HC Energie Karlovy Vary

Poslední posilou Martin Kivoň

K a r l o v y  V a r y - V poslední den před uzávěrkou přestupů zaregistrovali zástupci HC Energie hostování sedmadvacetiletého slovenského obránce Martina Kivoně z prvoligové Kadaně. "Nechceme nic ponechat náhodě. Chceme mít pro klíčové zápasy k dispozici co nejširší kádr, aby náš výsledek v sezoně byl co nejlepší," vysvětlil generální manažer Energie Miroslav Vaněk důvod Kivoňova příchodu. V širším kádru Energie došlo také k drobným změnám v hostování hráčů.
Kivoň bude sice již čtvrtým cizincem v kádru, vedle něj již v klubu působí Slováci Opatovský a Topoli a Rus Rodin, ale vedení klubu s ním počítá i do příští sezóny, kdy již nebude díky třem odehraným rokům u nás brán za cizince. "Kivoň za nás bude moci hrát už po reprezentační přestávce," dodal Miroslav Vaněk. "Doposud měl u nás pouze střídavý start z Kadaně, od příštího týdne začne trénovat s našim týmem a v případě potřeby bude moci hrát za Kadaň na střídavý start."

Další mladý obránce Jakub Gróf, který část sezóny strávil v Chomutově, vypomůže ve zbytku sezóny druholigové Olomouci ve snaze vybojovat nejvyšší soutěž. Brankář Kučera zůstane do konce sezóny v Ústí nad Labem, oba dva mají také povolen střídavý start do Varů. Naopak Rudolf Pejchar bude krýt záda Petru Fraňkovi ve Varech a na střídavý start může případně vypomoci Kladnu.

Již dříve bylo avizováno hostování Petra Punčocháře v Havířově v rámci kompenzace příchodu Lukáše Bednaříka a návrat Michala Tvrdíka do mateřských Pardubic. Obránce Roman Prošek, který přišel před koncem roku vypomoci karlovarské obraně, se vrací zpět na hostování do Mladé Boleslavi.

Martin Kivoň je odchovancem hokeje v Trenčíně, kde před osmi lety nakoukl dokonce do federální soutěže a v jednom dresu se potkal s Martinem Opatovským. V Česku působil pouze v Kadani, kam přišel v létě 2000. V letošní sezóně za prvoligový tým odehrál pouze deset zápasů s bilancí dvou gólů a dvou nahrávek.

Martin Kivoň
Narozen: 30.04.1975
Výška: 182 cm
Váha: 86 kg
Pozice: obránce
Držení hole: pravá

Statistiky

2000-01 SK Kadaň (1.liga)    48 5 8 13 42
2001-02 SK Kadaň (1.liga)    28 3 2 5 26
    SK Kadaň (1.liga, p-o)  5 0 0 5  4 
2002-03 SK Kadaň (1.liga)    10 2 2 4 29