HC Energie Karlovy Vary

Nepočítám, že by mi dělal Prusek náhradníka, říká Mensator

O postu české jedničky nechce příliš mluvit, zároveň ale říká: „Neodmítnout národní tým je samozřejmost.“ V hokejové reprezentaci dochází na brankářském postu k převratu. A po omluvence Tomáše Vokouna chybí před mistrovstvím světa jasná volba. Lukáš Mensator jí může být.
V extraligovém finále se stal hrdinou Karlových Varů, platil vůbec za nejužitečnějšího muže celého play off. Teď sbírá nové síly. Možná mu už také dochází, jak moc budou potřeba.

Třeba opravdu jedničkou budete. Jak to na Vás působí?
Kdyby to takhle mělo dopadnout, moc bych se těšil. Byla by to velká čest, na druhou stranu i zodpovědnost.

Máte k tomu hodně blízko.
Mám, přiznávám. A doufám, že mi to vyjde. Mistrovství světa je hodně sledovaný turnaj, vrchol sezony. Každý hráč se tam chce podívat.

Jak ho vnímáte? Jako výzvu?
Samozřejmě. I určitou odměnu za to, že jsem letos na sebe upozornil. Ale nechci dělat předčasné závěry. Teprve se uvidí, jak se to celé vyvine.

Čekáte velký boj o post jedničky?
V nominaci je nás pět a všichni jsme na stejné startovní čáře. Ale už jsem to říkal po finále, jestli bude Martin Prusek zdravotně v pořádku, myslím si, že on za mnou jako náhradník nebude. Je mnohem zkušenější.

Kdy se v Liberci máte připojit k národnímu týmu?
V pátek začnu trénovat.

Relaxace probíhá podle plánu?
Ano, věnuju se hlavně rodině. Navštěvujeme příbuzné, čeká nás vyšetření kyčlí u syna Lucase. Od úterka také objíždíme s týmem naše hlavní sponzory ve Varech a děkujeme jim za spolupráci. Ukážeme jim pohár, proběhne takové to klasické focení. A ve čtvrtek autogramiáda a rozlučka se starým zimákem.

Takže hlavu jste si ani příliš nepročistil...
To bych se musel plazit po zahrádce a sbírat větvičky.

A co Váš oblíbený golf?
Manželka mě určitě pustí (usměje se).

Co po titulu uvnitř sebe prožíváte?
Obrovskou radost i úlevu. Už jsem toho měl nad hlavu, protože čtyři poslední měsíce byl fakt zápřah. Jsem rád, že byl už od neděle klid.

Prožil jste v životě někdy radostnější pocit?
2. března, kdy se mi narodil syn. Ale tohle je taky skvělé.

Ve Varech Vás každý oslavuje...
Ale je tu dalších dvaadvacet lidí, kteří to uhráli. Tenhle mančaft byl dobře poskládaný pro play off, nemáme žádné extra individuality, ale dokážeme hrát týmově. Mně osobně moc pomohlo, že jsem od Vánoc nevynechal jediné utkání.

Myslíte, že ligový úspěch může být zlomem v kariéře?
Že bych s tím chodil po Varech a chlubil se titulem, já takový typ nejsem. Spíš se všichni budeme snažit připravit na další sezonu.

Titul by Vás ale mohl odrazit dál...
Titul je krásný, někdo ho vyhrát musel. Vím, že to vypadá předčasně, ale za chvíli musíme myslet zase na přípravu. Příště po nás všichni půjdou.