HC Energie Karlovy Vary

Pod stromeček historii karlovarského hokeje!

Jak jsme již informovali, v pátek vyvrcholily oslavy 75 let karlovarského hokeje. Kromě ocenění legend se na galavečeru v Grandhotelu Pupp odehrál i slavnostní křest publikace mapující slavné i takřka zapomenuté historické momenty této kolektivní hry v našem městě. Téměř čtyřsetstránková kniha s názvem Lední hokej ve městě horkých pramenů stojí 390 Kč a pod stromečkem ji jistě ocení každý správný fanoušek karlovarského hokeje. Knihu můžete zakoupit v hockey shopu na zimním stadionu. Další možnosti jak jí získat, fotografie ze křtu a stručný popis obsahu naleznete uvnitř článku.

Jak kniha vznikala?

Lední hokej v městě horkých pramenůObsáhlý rozhovor s klubovým kronikářem Karlem Proškem jsme vám přinesli již v létě. Připomenout si jej můžete zde. V době pořízení rozhovoru, ještě nebylo zcela jisté, zda se dílo nakonec podaří dovést ke zdaru. Vše nakonec dopadlo podle plánu, přesto autora mrzí, že se mu do publikace nepodařilo vměstnat další zajímavosti: "Přestože má kniha necelých 400 stránek, tak musím připomenout, že veliké množství faktů, dat, výsledků, tabulek a jiných informací se do ní vůbec nedostalo. Mě osobně hodně mrzí, že se tam nevtěsnalo nic o rozhodčích, dostalo se tam jen velice málo o mládeži a nedostalo se tam mnoho jiných zajímavostí a perliček ze sezon dávno minulých. Tak snad až příště, až se zase bude sestavovat nějaká kniha o karlovarském hokeji."

Obsah knihy

Velká galerie osobností - Klapáč, Šinágl, Náprstek... Ta jména vám určitě něco říkají. Pokud si již ale nepamatujete, jakou roli hráli tito pánové v historii karlovarského hokeje, je pro vás v této kapitole připraveno 29 podrobných profilů.

Malá galerie osobností - Souhrn zajímavých osobností, které v karlovarském hokeji působily nebo působí, nestačily se však zatím stát legendami (Josef Beránek, Pavel Janků, Rudolf Pejchar a mnoho dalších).

Od počátků do roku 1989 - popis historie klubu od založení v roce 1932, přes nucenou pauzu v důsledku druhé světové války, až po rok 1989, který kromě té sametové odstartoval i revoluci ve vývoji karlovarského hokeje.

Bod zlomu - autentická vyprávění o karlovarském "hokejovém zázraku." Amatérský klub z krajského přeboru se díky nezměrné píli několika nadšenců vypracoval až do nejvyšší české soutěže.

Roky 1989 až 2007 - popis novodobé historie klubu

HC Energie není pouze hokejová extraliga - část věnovaná mládežnickým oddílům, sledge hokeji, ženskému týmu a charitativním akcím klubu

Statistiky - seznam trenérů a kapitánů, rekordmani v odehraných zápasech i v počtu obdržených trestů a další zajímavosti

Prodej knihy

Hockey Shop - na zimním stadionu po-pá 15-18 h a během extraligových zápasů.

E-shop - expedice zboží probíhá jedenkrát týdně ve středu. Knihu zasíláme na dobírku, cena poštovného a balného činí 80 Kč + cena knihy.
Kontakt: obchod@hokejkv.cz, tel. 353560289, 602415420

Písemné objednávky:
HC Energie Karlovy Vary s.r.o.
Dolní Kamenná 788
Karlovy Vary 360 05
vyřizuje slečna Gabriela Fenclová, tel. 602321049 po-pá 9-16 h, marketing@hokejkv.cz

Fotografie


Kniha je výsledkem několikaleté práce týmu lidí v čele s kronikářem klubu Karlem Proškem (na snímku uprostřed, mezi sportovním komentátorem Michalem Dusíkem a bývalým hokejistou Františkem Potužákem).


Slavnostní křest


Publikaci si účastníci galavečera mohli zakoupit přímo v Grandhotelu Pupp. Mnozí z nich navíc využili zvýšené koncentrace hokejových osobností a knihu si nechali vyzdobit cennými podpisy.