HC Energie Karlovy Vary

Nadační fond Ivana Hlinky finančně podpořil legendy našeho klubu

HC Energie Karlovy Vary v minulých dnech požádala Nadační fond Ivana Hlinky o jednorázový finanční příspěvek pro členy Síně slávy karlovarského hokeje, pro pány Václava Freiberga, Josefa Kollera a Jiřího Feureisla (na snímku s Václavem Skuhravým). Nadační fond rozhodl, že těmto třem legendám našeho klubu přispěje celkovou částkou 120 tisíc korun!

Český svaz ledního hokeje založil Nadační fond Ivana Hlinky v roce 2005 se zaměřením podpory bývalých hráčů a ostatních činovníků ledního hokeje, kteří se sami, nebo jejich rodiny, nacházejí v sociálně obtížné životní situaci. A to při splnění dalších kvalifikačních podmínek uvedených ve Statutu Nadačního fondu.

V nedělním extraligovém kole se hrálo nejenom o body do tabulky, ale celá soutěž představila projekt Legenda pomáhá. Všechny kluby nastoupily v prvních třetinách ve speciálních dresech s podobiznou Ivana Hlinky na hrudi a tyto dresy budou následně draženy ve prospěch Nadačního fondu Ivana Hlinky.

Vedení HC Energie se poradilo, kterým svým bývalým hráčům pomůže, a v minulých dnech požádalo o finanční příspěvek pro tři legendy našeho klubu. „Se všemi legendami našeho klubu jsme v kontaktu a snažíme se seznamovat s jejich situací. Nakonec jsme se rozhodli pro tři nejstarší. Václav Freiberg nedávno oslavil úctyhodné devadesátiny a stejné výročí oslaví v červnu i Josef Koller,“ říká sekretář klubu Jiří Holý.

Finanční částku všichni použijí na zlepšení svých zdravotních potřeb. „Víme, že pan Feureisl má velké problémy s vlastním pohybem a podle jeho dcery Jitky částku použijí na nákup zařízení, které vylepší podmínky při domácí péči a pohybu v domácnosti,“ prozrazuje sekretář klubu důvody, které klub do své žádosti uvedl v případě Jiřího Feureisla. Finanční příspěvek za klub minulý týden předal Jiří Holý v doprovodu s Václavem Skuhravým. „Pan Feureisl byl obdrženou částkou tak dojatý, až mu z toho zaslzely oči.“

„U pana Kollera jsme v žádosti uvedli, že žije sám ve svém bytě a po operaci kyčle je odkázán na návštěvy pečovatelské služby, které za ním docházejí každý den. A právě na tyto služby byla finanční částka přidělena.“ Třetím do party hráčů, kteří v padesátých letech minulého století bojovali za Karlovy Vary v nejvyšší soutěži, je Václav Freiberg. „U pana Freiberga jsme v žádosti uvedli jeho několik operací srdce a peníze, které mu z fondu byly přiděleny, budou použity na nákup léků,“ říká sekretář klubu a dodává: „Všechny legendy byly překvapeny a potěšeny, že jim klub přes Nadační fond Ivana Hlinky pomohl velmi výraznou finanční částkou.“

Své legendy HC Energie pravidelně zve na významné události, nebo klubové akce. Naposledy se sešly v rámci oslavy 80 let nejvyšší soutěže, která proběhla 3. ledna v rámci utkání TELH mezi Energií a Vervou Litvínov. V rámci setkání byly do Síně slávy karlovarského hokeje uvedeny další dvě osobnosti našeho klubu, Václav Zápotočný a Zdeněk Celler. Zároveň všichni mají doživotní permanentní vstupenku.


Předání daru Josefu Kollerovi


Předání daru Václavu Freibergovi