HC Energie Karlovy Vary

Poslední zápasy nám rozhodují oslabení, smutní Jaroslav Kristek

Po výhře s Litvínovem následovaly další dva neúspěšné zápasy. Na poslední zápas a plánovanou cestu do Davosu jsem se zeptali útočníka Jaroslava Kristka. "Musíme zapracovat především na hře v oslabení, ta v posledních utkáních rozhoduje", uvedl v rozhovoru devětadvacetiletý ofensivní hráč.

Máte za sebou další nevydařené utkání. Když se vrátím k zápasu v Liberci. Proč to, podle Vás, nevyšlo tam?
V Liberci jsme ztroskotali na šancích, které jsme měli, a nepodařilo se nám je využít. Bohužel jsme si nepohlídali oslabení, která v poslední době nehrajeme dobře. Dostáváme hodně gólů a to nám ty zápasy rozhoduje.

Snažili jste se tedy do dnešního zápasu nastoupit trošku jinak než proti Tygrům?
Do každého zápasu nastupujeme pořád stejně. Dostáváme se do šancí. Na jednu stranu si myslím, že je to lepší než dřív. Ale pořád jsou tam naše chyby, které nás sráží. Pak ta zbytečná vyloučení, po kterých přichází oslabení, v těch se nám nedaří. Dříve se nám dařilo je uhrát, nyní na nich závisí zápasy.

V první třetině se vám podařilo dostat do vedení. Na začátku druhé části jste ještě zvýšili. Pak ale přišel obrat právě s řadou vyloučených hráčů.
Nám v těch oslabeních padly tři góly. To nás rozhodilo. Musíme na tom zapracovat a tyhle početní nevýhody do dalších duelů zlepšit.

Vás teď čeká cesta do Davosu. Připravujete se nějak na Spengler Cup?
Nijak speciálně. Chceme tam sice uspět, dopadnout lépe než minulý rok. Přijdou i posily-Palfi a Kutlák. Budeme se chtít ukázat, ale že bychom se na to nějak připravovali se říct nedá. Především se chceme zlepšit v extralize, uhrát ještě se Spartou zápas tak, abychom přivezli nějaké body předtím, než odjedeme.

Související články

Ohlasy k zápasu | ne 13.12.2009

Jakub Čutta: Dnes jsme prohráli vyhraný zápas

Preview k zápasu | so 12.12.2009

V neděli od čtyř hostí energetici Třinec