HC Energie Karlovy Vary

Na Liberec chce tým Energie rychle zapomenout

Liberec uštědřil karlovarské Energii nejvyšší porážku v této sezoně. Západočeši nakonec podlehli Tygrům vysoko 7:1. Trenér Václav Baďouček, spolu se svými hráči, by nejraději na toto utkání co možná nejrychleji zapomněl. „První třetina nebyla špatná. Prohráli jsme pouze 0:1, ale ve druhé části přišla doslova katastrofální pětiminutovka, ve které jsem třikrát inkasovali,“ přiznal karlovarský asistent.

Od těchto okamžiků domácí borci na ledě doslova létali a s Energií si dělali co chtěli. „Pak už měli zápas pod kontrolou a v poklidu to dohráli,“ pokračoval Baďouček.

Mezi tři tyče Energie se postavil od první minuty Lukáš Sáblík. Co se stalo? Proč se rozhodli trenéři pro změnu? Asistent na lavičce okamžitě odpověděl. „Lukáš Mensator přijel s námi normálně do Liberce a během hodiny mu vyskočila teplota přes osmatřicet stupňů bylo jasné, že do brány nemůže,“ popsal Baďouček zdravotní stav jedničky.

Sáblík se tak narychlo připravoval k utkání jako jednička. „Bohužel po té delší době, co nechytal, tak to pro něj nedopadlo úplně dobře,“ řekl.

Po utkání Sáblík přiznal, že některé branky jdou na jeho vrub. Doslova si před novináři nasypal popel na hlavu. „Ten jeho výkon nebyl optimální, ale nemůžeme to svalovat všechno jenom na něj. Celé mužstvo bylo ve druhé třetině málo aktivní a na domácí branku jsme vyslali pouhých pět střel. Takže nebylo moc šancí s utkáním něco udělat,“ smutně poznamenal Baďouček.

I ve třetí třetině točila Energie čtyři kompletní pětky. Důvod byl prostý. Leden je rozhodující měsíc, ve kterém se soutěž láme a za stavu 5:0 po brance Hořavy už nebyly na zvrat síly. „Chtěli jsme zátěž rozložit na celé mužstvo. Snad jsem trochu trošku sil ušetřili. Pravdou je, že do třetí části nenastoupil Marek Melenovský, který měl potíže s třísly. Uvidíme, co na to řeknou lékaři po důkladnějším vyšetření,“ dodal Baďouček na závěr.

Související články

Reportáž | ne 16.1.2011

Energie si z Liberce odváží debakl

Preview k zápasu | so 15.1.2011

Odčiní Energie venku další domácí nezdar?