HC Energie Karlovy Vary

Petr Gřegořek: Cítil jsem, že vyhrajeme

O vítězství nad pražskou Spartou se nemohla postarat jiná, než druhá formace Karlových Varů. Po dvou trefách Pecha a Kumstáta však na ukazateli stavu svítil nerozhodný výsledek 4:4, a tak zaúřadoval obránce Petr Gřegořek. Ten v čase 58:55 uvedl celou KV Arenu do euforie, když z levé strany prostřelil Neuvirtha, a přehoupl tak misku vah na stranu karlovarské Energie.

Hráči z města horkých pramenů vstoupili do utkání bojovně a v první třetině se dokázali dostat do jednobrankového vedení. Sparta ale na nic nečekala a za nedlouho stav utkání vyrovnala. Další dvě branky ale rozvlnily síť opět za zády Neuvirtha a energetici rázem vedli o dvě branky. Spartě se ale podařilo ještě ve druhém dějství hry snížit na rozdíl jedné branky a pár vteřin po začátku třetí části hry dokonce vyrovnat stav utkání na 3:3. Že se jednalo o zápas jako na houpačce, dokázal tři minuty na to Petr Kumstát, když nechytatelnou dělovkou poslal svůj tým opět do jednobrankového trháku. Philipp však nenechal Spartu v koncích a jak jinak, než vstřeleným gólem hru opět vyrovnal. O poslední slovo utkání se však postaral Petr Gřegořek, který minutu a pět vteřin před koncem poslal Energii za třemi body.

„Ve druhé třetině byla škoda, že za stavu 3:1, kdy jsme měli hru pod kontrolou, jsme nedokázali toto skóre udržet až do konce. Myslím, že to klidně 3:1 nebo 4:1 mohlo skončit. Sparta se k ničemu moc nedostala, ale bohužel. Bylo tam jedno vyloučení, které bylo zbytečné, ale udělali jsme asi moc chyb. Sparta naštěstí není zase v takové pohodě, aby potrestala úplně všechno, ale něco jsme jim tam nabídli,“ zhodnotil lehce kriticky i po získaných třech bodech obránce Karlových Varů Petr Gřegořek.

Pražanům se podařilo vyrovnat stav utkání na 3:3 z bezprostřední blízkosti v okolí Mensatorovy branky, kdy si domácí obránci nedokázali poradit nejprve s Tomášem Rachůnkem a následně Michalem Brošem. „Byly to chyby, které se staly dříve, než před bránou. Pak se už musí hasit předchozí chyba a už se to kupí na sebe. Je třeba si dávat pozor na ztrátu puku někde na naší modré čáře. Myslím si, že tam se dnes ty chyby stávaly.“

Jednoznačnou zbraní karlovarských hráčů dnes byly přesilové hry. Poměr využití 3:1 ve prospěch domácího celku mluví za vše. Zápas od zápasu se přesilovky stávají pro energetiky stále větší výhodou a nebylo tomu jinak ani v prvním utkání druhé čtvrtiny Tipsport extraligy. „Přišel zápas, kdy to tam prostě padne. Dneska nám přesilovky šly. Chceme ale dávat v každém zápase branky z přesilovek, jen to někdy nejde. Co je hrajeme spolu s Davidem Noskem, tak je to trochu lepší. Můžeme si stoupnout zleva, zprava a vždycky je tam více variant, když máme hokejky každý na jinou stranu,“ chválí si spolupráci při přesilových hrách s bývalým hráčem Zlína Davidem Noskem.

Sparta dokázala v utkání čtrnáctého kola Tipsport extraligy třikrát vyrovnat dílčí nepříznivý stav a už se i zdálo, že nakonec ona bude pár minut před koncem tahat za ten delší konec provazu. Karlovy Vary se ale nevzdaly a ukázaly, že právě ony si zaslouží tři body. „Cítil jsem, že dnes vyhrajeme. Hodně jsme se tlačili dopředu, především naše pětka. Kluci vpředu hráli fakt výborně a tomu, že vyhrajeme, jsem stále věřil. I když ten gól na 3:3 ještě nebyl takovým útlumem, abychom nedokázali dát na 4:3, ale gól na 4:4 nás možná trochu rozhodil. Přišla totiž zase chyba po které jsme inkasovali, ale naštěstí jsme to otočili,“ oddechl si nakonec Petr Gřegořek.

A byl to právě obránce Karlových Varů, kdo nakonec rozhodl o zisku tří cenných bodů. V čase 58:55 se opřel do nahrávky Lukáš Pecha a pod ramenem sparťanského brankáře Neuvirtha zaznamenal vítězný zásah. „Byla tam dlouhá přesilovka a byli jsme na ledě docela dlouho. Vyhodili nám puk a nemohli jsme ho ani získat, ale nakonec se to podařilo a dostali jsme se do pásma. Celou dobu jsem hrál přesilovku vpravo, ale viděl jsem, že David Nosek jel doprava, tak jsem sjel na levou stranu a vyšlo to. Byla to taková střela se zavřenýma očima,“ zasmál se nad svou trefou.

Karlovy Vary – Kladno 3:2, Karlovy Vary – Sparta Praha 5:4. Co mají tato dvě utkání společného kromě jednobrankového rozdílu? V obou dvou posledních utkáních dokázalíi hráči karlovarské Energie vstřelit vítěznou branku v 59. minutě. „V téhle sezoně jsme toho už dokázali dost...Jak to říct slušně... Prohráli jsme jasný zápas v Chomutově, na Spartě první utkání sezony, kdy to byl jasný zápas pod kontrolou a je dalších x zápasů, které takto dopadly. Doufám, že se také obrátilo štěstí na nás. Hokej je trochu o štěstí, ale jde o to, kdo si za tím zápasem jde. Musíme hrát. Trochu nás nakopl zápas s Kladnem. Před vyprodaným publikem se hraje výborně a snad se povezeme na nějaké vlně,“ věří v prodloužení vítězné série.

Další souboj karlovarští hráči odehrají na ledě velmi silného Třince, který má na své soupisce kromě jiných také zatím nejlepšího střelce letošního ročníku extraligy Martina Růžičku. Hráče, který dokáže dát branku snad z každé pozice, a zajistit tak svému mužstvu nejeden bod. „Asi mu v první minutě zlomíme ruku,“ zažertoval na adresu ostrostřelce Petr Gřegořek a s vážností pak dodal: „Nejde asi dělat speciální přípravu. Mají tři, možná čtyři super pětky do útoku i s obranou. Je to jedno z mála mužstev, se kterými nelze hrát hokej nahoru dolů. Budeme to muset nějak odbránit a spoléhat na přesilovky,“ hledal recept na zisk tří bodů z nejvzdálenějšího města extraligy.

Související články

Preview k zápasu | so 20.10.2012

Energie hostí poslední Spartu