HC Energie Karlovy Vary

Osmifinále MHL se stěhuje do KV Areny

V sobotu od 17:00 a neděli od 19:00 se v KV Areně utkají junioři Energie a moskevského Spartaku o postup do čtvrtfinále MHL. V sérii hrané na tři vítězství je po dvou zápasech v hale Sokolniki stav vyrovnaný 1:1. „Ideální scénář by byl, kdybychom se do Moskvy už nemuseli vracet,“ říká před víkendem hlavní trenér Karel Mlejnek.

INFORMACE PRO NÁVŠTĚVNÍKY

Vstup do KV Areny bude stejný jako na zápasy základní části, tedy vstupem ZÁPAD (za Hockey shopem). Otevřené budou sektory 106 – 114 (2450 míst).

Vstupné se neplatí!

Vraťme se nejprve ke dvěma duelům, které se odehrály v hale Spartaku. „Obě utkání byla velice těžká. Soupeř nastoupil s hráči, kteří dostali možnost si zahrát KHL. Byli mezi nimi i tací, jež odehráli i třicet zápasů. To byl a je jasný důkaz, s jak kvalitním soupeřem jsme hráli a budeme hrát,“ říká kouč Energie.

I proti takto posílenému Spartaku dokázali Karlovaráci jednou uspět, a sebrat mu tím výhodu domácího prostředí. „V prvním zápase jsme udělali několik individuálních chyb, a to nás stálo výsledek. Nechávali jsme se vylučovat a soupeř mohl realizovat své přesilové hry. Domácí vyhráli zaslouženě,“ přiznal Mlejnek.

Před druhým moskevským duelem měli trenéři k hráčům proslov. „Kluky jsme upozornili, že play-off se hraje trochu jinak. Je to více o kolektivu a inteligenci. Individuálně a talentově se dají zvládnout utkání základní části. Uhrát sérii znamená pracovat týmově. Kluci se koncentrovali na zápas a přineslo to své ovoce. Dokázali jsme druhé utkání vyhrát.“

VZÁJEMNÉ ZÁPASY

21. kolo Energie - Spartak 2:3
22. kolo Energie - Spartak 3:4sn
45. kolo Spartak - Energie 2:0
46. Kolo Spartak - Energie 4:3
OF1 Spartak - Energie, 4:2
OF2 Spartak - Energie, 0:1

OF3 Energie - Spartak, 16.3., 17:00 OF4 Energie - Spartak, 17.3., 19:00

Prim ve druhém zápase sehrál brankář Habal, který dokázal udržet čisté konto. „Play-off se hraje především z obrany a od brankaře. To nám v prvním zápase moc nešlo. Vláďu jsme si pozvali a individuálně jsme si s ním popovídali. Víme, že to je náš rozhodující hráč, a budeme v celé sérii na něj sázet,“ říká Mlejnek.

Jak už bylo napsáno, odvety se hrají v sobotu a neděli. Cíl je pro oba zápasy jasný. „Ideální by bylo uhrát si postup na vlastním ledě. Na druhou stranu musíme jít do zápasů s pokorou a plně si uvědomovat kvality soupeře. Vyhrát oba zápasy by bylo skvělé, ale naším cílem je Spartak co nejvíce potrápit a vybojovat si postup,“ vyhýbavě poznamenal trenér Mlejnek, který nechce říci, že výhra v obou zápasech je jediným úkolem jeho týmu.

Spartak vstoupil do osmifinálové série jako jasný favorit, v Západní konferenci skončil druhý. „Největší rozdíly mezi zápasy je náš kolektivní výkon. Podle mého názoru toto soupeř zatím moc nepředvádí. Hraje více individuálně. Prezentuje se bruslením a technickými dovednostmi jednotlivých hráčů. My takto vybavení nejsme. Proto se budeme opírat o kolektivní výkon,“ pokračuje Mlejnek.

Po čtyřech zápasech v základní části a dvou utkáních v play-off se oba celky zřejmě už ničím nepřekvapí. „Víme, co hrají a co produkují. Trochu jsme se obávali druhého utkání osmifinále. Očekávali jsme určitou změnu taktiky, ale to se nestalo. Spartak hrál stále to samé a my jsme toho dokázali využít,“ odhaduje Mlejnek před duely v KV Areně.

Taktika domácího týmu bude jasná. „Hrát dobře směrem dozadu, vycházet ze zajištěné obrany a mít jasně určené role. Ty už máme, a když k tomu přidáme dobrou disciplínu a nenecháme se zbytečně vylučovat, tak věřím tomu, že uspějeme. Musíme hrát jeden za jednoho,“ dodává Karel Mlejnek na závěr.

Související články