazit do bojů o play-off.

Milane, olympijská pauza je dlouhá a určitě pro vás náročná, protože chybí zápasové tempo. Jak jste olympijskou pauzu trávili?
Osobně jsem nehrál něco málo přes tři týdny a proto jsem se na přátelské utkání s Plzní velice těšil. Těšil jsem se opět na hraní zápasů.

Jak trávila přestávku Energie jako celek?
Měli jsme různé tréninkové cykly, kdy jsme se zaměřovali například na kondici, která bude potřebná do zbývajících zápasů základní části. Postupně se intenzita přípravy stupňovala.

K české přípravě ve více sportech je tradice výběh na běžkách. Potkalo to i vás?
Určitě to bylo zajímavé zpestření celkové přípravy. Já jsem stál poprvé na běžkách, takže chvíli trvalo, než jsem se do toho dostal a bylo to v pořádku.

Vrátíme se ke strávenému dni v Mariánských Lázní. Když nejde o body, ale naopak je to akce spojená s autogramiádou apod., užil jste si ho?
S Plzní je každý zápas prestižní a i k přátelskému utkání přidáváme velký význam. Pokud vezmu celkovou atmosféru, ta byla skvělá. Určitě jsme také rádi, že si můžeme zahrát pod menším tlakem a vyzkoušet nové věci, které jsme rozebírali a nacvičovali.

Stadion v Mariánských Lázní patří k těm starším a méně modernějším, jaké jste měl pocity, když jste přijeli na místo dění?
Pocházím ze Slovenska, kde je kupa takových stadionů, kde se hraje dobrý hokej a kde hrají dobří hokejisti. Nezáleží na tom, na jakém se hraje stadionu.

Přesto, na tradičních stadionech je výraznější zima, kdežto v moderních arenách bývá tepleji. Preferujete zimu nebo teplejší prostředí?
Podle mě hodně záleží na tom, jaký se hraje zrovna zápas. Pokud se neustále točí všechny útoky a formace, tak zima nevadí. Když se to ale rozháže, tak hráči vychladnout a to není dobře a je potřeba se neustále udržovat.

Vrátíme se k samotnému utkání s Plzní, jak byste průběh popsal?
Myslím si, že obě mužstva si přijela vyzkoušet nové věci, které si nacvičovala během pauzy. I když bylo tempo dobré, nehrálo se v tom extraligovém. Hra byla uvolněnější a šlo znát, že ten zápas byl uspořádaný především i pro diváky.

Stal jste se dvoubrankovým střelcem. Obzvláště s tou vaší první musíte být spokojen, je to tak?
Martin (Zaťovič) zachytil rozehrávku a šel sám na branku. Já viděl, že se na něj dotahuje bek Plzně a že nebude moc možností něco vymyslet, tak jsem to zkusil na branku a vyšlo to.

Navíc padla vaše první branka v oslabení. Povzbudí tým takový gól?
Samozřejmě. Ani ne tak to, že to bylo v oslabení, ale spíše, že jsme se od nich odpoutali na rozdíl dvou gólů. Určitě se hraje lépe, když se vede.

S čím jste šli do třetí třetiny s tříbrankovým náskokem?
Dohrát zápas v tempu, ve kterém jsme ho začali a hráli celé dvě třetiny. Neustupovat od toho.

Závěrem se Energie strachovala o výsledek. Jak jste závěr utkání prožíval?
Naštěstí jsme ten konec ustáli, což je nejdůležitější. Určitě by nás to mrzelo, kdybychom přišli, byť v přátelském utkání, takovým způsobem o výhru. Důležitější ale je, že se máme do ligových utkání od čeho odrazit.

Jak vidíte průběh následujících duelů v extralize?
Závěr bude opravdu těžký a my se budeme muset prát o každý puk. Musíme dát toho opravdu vše, protože ta šance pořád je a my musíme udělat vše proto, abychom postoupili.

Díky za rozhovor!