Flek: Děkujeme divákům. Doufám, že přijdou i v neděli

K vítězství Energie ve třetím osmifinále MHL brankou přispěl i útočník Jakub Flek, který ve 27. minutě proměnil nahrávku Štěpána Csamanga ve vyrovnávací branku na 2:2. Stejným výsledek utkání skončilo i po základní hrací době. „Říkal jsem si, že bychom to měli urvat už v prodloužení, protože ty nájezdy nám fakt moc nejdou,“ říká odchovanec Mariánských Lázní v našem rozhovoru.

Kubo, jaké máte po 3. utkání série pocity?
Z utkání jsem samozřejmě nadšený. Podařilo se nám vstřelit úvodní branku, což bylo super. Pak jsme ale na chvíli polevili, což soupeř přetavil ve své vedení 2:1. Nicméně nesklonili jsme hlavy, řekli jsme si, že do toho půjdeme, a podařilo se nám to ještě otočit.

V útoku jste se příliš nedostávali do trvalého tlaku. Byla defenziva součástí taktiky, nebo vás silný soupeř jednoduše k ničemu nepustil?
Šlo o taktiku. Ve druhém zápasu v Moskvě jsme také spíše vyčkávali, kdo udělá první chybu. Udělali jí oni, a díky ní jsme dali vítězný gól. Se stejnou taktikou jsme šli i do sobotního zápasu. Dá se říci, že ty zápasy byly hodně podobné.

Váš útok byl v klíčových okamžicích na ledě téměř pořád. Jak jste na tom se silami?
S tím se musí počítat, musíme do toho pořád dávat všechno. Síly samozřejmě ubývají, ale to soupeřovi také.

Prodloužení a nájezdy vám letos moc nejdou. Co vám proběhlo hlavou, když zápas skončil nerozhodně?
Říkal jsem si, že bychom to měli urvat už v prodloužení, protože ty nájezdy nám fakt moc nejdou. Trenér říkal, že se máme pokusit vybojovat si nějaký faul, což se nám i povedlo. Kluci pak výborně sehráli přesilovku a vyhráli jsme.

Co jste říkal na dnešní návštěvu?
Chtěl bych poděkovat všem divákům, kteří nás přišli podpořit. Doufám, že v neděli to bude stejné.

Kdy naposledy jste před tolika diváky hráli?
Na začátku sezony na Světovém poháru juniorů když jsme hráli proti domácímu Omsku, přišlo na zápas okolo pěti tisíc diváků.

Díky za rozhovor!

Jaromír Kverka: Podali jsme týmový výkon

Jardo, jak zhodnotíte sobotní utkání?
Začali jsme opravdu skvěle, kdy jsme vstřelili první branku a i přes otočení utkání ze strany Spartaku jsme dokázali zápas zvládnout. Myslím, že jsme odehráli dobrý zápas.

Po první brance to vypadalo, že jste usnuli na vavřínech. Co se stalo?
Hra nebyla ani tak ospalá. Spíše jsme byli utahaní a hráli to na pár kluků, kdežto oni to hráli pořád na tři, čtyři lajny. Nutno ale říct, že jsme takto hrát chtěli. Chtěli jsme hrát opatrně, vyčkat na nějakou přesilovou hru a v ní rozhodnout.

Spartak dokázal utkání otočit ve svůj prospěch. Co vám pak trenér na střídačce říkal?
Říkal nám, ať nezmatkujeme, ať si hrajeme tu svojí hru a že naše šance přijde. A taky přišla.

Lišila se nějak hra soupeře oproti utkáním na jeho stadionu?
To si ani nemyslím. Oni mají v týmu řadu hráčů s vynikajícími individuálními schopnostmi. To je asi ta chyba. Zatím co oni to hrají na jednotlivé hráče, tak my se snažíme hrát týmově. Nikdo u nás extra nevyniká, a proto to hrajeme jako tým. Toho se musíme držet po dobu celé série.

Rusové jsou na první pohled urostlejší a disponují i výškovou převahou. Jde to znát například u soubojů u mantinelu?
Spíše jde znát, že jsou zkušenější. Mají tam hráče z KHL, a ti si dokáží pohlídat lépe kotouč. Oni ví, kdy zabrat, kdy ubrat. To je ten zásadní rozdíl mezi juniorským hokejem a hokejem dospělých.

Jaké byly pokyny pro prodloužení, do kterého jste vstupovali v oslabení?
Museli jsme být opatrní. Museli jsme vyčkat, protože hráči Spartaku jsou při přečíslení hodně nebezpeční. Vyčkávat na naší šanci, to bylo důležité.

Jak byste shrnul závěrem výkon vašeho týmu?
Musím kluky pochválit. Za týmový výkon a za velice kvalitní hru.