Mládež: Dvě drtivá vítězství páťáků, béčko dorostu vyhrálo po nájezdech

Mládež zažila veskrze úspěšný týden. Béčko mladšího dorostu udolalo Domažlice po náročné bitvě v nájezdech, a také sedmáci zvládli přestřílet soupeře z Ústí nad Labem. Nejvíce se však víkend vyvedl páťákům, ti dokázali porazit Ústí a Kadaň v obou případech s dvouciferným počtem gólů, druhé utkání dokonce skončilo jednoznačně 14:0.

Liga mladšího dorostu

Nadstavba - 4. kolo - 17.12.2017

HC Domažlice - HC Energie Karlovy Vary 4:5sn
Branky: Bubanec, Krutina, Skuhravý, Pišna, rozh. nájezd Krutina.

Tomáš Lengö: Věděli jsme, že Domažlice jsou těžkým soupeřem, tak jako každý soupeř v nadstavbě. Nevyšly nám začátky třetin, měli jsme špatný nástup, ale postupem času se náš výkon zlepšoval. Zápas byl vyrovnaný herně i co se počtu branek týče, bohužel se v poslední době potýkáme se špatnou koncovkou, na každý gól se hrozně moc nadřeme.

Liga starších žáků 8. tříd

18. kolo - 16.12.2017

Rytíři Kladno - HC Energie Karlovy Vary 5:2 (0:1, 3:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 26. Redlich, 37. Šapovaliv, 40. Alscher (Senčák), 44. Vosyka (Burger), 47. Vosyka (Burger) - 16. Bubanec, 55. Rymon (Šmajda).

Liga starších žáků 7. tříd

19. kolo - 16.12.2017

HC Slovan Ústí nad Labem - HC Energie Karlovy Vary 5:6

20. kolo - 17.12.2017

SK Trhači Kadaň - HC Energie Karlovy Vary 5:7
Branky: Hruška 2, Mikeš 2, Heller, Malý, Teterja
Asistence: Hruška, Mikeš, Poizl, Teterja.

Petr Neč: Karlovarští vstoupili do utkání od začátku velmi aktivně a jen vinou obrovského množství promarněných šancí a hrubých chyb jej celkem zdramatizovali. Ztráta jakéhokoliv počtu bodů by však byla zklamáním, protože v několika posledních utkáních mají výkony energetiků vzestupnou tendenci, výjimkou nebyl ani zápas v Kadani. Naštěstí si hosté vedení pohlídali a i ze severu Čech si odvezli dva cenné body.

Liga mladších žáků 6. tříd

Rytíři Kladno - HC Energie Karlovy Vary 8:5 (2:2, 3:1, 3:2)
Branky a nahrávky: 16. Sontág, 17. Sém, 25. Šátek, 27. Teplárek, 33. Sém (Kupčo), 51. Šátek (Černohorský), 54. Hlavsa (Sém), 60. Kupčo (Petřík) - 6. Teuchert, 6. Vimr (Šuma), 25. Vimr Šuma), 25. Vimr (Zeman), 52. Vimr (Zeman), 58. Vimr (Zeman).

Liga mladších žáků 5. tříd

HC Slovan Ústí nad Labem - HC Energie Karlovy Vary 6:10

SK Trhači Kadaň - HC Energie Karlovy Vary 0:14
Branky: Král 5, Schöberl 2, Bošek, Hofmann, Oberle, Polák, Smýkal, Voroščuk, Zich.
Asistence: Pastor 3, Zich 3, Schöberl 2, Bošek, Hofmann, Smýkal, Zahraj.

Petr Neč: Domácí dokázali s hosty držet krok prakticky jen v první třetině, kdy si vytvořili několik nebezpečných gólových příležitostí, nicméně trefovali se pouze hosté, a to celkem třikrát. Od druhé třetiny však začaly hráčům Kadaně docházet síly a karlovarští postupně přejímali iniciativu, která se ve třetí třetině proměnila v naprostou dominanci a zasloužené dvouciferné vítězství.

O pohár Martina Erata - Chomutov

Hráči ročníku 2008 a 2010 vyrazili na v pořadí třetí díl série mládežnických turnajů pod názvem O pohár Martina Erata. Čtvrťáci po postupu ze základní skupiny nestačili ve čtvrtfinále na pražskou Spartu. Druhákům se tolik nevedlo a jejich účinkování na turnaji skončilo již ve skupině.

Zuzana Radostová (hl. trenér 4. třídy): Tato utkání jsou pro kluky ohromným přínosem. Jsou to vyrovnané zápasy ve vysokém tempu. Běžně se s takovými soupeři nesetkáváme, ale taková utkání nás výrazně posouvají.

Martin Gombár (hl. trenér 2. třídy): Karlovarští se zúčastnili dalšího dálu turnaje O pohár Martina Erata se ctí. I přes prohry (s Jihlavou, Devils Zlín, Technikou Brno a Hradcem Králové), podali všichni hráči, až na drobné výkyvy, dobré výkony. Tato kategorie je teprve v začátcích, proto věříme, že do budoucna budou výsledky lepší.

Vánoční turnaj - Mariánské Lázně (ročník 2009)

Karlovarští třeťáci zamířili na Vánoční turnaj do Mariánských Lázní. V základní skupině skončili energetici na druhém místě, v souboji o konečné 3. místo pak nestačili na plzeňský celek Wolf.