Mládež: Energetici se utkali s regionálními soupeři

Další týden za sebou mají mládežnické hokejové soutěže v Česku a do akce se zapojili rovněž i mladí hráči karlovarského klubu. Hokejisté mladšího dorostu neuspěli ani v pátém letošním západočeském derby, a ačkoliv po dvou třetinách drželi na ledě úhlavního rivala nadějné vedení, plzeňským indiánům po jejich obratu v posledním dějství znovu podlehli. O něco lépe si vedli hráči žákovských kategorií, kteří se utkali s regionálními soupeři ze Sokolova a Chebu, a připsali si několik dobrých výsledků. Vše o zápasech našich mladých hokejových nadějí, tedy kompletní výsledkový servis a krátké info o průběhu jednotlivých utkání, naleznete v našem článku.

ELIOD Extraliga mladšího dorostu

Nadstavba A: 30. kolo – 31. ledna

HC Škoda Plzeň - HC Energie Karlovy Vary 5:2 (1:1, 0:1, 4:0)
Branky: Pištěk, Novotný
Asistence: Maydl, Pištěk, Poizl
Na ledě suveréna této skupiny hosté začali dobře, vstřelili první branku, a když ve druhé části šli opětovně do vedení, měli naději na dobrý výsledek. Bohužel Plzeň ve třetím dějství ukázala svoji sílu, a během 68 vteřin otočila stav utkání ve svůj prospěch. Vedení si poté pohlídala a v závěru, při snaze karlovarských vyrovnat, přidala další dvě branky.

Žákovská liga starších žáků ročníků 2002/2003 – nadstavba A

4. kolo – 29. ledna

HC Energie Karlovy Vary (r.03) – HC Baník Sokolov (r.02/03) 1:3 (1:0 0:0 0:3)
Branky: 16. Vondráček (Sapoušek)
Karlovarští sedmáci nastoupili do utkání v okleštěné sestavě z důvodu nominace kmenových hráčů do vyšší kategorie. Karlovarští bojovali a v první třetině jim byla odměnou branka na 1:0. Ve druhé třetině se karlovarští zatáhli a bránili jednobrankové vedení. Ve třetí části karlovarským sedmákům došly síly, což se projevilo v posledních deseti minutách třetí třetiny, kdy inkasovali dvě branky. K vyrovnání domácím nepomohla ani power play, ve inkasovali energetici potřetí. Výborný výkon podali všichni hráči i skvěle chytající Bajgar.

5. kolo – 31. ledna

HC Stadion Cheb (r.02/03) – HC Energie Karlovy Vary (r.03) 1:5
Branky: Vondráček B. 2, Vondráček R. 2, Sapoušek
Karlovarští sedmáci nastoupili v Chebu ve stejném počtu dvanácti hráčů jako v pátečním utkání. Na hráčích hostů se projevila únava z pátečního utkání. V první třetině chyběl hráčům pohyb a soupeř byl lepší. Ve druhé třetině zlepšili karlovarští svůj pohyb a soupeře přebruslili a přetlačili. Ve třetí třetině rozhodčí nechtěli uznat branku domácích pro vysokou hůl, ale na popud trenérů hostí byla branka uznána. Velmi solidní výkon podali oba brankáři a pochvalu si zaslouží i hráči, ale jen za výkon ve druhé třetině.

Žákovská liga mladších žáků ročníků 2004/2005 – nadstavba A

HC Energie Karlovy Vary (r.05) – HC Baník Sokolov (r.04/05) 4:6 (1:0, 2:3, 1:3)
Branky: Czingel 3, Král
Ročník 2005 čekal velmi náročný prodloužený víkend, během něhož měli hráči změřit síly s rivaly ze sousedních měst. V obou případech bylo nutné připravit se především psychicky na konfrontaci s průměrně staršími a tím pádem herně vyspělejšími soupeři. V pátek přivítali karlovarští na domácím ledě hosty z nedalekého Sokolova, proti kterému dokázali být minimálně v první polovině utkání aktivnějším a opticky lepším týmem. Žalostná však byla opět koncovka. Od druhé poloviny utkání se i vinou nedisciplinovanosti a častých zbytečných faulů domácí sami připravili o režii zápasu, protože hosté trestali každou příležitost velmi tvrdě a nekompromisně, proto se také na konci mohli radovat z těsného vítězství.

HC Stadion Cheb (r.04/05) – HC Energie Karlovy Vary (r.05) 9:1 (0:0, 5:1, 4:0)
Branky: Polák
V neděli na hřišti lídra celé soutěže z Chebu navázali energetici na slušný výkon a ještě dvě minuty před koncem druhé třetiny prohrávali rozdílem jediné branky 2:1. Pak ale přišel doslova hororový závěr, kdy domácí během dvou minut dokázali přidat další tři branky a do šaten se tak šlo za stavu 5:1 z pohledu domácích. V závěrečné části už hostům ve třinácti hráčích v poli došly síly a hráči Chebu pouze navýšili konečné vítězství.

I přes dvě porážky však zaslouží tým ročníku 2005 pochvalu za bojovnost a snahu v soutěži, v níž nastupuje proti věkově, ale především výškově a váhově nesrovnatelným soupeřům.