HC Energie Karlovy Vary

Na Litvínov hrát umíme, tvrdí Lukáš Pech

I třetí podkrušnohorské derby slavila karlovarská Energie, tentokráte stavem 4:1. A jak je zvykem, dařilo se Lukáši Pechovi (na fotografii), který u fanoušků litvínovského hokeje nemá příliš mnoho sympatií. Přesto nebo právě proto dokázal vsítit třetí a hodně důležitou branku utkání, což výrazným podílem přispělo kě včerejší výhře energetiků na domácím ledě.
I potřetí se Vám podařilo Litvínovské porazit. Bylo ale přesto těžké soupeře tak jednoznačně přehrát?
Určitě to těžké bylo, protože jsme už ve druhé minutě prohrávali o gól, když se puk odrazil a skončil v bráně. Pak jsme ale dokázali vyrovnat a do konce první třetiny jsme stihli ještě otočit skóre na 2:1. Pořád jsme byli o krok vepředu, ale nebylo to snadné. Vše rozhodl až třetí gól. Pak jsme přidali ještě jeden a bylo po zápase.

Jak moc náročný byl úvod, kdy Litvínov šel do vedení?
Bylo to těžké. Čekali jsme, že půjdeme do vedení my, měli jsme šance, ale oni bohužel vsítili z první střely. Litvínov je však tým, který když se dostane do vedení, tak hraje hodně dopředu. To nám vyhovovalo. Utkání nebylo jednoduché, ale věřili jsme, že ho zvládneme.

Bylo to o to jednodušší, že se Litvínovu na ledě soupeře nedaří a vyhrál venku pouze dvakrát?
Četl jsem o tom, že se Litvínovu venku nedaří. Je to proto, že hraje útočný hokej, nebrání. Nedrží tolik střední pásmo a hraje hodně útočně, na rozdíl od jiných týmů, které sem přijedou. Na Litvínov se nám dlouhodobě daří. Nejezdí sem bránit, útočí a z toho my dáváme góly. Nám tento soupeř sedí. Ale když sem přijede Zlín, který urputně brání, tak nám to nesedí a my se musíme cpát dopředu. Litvínov je oblíbený soupeř, navíc jsme byli v tabulce v kontaktu, takže jsme za tři body rádi.

Dobrou bilanci proti Severočechům podtrhuje i fakt, že jste jim vstřelili letos už sedmý gól v početní výhodě. I v této činnosti soupeře předčíte...
Přesilové hry jsou jen o náhodě. Dneska se nám povedla přesilovka pět na tři, bylo to krásně sehrané. Ale jinak ty klasické, ty nebyly nic extra a vůbec se nám nedařily.

Stručně k vaší brance. Kde se vzal nápad vzít puk v rohu a vyjet s ním před brankáře Hübla a ještě přesně zakončit?
Říkal jsem před buly Martinu Zaťovičovi, že půjdu před bránu. Naštěstí to tak vyšlo. První nápad byl nahrát Davidu Hruškovi, ale ten byl obsazený. Tak jsem to zkusil poslat brankáři mezi nohy a nějak to tam prošlo.

Související články