Mládež: Solidní výkony proti klubům z Valašska

K a r l o v y  V a r y - V dalším hracím týdnu se junioři a dorostenci Energie střetli se svými vrstevníky ze Zlína a Vsetína. Proti Hamé si oba výběry připsaly po bodu, obzvláště smolně si vedli junioři, když ztratili vedení 3:1. Proti Vsetínu se už dařilo, střelecky se vyřádili dorostenci, když soupeře deklasovali 6:0. Žákovským kategoriím se příliš nedařilo, jejich pověst museli zachraňovat čtvrťáci, když Chomutovu nastříleli 11 branek.

Extraliga juniorů

HC Ytong Brno - HC Energie Karlovy Vary 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Branky: Sedláček. Asistence: Satora.
V úvodní třetině Karlovarští působili mdlým dojmem a zaslouženě ji prohráli. Od druhé třetiny se zvedli, byli daleko aktivnější než soupeř, ale opět se jim nepodařilo proměňovat vyložené šance. K vyrovnání jim nepomohla ani závěrečná power-play.

HC Energie Karlovy Vary – HC Hamé Zlín 3:3 (0:1, 3:0, 0:2)
Branky: Zaťovič, Bauer Jan, Brňák. Asistence: Mašek, Zmeškal, Zaťovič, Hamerle, Budínský.
Po výborné druhé třetině, kterou Energie vyhrála 3:0 se zdálo, že hosté mají zápas pod kontrolou. Ale bohužel zbytečným zaváháním 4 min před koncem umožnili soupeři snížit na 3:2 a v závěrečné power-play neubránili těsné vítězství, čímž ztratili důležitý bod.

HC Energie Karlovy Vary – HC Vsetín 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
Branky: Zaťovič 2x, Budínský. Asistence: Gasparik 2x, Kuběna 2x, Kloz.
Vedení 2:0 po dvou třetinách hájili domácí do 56. minuty, kdy jim v přesilové hře ujel soupeřův hráč a snížil na 2:1. Situace z předchozího zápasu, ve kterém ztratili dvoubrankové vedení, se ale neopakovala. Domácí hráči tentokrát dokázali vstřelit gól do prázdné branky soupeře a zaslouženě vyhráli.

Extraliga dorostu

HC Energie Karlovy Vary – HC Vsetín 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)
Branky: Mistoler 2x, Přindiš, Rohan Martin, Novák, Rohan Tomáš. Asistence: Polák 2x, Topinka 2x, Mistoler, Rohan M., Rohan T., Benda.
Začátek utkání patřil hostům, kteří se dostali do několika brankových šancí, ale díky fantastickým zákrokům brankáře Bendy, je nedokázali využít. Skvělé zákroky gólmana spoluhráče nabudily k větší aktivitě, která pak následně přinesla brankové hody.

HC Energie Karlovy Vary – HC Hamé Zlín 2:2 (0:2, 1:0, 1:0)
Branky: Záhora 2x. Asistence: Chaljavin 2, Kellner.
Soupeř byl minimálně polovinu utkání lepším mužstvem. Důležité pro zápas bylo to, že se domácím podařilo snížit minutu před koncem druhé třetiny a že během zápasu měli jen jednoho vyloučeného. Zlín má totiž „smrtící“ přesilové hry, které tak nemohl v zápase využít.

Žákovská liga starších žáků - 9. třída

IHC Písek - HC Energie Karlovy Vary 1:3 (1:1, 2:0, 0:0)
Branky: Mareček, Vaněk, Fusek. Asistence: Hampl, Schopf, Šik.
Spravedlivá by byla remíza, proti byl však výborný brankář Habal, jehož zásluhou se oba body stěhovaly do Varů.

HC Energie Karlovy Vary - HC Slavia Praha 3:4 (0:3, 3:1, 0:0)
Branky: Funk, Vaněk, Fusek. Asistence: Frank, Habal, Putyera.
Špatná obranná hra v úvodní třetině stála domácí dva body, které se jim i přes úmornou snahu ve zbývající části hry nepodařilo získat.

Žákovská liga mladších žáků - 7. třída

HC Slavia Praha - HC Energie Karlovy Vary 5:3 (0:1, 1:0, 2:4)
Branky: Táborský 2x, Frk. Asistence: Hluchý, Frk.
Ještě sedm minut před koncem hosté drželi na ledě favorita jednobrankové vedení, avšak soupeř třemi lacinými brankami skóre otočil. Rozhodujícím faktorem se ukázala větší kvalita kádru domácích, neboť hosté spoléhali opět pouze na jednu pětku (Troška - Hluchý - Táborský - Vána - Frk), která se zasloužila o všechny tři branky. Na víc gólů jim už síly nestačily. I přes prohru si Karlovarští zaslouží za svůj výkon uznání.

Žákovská liga mladších žáků - 6. třída

HC Slavia Praha - HC Energie Karlovy Vary 8:3 (0:0, 3:0, 5:3)
Branky: Duda, Csamango, Kádě. Asistence: Flegl 2x.
Karlovarští „šesťáci“ v utkání potvrdili malou schopnost psychicky zvládat náročná utkání. Kromě toho jim navíc chyběla odolnost v osobních soubojích a důraz v koncovce. Tyto základní hokejové vlastnosti na straně Slavie společně s téměř stoprocentní efektivitou v koncovce, znamenaly spravedlivý rozdíl pěti branek v konečném skóre.

Severočeský regionální přebor elévů - 5. třída

SK Kadaň – HC Energie Karlovy Vary 7:3 (1:2, 3:1, 3:0)
Branky: Opatrný, Klíma, Kundrát Tomáš. Asistence: Vrána, Krejsa, Opatrný.
Po první třetině vedli šťastně Karlovarští, ale v dalším průběhu utkání byli již lepším týmem domácí, kteří svoji převahu dokázali stvrdit i brankově a zaslouženě vyhráli.

KLH Chomutov – HC Energie Karlovy Vary 9:2 (2:0, 3:0, 4:2)
Branky: Krejsa, Černý. Asistence: Kalčík.
Karlovarští sehráli velmi špatné utkání. Svým slabým výkonem umožnili domácím zažít vůbec první radost z vítězství v soutěži.

Severočeský regionální přebor elévů - 4. třída

SK Kadaň – HC Energie Karlovy Vary 3:3 (0:0, 1:2, 2:1)
Branky: Rubeš 2x, Řezníček. Asistence: Řezníček, Kodl, Rubeš.
Hosté měli mírnou převahu v celém průběhu zápasu, třikrát vedli, ale domácím se vždy podařilo vyrovnat.

KLH Chomutov – HC Energie Karlovy Vary 2:11 (0:3, 2:6, 0:2)
Branky: Rubeš, Buchar 2x, Mikeš 2x, Bláha, Kodl, Řezníček. Asistence: Řezníček, Rubeš, Křehký, Sus.
Hosté byli po celé utkání herně lepší, domácí jasně přehrávali a zaslouženě zvítězili dvouciferným výsledkem.

Severočeský regionální přebor v minihokeji - 3. třída

HC Energie Karlovy Vary – HC Most 3:4
Branky: Trapl 2x, Binias.

Severočeský regionální přebor v minihokeji - 2. třída

HC Energie Karlovy Vary – HC Most 10:7 Branky: Chládek 4x, Vildumetz 2x, Bečka Jan 2x, Hanák, Rozhon.