HC Energie Karlovy Vary

Petr Kumstát: Dali jsme divákům malý dárek

Hokejisté karlovarské Energie si došli pro tři body v zápase s Vítkovicemi, když se nakonec radovali z vítězství 3:1. Petr Kumstát vstřelil vítězný gól, který nese v tomto ročníku pořadové číslo sedmnáct. Právě tolikrát se již zapsal do listiny střelců.

Tři body nad vicemistrem, to pro vás musí být pěkný vánoční dárek, že?
Ano. Byla to opravdu veliká dřina. Vítkovice hrály v obraně velice dobře a bojovalo se o každý kousek ledu. Výborně chytal Roman Málek a bylo velice těžké se prosadit. I když jsme hodně stříleli, tak nám vždy kousek chyběl. Nakonec se štěstí přiklonilo k nám a v závěru jsme zápas rozhodli.

Zdálo se, že až na výpadek ve druhé třetině jste měli více ze hry…
To bych neřekl. Hosté hráli velice nepříjemný celoplošný hokej. Napadali nás už v naší třetině. Navíc vzadu byli velice důrazní. Myslím si, že my jsme byli přece jen o ten kousek lepší a vítězství jsme si zasloužili.

Během celého zápasu nikoho puk příliš neposlouchal. Mohl za to led nebo nervozita?
Pravda je ta, že led byl špatný a puk hodně skákal. Neřekl bych, že se k tomu nervozita přidala. Samozřejmě pokud bychom měli více bodů, hráli bychom více v klidu, více si na ledě dovolili a kotouče by se i lépe odrážely. V tomto zápase to ale zase tak moc nevadilo, když jsme vyhráli.

Jak byste popsal vaší branku, která se ukázala jako vítězná? Jak jste spokojen s vlastním výkonem?
Jsem rád za tři body. Sám sebe ale hodnotit nebudu. Co se týče branky, bylo to hlavně veliké štěstí. Travis Gawryletz výborně vystřelil a mojí hokejku jenom trefil. Kdyby jí netrefil, tak by to tam určitě spadlo. Ani jsem se o gól nehlásil. Asi to rozhodčí sami viděli a označili mě jako střelce.

Zatím se vám v KV Areně moc nedařilo. V poslední době jste si tu ale poradili s Libercem i Vítkovicemi…
Na ně jsme nikdy neuměli. Doufám, že se teď zase začne otáčet k lepšímu, půjdeme nahoru a diváky začneme zase hokejem bavit.

I když jste před zápasem spadli na poslední místo, psychika týmu jde po posledních domácích výhrách nahoru. Co myslíte?
Asi ano. Byli jsme poslední, ale konec tabulky je hodně vyrovnaný. Jde o jeden bod nebo tři. Veliké rozdíly nejsou. Až potom je větší díra na to desáté místo. Nám nezbývá nic jiného než starat se sami o sebe, a když budeme vyhrávat, tak věřím tomu, že poslední nebudeme.

Související články