HC Energie Karlovy Vary

Petr Kumstát: Nějak mi to tam nepadá

Karlovy Vary si drží šňůru zápasů bez prohry v řadě. Nic na tom nemění ani to, že v úterý prohrály se Spartou Praha na nájezdy. Mohly ale vyhrát a nechybělo moc. Stačilo jen, kdyby Petr Kumstát proměnil svůj úprk hned v úvodní minutě prodloužení. Trefil ale tyč, a tak došlo na nájezdy, které Energie prohrála. Neměl jsem to štěstí, říká.
Energie svedla tuhý boj, když na její led přijel mistr ze Sparty. Domácí si ale jistě představovali jiný začátek. V každém zápase Energie vyvine tlak především ze začátku zápasu. Teď se ale domácím příliš nepovedl start do utkání, hned ve druhé minutě inkasovali, a od té doby jen dotahovali. Jak ale říká Petr Kumstát, víra v obrat stále byla. „Určitě jsme věřili, že můžeme vyhrát. Bylo to ale hodně těžké, protože jsme pořád prohrávali o gól. V poslední třetině nás trochu zmrazil gól na 2:3, ale i přes to jsme věřili, že vyrovnáme a že bychom to třeba ještě mohli otočit. Měli jsme šance. Byla tam tyčka a řekl bych, že jsme byli trochu lepší. Akorát to štěstíčko se od nás trochu odvrátilo.“ Nakonec v 55. minutě se do role spasitele převtělil Jiří Hanzlík, který v této sezóně již poněkolikáté vystřelil Energii minimálně bod navíc. Zápas došel do prodloužení a roli hrdiny utkání mohl na sebe převzít Petr Kumstát, který hned v první minutě nastavení ujel, ale Tomášovi Dubovi tváří v tvář trefil jen tyčku: „Určitě to mrzí hodně. Chtěl jsem dát gól. Byla to krásná akce. Neměl jsem bohužel to štěstí. Nějak mi to tam nepadá.“ A protože během následujících pěti minut gól nepadl, přišly na řadu nájezdy. Petr Kumstát ale mezi nájezdníky nebyl, naopak možná trochu překvapivě se jako čtvrtý z řady Energie chopil puku Lukáš Pech. „Ani nevím, kdo volil hráče na nájezdy. Já jsem se tam vydýchával. Myslím, ale že to byli trenéři,“ říká vytáhlý útočník Petr Kumstát.

Ten se ohlíží i za krásnou bilancí desíti zápasů v řadě bez prohry v základní hrací době. „Určitě je to krásné. Ale jak si tak vzpomínám, tak už v přípravě jsme prohráli jeden jediný zápas po šedesáti minutách na Kladně. Sbíráme tedy body jeden po druhým, ale radši bychom byli, kdybychom získali více bodů než jeden a to hlavně doma. Budeme se to muset snažit přivézt z venku teď.“ Karlovy Vary sice poskočily ze třetího místa na druhé, ale domácí přeci jen nejsou moc spokojení s pouze jedním bodem. Je pro Petra Kumstáta důležitější umístění nebo počet bodů? „To je jedno s druhým. Čím více máme bodů, tím výše jsme v tabulce, ale jsme zaměřený na to, že každou čtvrtinu musíme nasbírat nějaké body. Teď je to ale hodně zkreslující, protože jsme hráli sedmkrát za sebou doma. Musíme tedy doma urvat bodů co nejvíce. Doma by se nemělo prohrávat a je jen škoda, že dneska nám nevyšel ten druhý bod.“

Související články

A team HC Energie | po 8.10.2007

Na Spartu přijďte včas, odnesete si dárek!