HC Energie Karlovy Vary

Mladá Energie vybojovala důležité body

K a r l o v y  V a r y - Úspěšný týden mají za sebou mládežnické týmy Karlových Varů. Junioři sice v Přerově neuspěli, velice cenné je ovšem vítězství nad silným Zlínem. V obou duelech se trefil Tomáš Prštický. Dorostenci si mezi domácími mantinely poradili s Opavou i s třineckými Oceláři. Žákovské soutěže poznamenalo množství onemocnění, přesto se ve většině odehraných střetnutí radovali nadějní mladíci z našeho města.

Extraliga juniorů

HC Miror Přerov – HC Energie Karlovy Vary 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: Tomáš Prštický. Asistence: Gellner.

V nervózním utkání udělili rozhodčí celkem 86 trestných minut. Přerovští se ujali vedení na konci první třetiny, na začátku prostředního dějství vyrovnal Tomáš Prštický, domácí odpověď však byla blesková. Definitivní podobu výsledku dali Moravané zásahem do prázdně karlovarské branky v závěrečné power-play.

HC Energie Karlovy Vary – HC Hamé 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)
Branky: Tomáš Prštický, Vrba, Nový. Asistence: Gellener, Nový, Hlubuček, Michal Polák.

Proti silnému Zlínu podali junioři výkon s maximálním nasazením, a když se na jejich stranu přiklonila paní Štěstěna, získali veledůležité dva body. Hosté vyrobili ve vlastní přesilovce dvě hrubky, které Vrba a Nový dokázali potrestat.

Extraliga dorostu

HC Energie Karlovy Vary – HC Slezan Opava 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Branky: Kuběna (ts), Mašek, Bauer, Hartman. Asistence: Kuběna 2, Sláma, Hájek, Petružálek.

Ve svižném tempu hraném utkání si větší příležitosti vypracovali domácí hokejisté. V jedné vyložené pozici byl faulován Tomáš Hájek a hlavní sudí Kollár nařídil trestné střílení. To Pavel Kuběna proměnil a položil základ k důležité výhře. Náskok zvýraznil v končící druhé části po sérii střel a dorážek Ondřej Mašek. Síť za Pečirkovými zády stačili rozvlnit ještě Jan Bauer a po pěkné kombinace celé pětky i Martin Hartman.

HC Energie Karlovy Vary – HC Oceláři Třinec 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Branky: Kalousek, Kuběna, Mašek. Asistence: Račanský, Pfister, Bauer, Mrkvička.

Dorostenci vyjeli na led bezprostředně po skončení úspěšného utkání karlovarského „áčka" s pražskou Spartou a vítěznou euforii přenesli i do svého zápasu. Třinečtí ovšem nehodlali svou kůži prodat lacino. Jejich tvrdou a místy až nebezpečnou hru musel rozhodčí trestat. V jedné přesilovce se domácím podařilo rozebrat obranu Moravanů a obránce Ondřej Mašek zpečetit výsledek utkání dalekonosnou střelou.

Dorostenci si poradili s vedoucím Třincem – reportáž ze zápasu (Marek Mikeš)

9. Třída

HC Energie Karlovy Vary - HC České Budějovice 6:1 (4:0, 2:0, 0:1)
Branky: Polák 2, Szakal, Klcso, Záhora, Bruštík. Asistence: Polák, Tollinger, Szakal, Rohan T.

Utkání rozhodli Karlovarští již v první části hry, kdy díky velmi dobré koncovce proměnili čtyři své šance. I když v další části utkání nebyla hra domácích tak efektivní, střetnutí skončilo jasným vítězstvím.

8.třída

HC Energie Karlovy Vary - HC České Budějovice 0:5 (0:3, 0:0, 0:2)
K výkonům z úvodu sezóny mají karlovarští „osmáci" hodně daleko. Upustili od své kombinační hry, která jim přinášela body, navíc jako by bylo cítit u hráčů uspokojení s dosavadním průběhem ročníku.

6. a 7. třída

Zápasy 6. a 7. třídy s Českými Budějovicemi byly odloženy na začátek ledna.

5. třída

Pro nemoc karlovarské páté třídy se zápasy severočeského regionu 4. a 5. tříd s Litvínovem nehrály.

HC Mariánské Lázně – HC Energie Karlovy Vary 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Branky: Frk, Troška.

Karlovarská pátá třída v sobotu ještě nastoupila, ale jen v deseti hráčích. Proto je výhra velice cenná, potěšila i předvedená hra.

4. třída

HC Mariánské Lázně - HC Energie Karlovy Vary 0:8 (0:2, 0:2, 0:4)
Branky: Šaling M. 2, Červenka, Csamango, Čoudek, Zhmutsky, Urbančok a Brodský. Asistence: Csamango 2, Svoboda 2, Grundler.

Začátek zápasu patřil domácím, ale s postupem času se Karlovarští zlepšovali, v závěru se utkání stalo jednoznačnou záležitostí.

3. Třída

HC Teplice - HC Energie Karlovy Vary 7:6 (0:3, 3:2, 1:1, 3:0) Branky: Bečka 2, Černý, Suchý, Krejsa, Ševc. Asistence: Černý 2, Bečka, Hanák, Zajíček.

2. Třída

HC Teplice - HC Energie Karlovy Vary 7:5 (1:3, 3:0, 1:1, 2:1) Branky: Vrána 2, Rubeš, Harakal, Binias.