Mládežníci na jedničku, o víkendu brali jen výhry

Stoprocentní bilanci měli během uplynulého víkendu mladí energetici. Venkovní výhry přivezli obě kategorie mladšího dorostu, dařilo se i žákům, kteří zvládli derby se Sokolovem i podkrušnohorský souboj s Litvínovem.

Extraliga mladšího dorostu

4. kolo - 23.9.2017

HC Meteor Třemošná - HC Energie Karlovy Vary 1:2sn (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 2. Seidler - 29. Korčmaroš (Remeš), nájezd Mareček.

Jiří Kovka: Jsme rádi, že jsme tento těžký zápas zvládli. Po nevydařeném utkání s Chomutovem jsme začali opět velmi bojácně, což umocnila brzká branka Třemošné. Hráči se uklidnili až v první přestávce a od druhé třetiny se začali blížit ke hře, kterou bychom se chtěli prezentovat. Bohužel nedůrazná koncovka ponechávala Třemošnou ve hře a utkání se nám podařilo rozhodnout až v nájezdech. Doufám, že následující utkání již odehrajeme se sebevědomím celých 60 minut.

Liga mladšího dorostu

2. kolo - 23.9.2017

HC Čerti Ostrov - HC Energie Karlovy Vary "B" 1:3
Branky: Vogel, Vondráček, Kukačka.

Tomáš Lengö: První třetina utkání skončila zaslouženě remízou, avšak zbývající průběh utkání jsme měli pod kontrolou. Vytvořili jsme si velký tlak, ale v koncovce nám nepřálo štěstí . Ve druhé třetině jsme vstřelili vedoucí gól a během třetího dějství přidali ještě jednu branku. Výhra byla zasloužená a chci poděkovat klukům za za výborný výkon hlavně ve 2 a 3.třetině.

Liga starších žáků - 8. třída

3. kolo - 23.9.2017

HC Energie Karlovy Vary - HC Litvínov 4:3 (2:1, 0:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 6. Varvařovský (Sapoušek), 11. Varvařovský (Neubert), 43. Dvořák (Hofmann, Galla), 50. Czingel (Bubanec, Šmajda) - 12. Linet (Herlík), 22. Holčák (Bednařík), 24. Vlasenko (Bednařík).

Liga starších žáků - 7. třída

HC Baník Sokolov - HC Energie Karlovy Vary 1:2
Branky: Oberle, Vimr

Petr Neč: Od úvodní třetiny se hrálo ve velmi vysokém tempu, které fyzicky vyspělejší domácí hráči navíc umocnili tvrdou hrou. Šance se střídaly na obou stranách, ale brankáři nepřipouštěli žádnou gólovou přestřelku. Po dvou třetinách tak na tabuli svítilo skóre 1:2 z pohledu hostující Energie. V poslední třetině se u obou týmů začala pomalu projevovat únava, nicméně více sil si ušetřili hráči Baníku, kteří hosty často dokázali uzamknout v obranném pásmu, nicméně brankář Hájek byl velmi jistý. Nakonec i díky extrémní bojovnosti často na hranici sil si hráči Energie nejtěsnější vedení doslova umlátili a mohli se tak radovat z velmi cenné výhry nad kvalitním soupeřem.

Liga mladších žáků - 6. třída

HC Energie Karlovy Vary - HC Litvínov 11:5 (6:3, 2:0, 3:2)
Branky a nahrávky: 1. Hruška (Hlaváček), 8. Příplata (Hes), 11. Hynek (Hruška), 12. Poizl, 13. Hynek (Šuma, Teuchert), 14. Hruška (Poizl), 34. Mikeš (Vrbas), 37. Příplata (Skuhravý, Hlaváček), 46. Šuma, 48. Mikeš, 54. Mikeš (Hruška) - 7. Kaufman (Kyselka), 16. Balej, 19. Kyselka (Kaufman), 50. Dufek (Balej), 59. Dufek (Kyselka)

Liga mladších žáků - 5. třída

HC Baník Sokolov - HC Energie Karlovy Vary 3:9
Branky: Malý 3, Teterja 3, Roštejnský 2, Pech

Petr Neč: I když tomu výsledek úplně nenapovídá, utkání bylo v úvodních dvou třetinách minimálně vyrovnané a hosty velmi často podržel brankář Klokočka. Zlom nastal v poslední dvacetiminutovce, v níž karlovarští nasázeli soupeři celkem pět branek a definitivně tak zvrátili misky vah na svou stranu.