HC Energie Karlovy Vary

Mudroch se vrací do Varů, Padělek zpět do Znojma

Reprezentační přestávka ukončila měsíční výměnu Aleše Padělka za Petr Mudrocha (na snímku). Oba hráči se vrací do svých mateřských klubů, útočník Padělek tedy bude dále nastupovat za Znojemské orli a zkušený bek Mudroch naváže na své předchozí angažmá v Energii. Důvody tohoto rozhodnutí přibližuje tiskový mluvčí karlovarského oddílu Jiří Holý: "S působením Aleše panovala maximální spokojenost. V současné době se nám ale uzdravují dlouhodobě zranění útočníci a pokud dále chceme zařazovat do hry mladé naděje Kuběnu a Zuckera, museli jsme učinit tento krok. Návratem Petra Mudrocha chceme také přinést více zkušeností do obranné fáze, které nám možná v předchozím období trochu scházely." Bližší informace přinášíme v článku.

Sedmadvacetiletý útočník Aleš Padělek přišel do Karlových Varů na časově omezené hostování na začátku listopadu a za Energii stihl odehrát deset utkání. Za tuto dobu stihnul nasbírat čtyři kanadské body za dvě branky a stejný počet asistencí. Nejsvětlejší chvilka jeho angažmá přišla při penaltovém rozstřelu na Spartě, kdy povedeným blafákem zajistil svému dočasnému klubu prémiový bod navíc. Parádní byla také přihrávka na branku energetiků ve Znojmě.

A právě do celku orlů se forvard, který v karlovarském dresu ani jednou neusedl na trestnou lavici (!), opět stěhuje. Uzdravují se nám dlouhodobě zranění Milan Kraft a Vítězslav Bílek. Společně s Pavlem Kuběnou a Davidem Zuckerem bychom tak měli v současné k dispozici době 15 útočníků. S působením Aleše v našem klubu panuje maximální spokojenost. Pokud ale dále chceme zařazovat do hry mladé naděje Kuběnu a Zuckera, museli jsme učinit tento krok,“ vysvětluje rozhodnutí vedení HC Energie tiskový mluvčí Jiří Holý.

Vedle dvou mladíků, kteří již v letošní sezóně extraligu poměrně pravidelně poznávají, mají Karlovy Vary v prvoligové záloze ještě další dva útočníky. „Letos se v Mladé Boleslavi velmi dobře daří Jakubu Rumpeľovi a také Kamil Tvrdek hraje ve Vrchlabí významnou roli. Pokud by tedy přišla nějaká další zranění, určitě máme kam sáhnout,“ doplňuje možnosti využití dalších kmenových hráčů.

S odchodem Aleše Padělka je spojen návrat Petra Mudrocha. Návratem Petra Mudrocha chceme také přinést více zkušeností do obranné fáze, které nám možná v předchozím období trochu scházely,“ vystihuje přínosy, které si od zkušeného obránce klub slibuje.

Karlovarští trenéři tak mají v současné době k dispozici deset kvalitních obránců. „V současné době jsme se rozhodli dávat více šancí mladým hráčům v útoku. V brzké době by se do hry měl zapojit i Libor Ustrnul. Navíc máme k dispozici Romana Proška a Tomáše Brňáka, kteří již letos extraligu hráli a dobře plní svou úlohu. Na soupisce máme aktuálně deset obránců a čtrnáct útočníků, což by mělo být pro druhou polovinu základní části dostatečné,“ uzavírá exkurzi do stavu karlovarských hokejových řad tiskový mluvčí HC Energie Jiří Holý.