HC Energie Karlovy Vary

Nejsem expert na střely z voleje. Jsem rád, že se mi proti Slavii povedla, říká Lukáš Pech

Nadpis a slova nejproduktivnějšího energetika se můžou zdát trochu paradoxní. Právě ze střely na jeden dotyk vstřelil i památný „zlatý gól“ z finále extraligy roku 2009 proti Slavii. Malý útočník si v pátečním utkání připsal tři body za jednu branku a dvě asistence. Byl to právě on, kdo posunul puk za sebe na Petra Gřegořka, který ranou v prodloužení ukončil zápas. „Naštěstí propadla Petrova střela mezi Furchovy betony,“ kvituje centr. V rozhovoru přiblíží i detaily spolupráce v nově složené první řadě.

Lukáši, z utkání proti Slavii si odnášíte 2 body. Je to málo, nebo jste rádi, že jste alespoň nějaký bod zase po době urvali?
Je to málo. Vzhledem k vývoji zápasu je škoda, že jsme dostali branku minutu a půl do konce třetí třetiny, což nás mrzí. Na druhou stranu je ale potřeba také říct, že i Slavia měla šance. My jsme svoje šance nedali, oni tu svojí ano. Chybělo nám i trošku štěstí, ale takový je sport, takový je hokej. Dva body jsou dva body a v naší situaci musíme brát všechno.

U té vaší branky musíte poděkovat hlavně Františku Skladanému, že?
Musím poděkovat i sám sobě (úsměv), protože jsem zaspal střídání, kdy jsem měl být na ledě a seděl jsem na střídačce, protože jsem neviděl odcházejícího Václava Skuhravého, takže jsem asi dvě sekundy zmeškal. Pak jsem skočil na led a obránci mě neviděli, takže jsem si nehlídaný najel až před branku, kam mi to Fery Skladaný nádherně připravil, takže samozřejmě děkuju jemu, a taky jsem rád, že jsem to trefil, protože nejsem expert na střely z voleje.

Co vám trenér řekl v time-outu před přesilovkou v prodloužení, ve které jste vstřelili vítěznou branku?
Řekl, jací hráči mají na přesilovku nastoupit a kam se máme postavit, takže jsme to sehráli, jak jsme chtěli. Bohužel se nepovedlo vstřelit branku Zaťovičovi z první, tak jsem to jen poslal za sebe na Petra Gřegořka, který vystřelil. Před brankou byl chumel, takže Furch v brance hostí neviděl, což je pro brankaře hodně nepříjemné. Naštěstí mu to propadlo mezi nohama.

Po delší době jste divákům nabídli hezký hokej, nahoru dolu a bylo mnoho šancí. Jste s výkonem spokojeni?
Hráli jsme aktivněji. Slavia není v takové pohodě, v jaké bývala a je jasné, že tyhle týmy dobře brání, na čemž jejich hra stojí. Obránci drží modrou čáru, a tak je mnohem složitější prosadit se, takže to bylo těžké, ale musím říct, že jsme dělali, co bylo v našich silách. Je škoda, že jsme ztratili ten jeden bod, protože ty pro nás teď hrají velkou roli. Boleslav vyhrála, takže na ní ztrácíme už pět bodů, ale máme ještě hodně šancí její náskok stáhnout. Každý bod bude cenný.

Už před zápasem v Litvínově zamíchal trenér Kýhos se sestavou. Teď to jenom kosmeticky upravil, když se vrátil Václav Skuhravý. Má to vliv na vaší hru?
Návrat Vency do sestavy je obrovským přínosem. Je to kapitán a motor týmu, který nás umí povzbudit, a já jsem moc rád, že je v Karlových Varech a že nám pomáhá. Teď je na nás, na jiných útočnících, abychom se prosazovali, protože Venca to tady táhl dlouhé roky a myslím si, že mu tady musí být všichni vděční. Je dobře, že se vrátil, protože je to silový typ útočníka, který vyhrává souboje a do všech chodí naplno. Plus navíc je výborný před brankou, takže platný hráč a dneska nám to vyšlo. Je to ale jen jeden zápas a my to musíme potvrdit i v dalších.

A rošády pana trenéra Kýhose vnímáte jak? Dá se říct, že jsou skoro všechny formace nějak proměněny.
Já v tom nevidím problém, s Martinem Zaťovičem jsem hrál minulý rok, takže jsem na něj zvyklý a vím, co od něj můžu čekat. Martin hodně bruslí, takže je to jiný typ hráče, než byl Honza Koštál, který je zase výborný do obrany. Osobně si dokonce myslím, že je Honza jedno z nejlepších levých křídel ligy. Podle mě je strašně nedoceněný.

Díky za rozhovor

Související články

Preview k zápasu | čt 19.1.2012

Zaskočí tápající Energie rozjetou Slavii?