HC Energie Karlovy Vary

Nadělí si energetici jako vánoční dárek tři body?

Po deseti dnech volna čeká karlovarské zápas s Vítkovicemi. Ty se nacházejí ve středu extraligové tabulky, zatímco Karlovarští po úterním vítězství Mladé Boleslavi spadli na poslední místo. Steel se bude muset popasovat s druhým utkání ve dvou dnech, což by mohla být pro Energii výhoda. Přijďte ji podpořit ve středu v 18:10, využijte jednotného vstupného 100 Kč a nezapomeňte si přinést plyšáka, kterým potěšíte děti z domovů.
Kde sledovat utkání: Online přenos | SMS servis | Video přenos
Vstupenky zakoupíte na: Ticketportal.cz

Střídavé úspěchy

Prosinec začal pro Vítkovice nadějně. V posledním listopadovém zápase porazily Třinec, a na tento úspěch navázaly i v utkání s Pardubicemi. Třetí výhra v řadě poté přišla na ledě plzeňských indiánů. Tuto sérii přerušila porážka od Litvínova, po které se ale Steel rychle vzpamatoval, a vyhrál v Liberci. Pak ale přišel další domácí neúspěch a prohra 2:3 s Kladnem. Poslední zápas na ledě Sparty skončil pro Vítkovice neúspěchem – porážkou 2:5.

Zajímavosti

V několika posledních duelech se vítkovickým hráčům dařilo víc venku než doma. Většinou je tomu ale naopak. Z venkovních utkání vydolovaly Vítkovice sedmnáct bodů, z těch před vlastním publikem rovných třicet. Nejproduktivnějším hráčem celé extraligy je Jiří Burger, na kontě má už 35 bodů. V brance chytá zkušený Roman Málek, a bezpochyby je pro svůj tým oporou.

Miroslav Vaněk před zápasem

Asociace profesionálních klubů (APK) ledního hokeje se na svém pondělním zasedání rozhodla odehrát všechna extraligová utkání, i když je vyhlášen státní smutek za pana prezidenta Václava Havla.

„Naše rozhodnutí bylo jednoduché. Pan prezident Havel byl úžasný člověk a my chceme uctít jeho památku minutou ticha a společně s diváky mu poděkovat. A také si připomenout, co všechno pro naši republiku znamenal. Myslíme si, že bude daleko lepší, když se lidé sejdou v hokejových arénách a vzdají hold panu prezidentovi,“ začal generální manažer HC Energie Miroslav Vaněk vyjmenovávat důvody, proč APK posvětila pokračování extraligových bojů.

Karlovarský klub vedly k tomuto rozhodnutí ještě další důvody. Tím prvním je živý přenos TV Nova utkání HC Energie – Vítkovice. „Přímé přenosy se plánují daleko dopředu a na to jsou navázány další akce, které jsou s televizním vysíláním spojené. Během jednoho dne vše zrušit by bylo velice náročné,“ pokračoval.

Poslední důvod je nejlidštější. HC Energie společně s fotbalovým rozhodčím Bohušem Eliášem připravila sbírku plyšových zvířátek, které budou diváci vhazovat na ledovou plochu během utkání. Ta budou následně předána dětem v dětských domovech. „S panem Eliášem jsme celou akci připravovali několik měsíců. Byla by veliká škoda, kdyby se utkání zrušilo a nakonec by se dětem před Vánoci nic nedalo,“ dodal manažer Vaněk.

Musíme se vyvarovat zbytečných faulů, varuje trenér Baďouček

Během reprezentační přestávky proběhla schůzka mezi vedením klubu a trenéry. „Jednali jsme na téma, jak mužstvo ještě vhodně posílit,“ poznamenal trenér Baďouček a pokračoval: „Vytipovali jsme nějaké vhodné hráče do obrany, ale bohužel z jejich příchodu nakonec sešlo.“

Tým tak do utkání s Vítkovicemi nastoupí ve stejné sestavě, jako do duelu s Libercem. „To utkání jsme odehráli dobře. Všichni hráči jsou v pořádku, takže není důvod zasahovat do sestavy,“ vysvětlil Václav Baďouček.

Otazník ale zůstává nad startem brankáře. „Rozhodneme se až po raním rozbruslení. Ještě jsme se definitivně nerozhodli,“ přiznal.

Během týdenní přestávky, kdy se hráči národního týmu představili na ruském Channel One Cupu, se karlovarské mužstvo věnovalo regeneraci. „Hráči si odpočinuli a zaměřili jsme se také na práci před brankou. Musíme se daleko více prosazovat, z brankoviště padá nejvíce branek,“ upozorňuje Baďouček.

Vítkovice přijedou i s nejproduktivnějším útočníkem Burgerem. „Mají hodně kvalitních hráčů a my musíme být velice opatrní. Musíme vycházet za zabezpečené obrany a vyvarovat se zbytečných faulů. Přesilovky by pro nás mohly být smrtící,“ říká si zdviženým ukazováčkem karlovarský trenér.

 

Poslední kolo

HC Energie Karlovy Vary – Bílí Tygři Liberec 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 18. Kumstát (Košťál, Gřegořek), 26. Zaťovič (Pech, Skuhravý), 37. Kumstát (Pech, Košťál), 53. Košťál (Mocek) - 17. Kudrna (Vantuch, Vak).

HC Sparta Praha – HC Vítkovice Steel 2:5 (1:1, 0:1, 2:4)
Branky a nahrávky: 20. Pacovský (Sersen, Broš), 23. Tenkrát (Milam, Ton), 51. Broš, 54. Broš (Jánský, Kočí), 57. Milam (Ton) - 5. Húževka (Malík), 31. Klimek (Burger, Walker).

Statistiky

HC Energie Karlovy Vary
Utkání v extralize31 - 8 - 2 - 4 - 17 – 82:99 - 32 b.
Průběžné umístění14. místo
Nejproduktivnější hráčLukáš Pech - 38 bodů (11+17)
Nejlepší střelecPetr Kumstát - 16 branek
Nejlepší nahrávačLukáš Pech – 17 asistencí
Nejlepší v +/-Lukáš Pech +9 bodů
Nejtrestanější hráčMichal Gulaši – 80 TM
BrankářiLukáš Mensator 90.08 %, 2.96 g/z
Marek Benda 87.72 %, 4.29 g/z
Tomáš Závorka 88.68 %, 3.65 g/z
Dušan Salfický 91.33 %, 3.20 g/z
Úspěšnost přesilovek10.9 % (10. místo v extralize) *
Úspěšnost oslabení87.2 % (10. místo v extralize) *

HC Vítkovice Steel
Utkání v extralize32 - 12 - 4 - 3 - 13 - 89:89 - 47 b.
Průběžné umístění8. místo
Nejproduktivnější hráčJiří Burger - 35 bodů (12+23)
Nejlepší střelecJan Káňa – 13 branek
Nejlepší nahrávačJiří Burger - 23 asistencí
Nejlepší v +/-Jiří Burger +10 bodů
Nejtrestanější hráčMarek Malík - 101 TM
Brankáři Roman Málek 91.77 %, 2.58 g/z
Filip Šindelář 90.91 %, 2.54 g/z
Úspěšnost přesilovek15.7 % (1. místo v extralize) *
Úspěšnost oslabení87.3 % (9. místo v extralize) *

Zdroj: iDnes.cz

Vzájemné zápasy 2011/20012

07. kolo HC Energie Karlovy Vary – HC Vítkovice Steel 2:3 pp
20. kolo HC Vítkovice Steel – HC Energie Karlovy Vary 4:3

Vzájemné zápasy 2010/20011

04. kolo HC Energie Karlovy Vary – HC Vítkovice Steel 2:6
17. kolo HC Vítkovice Steel – HC Energie Karlovy Vary 2:1 sn
30. kolo HC Energie Karlovy Vary – HC Vítkovice Steel 3:4 pp
43. kolo HC Vítkovice Steel – HC Energie Karlovy Vary 4:2

Sestavy z posledního utkání

HC Energie Karlovy Vary: Salfický - Nosek, Gulaši, Gawryletz, Mocek, Gřegořek, Bombic, Gründling, M. Rohan - Kumstát, Pech, Košťál - Zaťovič, Skuhravý, Mikeska - Dej, Melenovský, Skladaný - Zucker, Kupec, T. Rohan

HC Vítkovice Steel: Málek – Malík, Kudělka, Ovčačík, Trnka, Rehák, Sloboda, Voráček – J. Káňa, Burger, Pabiška – J. Sýkora, Štefanka, Kolouch – Walker, Húževka, Pohl – Szturc, Strapáč, Šedivý – T. Káňa

Související články

Ohlasy k zápasu | čt 22.12.2011

Petr Kumstát: Dali jsme divákům malý dárek