Mládežnický týden se povedl dorostencům, junioři bez bodu

Karlovarská juniorka se musela tento týden vypořádat se dvěma zápasy na opačném konci republiky během 24 hodin a navíc velmi oslabeni o řadu hráčů. Bohužel nepřekvapili a z Moravy si tak nepřiváží ani bod. To Dorostenci se oslabeni o čtyři klíčové hráče dočkali lepších výsledků. V domácích zápasech perfektním výkonem nasbírali pět bodů a pevně kontrolují svou pozici na předních místech tabulky. Jako správný kapitán se v těchto bojích ukázal Daniel Záhora (na snímku), který rozhodl o dvou bodech pro Energii v posledním nájezdu proti Zlínu a proti zarputile bránícím Vsetínu pomohl brankou a asistencí. Dařilo se i žákovským kategoriím. Jak konkrétně, to můžete posoudit dále v přehledu všech zápasů uplynulého týdne karlovarské mládeže.

Extraliga juniorů

HC Olomouc - HC Energie K. Vary 2:1(1:0,0:1,1:0)

Branky: Mareček
Asistence: Topinka, Vachovec
O osudu utkání rozhodla druhá třetina, ve které Karlovarští dostali domácí pod trvalý tlak, vyrovnali a vypracovali si dalších pět vyložených brankových příležitostí. Ty však již využít nedokázali a to je stálo body. Závěrečná část totiž mnoho příležitostí již nenabídla a hra byla opatrná z obou stran. Olomoučtí rozhodli z ojedinělého protiútoku dvě minuty před koncem. Body tak bral, jak uznal i domácí trenér, šťastnější tým.

HC Kometa Brno - HC Energie K.Vary 2:0 (1:0,1:0,0:0)

Hosté ve zdecimované sestavě (k dispozici měli pouze 14 hráčů) neměli dostatek fyzických ani psychických sil vzhledem k nešťastné porážce v Olomouci, od které uplynulo jen 16 hodin. Energetici v úvodu opět nedokázali proměnit své šance, přestali si věřit a působili odevzdaně. Jejich porážka byla tentokrát zcela zasloužená.

Extraliga dorostu

HC Energie K.Vary – HC Ri Okna Zlín 2:1 po sam. nájezdech (0:0,1:1,0:0,1:0)

Branky:Tomeček, Záhora
Asistence: Kubáč
V utkání měl velmi kvalitní soupeř v první části mírně navrch. V dalším průběhu utkání se z pohledu domácích jednalo o vyrovnané utkání, kde obě mužstva měla dobře pokryté střední pásmo. Bod navíc ze samostatných nájezdů je velmi povzbudivý a vítězství hodně cenné, protože do utkání nastoupili karlovarští bez 4 klíčových útočníků. Hráči opravdu zasluhují za toto utkání absolutorium.

HC Energie K.Vary – HC Vsetín 3:1 (0:0,2:1,1:0)

Branky:Winkler, Kverka, Záhora
Asistence: Valeš, Urbančok, Záhora, Švec
Soupeř přímo bojující o vyhnutí se baráži přijel s taktikou dobře bránit hlavně střední pásmo a vyrážet do přečíslení. S touto jeho taktikou měli v první části energetici menší problémy. Pro další vývoj utkání měla velký význam vyrovnávací branka na 1:1 po chybě hostujícího gólmana. O třech zasloužených bodech pro domácí rozhodly 2 perfektně vyřešené situace 2 na 1 a obrovská touha po výhře. Získaných 5 bodů za víkend si mužstvo za svoje výkony naprosto zasloužilo.

Žákovská liga starších žáků – 9. třída

HC Energie Karlovy Vary – HC Slovan Ústí n.Labem 4:5(1:3,2:0,1:2)

Branky:Zikmund, Zadražil, Csamango, Bečka
Asistence: Csamango, Brodský, Svoboda, Tomeček
Malý důraz, čitelnost v koncovce, propustnost v obraně a hodně laciné branky, to jsou hlavní příčiny porážky karlovarských. Domácí se na vstřelení branky značně nadřeli a naopak inkasovali i z "náznaku šance", a proto nemohli na zisk bodů v tomto utkání pomýšlet.

KLH Chomutov – HC Energie K.Vary 3:8 (0:2,1:2,2:4)

Branky:Bečka 4,Zadražil2,Csamango,Červenka
Asistence: Brodský2.Svoboda2,Vrána J.,Surma,Grundler
Hosté po delší době předvedli výkon s velmi dobrou organizací hry v obraně, a také s efektivitou ve finální fázi. Obětavě se vypořádali s velkým počtem oslabení (poměr vyloučených 2:9). Střelecky na sebe upozornil Šimon Bečka, autor čtyř přesných tref.

Žákovská liga starších žáků – 8. třída

KLH Chomutov – HC Energie K.Vary 3:5 (0:1,0:1,3:3)

Branky:Klíma 2,Opatrný,Ziegler,Jirušek
Asistence: Ziegler 2,Řezníček,Jirušek
Karlovarští přistoupili k utkání koncentrovaně, měli po celých šedesát minut převahu a soupeře drželi ve hře pouze svou nízkou efektivitou. Přesto si body bez větších problémů pohlídali.

HC Energie K. Vary - HC Slovan Ústí n.Labem 3:2 (2:0, 0:0, 1:2)

Branky:Ziegler, Krejsa, Vrána
Asistence: Jirušek 2, Kalčík
Karlovarský led navštívil soupeř z Ústí, který zatím nepoznal hořkost porážky. Karlovarští se nezalekli a zápas koncentrovaným týmovým výkonem podpořeným dobře chytajícím brankářem zvládli. V závěru se nechal hloupým oplácením vyloučit domácí Šafář, ale jeho vyloučení na těsném výsledku naštěstí nic nezměnilo.

Žákovská liga mladších žáků – 7. třída

HC Slovan Ústí Nad Labem - HC Energie K.Vary 5:2 (2:0, 2:0, 1:2)

Branky:Kovářík,Bečka
Hosté začali zápas dobře, měli gólové šance, které však nedokázali proměnit stejně tak i ve druhé části. Střelecky se karlovarští prosadili až v závěrečné třetině, ale na zvrat ve vývoji zápasu bylo již pozdě.

HC Energie K.Vary – KLH Chomutov 4:3

Žákovská liga mladších žáků – 6. třída

HC Slovan Ústí Nad Labem - HC Energie K.Vary 0: 5 (0:2, 0:2, 0:1)

Branky:Trapl 2, Hauzr, Smolka, Vildumetz
Asistence: Šesták, Kübelbeck, Hauzr
Západočeši předvedli výborný a koncentrovaný výkon, podpořený skvěle chytajícím brankářem Harakalem.

HC Energie K.Vary – KLH Chomutov 1:6 (0:2, 0:2, 1:2)

Branky:Homolka
Asistence: Hubaček
Domácí po celé utkání bojovali, ale na kompaktní výkon Chomutova to tentokráte nestačilo.

Západočeský regionální přebor elévů – 5. třída

TJ Stadion Cheb - HC Energie K. Vary 2:16 (0:7, 1:8, 1:1)

Branky:Pajk 4, Bečka, Trapl a Václav 3, Chodounský, Rozhon, Holešínský
Asistence: Hanák a Václav 3, Chodounský, Bečka, Rozhon a Trofimov 2, Pajk, Trapl a Beer
Po dvě třetiny jednoznačná záležitost hostů, kteří ze svého nasazení ve třetí části slevili.

Západočeský regionální přebor elévů – 4. třída

TJ Stadion Cheb - HC Energie K. Vary 0:20 (0:8, 0:7, 0:5)

Branky:Parshakov 7, Salva a Nídl 4, Prošek 2, Kellner, Přibyl, Šetek
Asistence: Přibyl 4, Habr, Zeman a Parshakov 2, Nídl a Salva
Karlovarští hráči hráli s chutí a svého odevzdaného soupeře jednoznačně přehráli.