HC Energie Karlovy Vary

Jakub Čutta: Dnes jsme prohráli vyhraný zápas

Jakub Čutta (na snímku) se poslední dobou vžívá spíše do role útočníka. V utkání s Litvínovem dal dvě branky, dnes jednu. Při té dnešní se blýskl spíše asistent jeho branky, Martin Zaťovič. Našel si volného beka, který střelou z první otevřel skóre dnešního utkání. „Takovéhle situace pouze vyplynou ze hry. To je na tom hráči, aby viděl, že je volný obránce. Martin Zaťovič mi to skvěle přihrál a já jsem už měl docela snadnou práci,“ pochválil svého spoluhráče. Přesto dnešní rozhovor probíhal v hodně smutné atmosféře.
Vedli o dvě branky, hráli skvěle. Přesto ze zápasu nezískali ani jediný bod. Hráči měli za hlavní cíl vyhrávat doma co nejvíce. Vědí, že přes svátky, kdy oni budou hrát Spengler Cup, se budou ostatní týmy dotahovat na jejich místo. Jak hodnotí dnešní utkání Jakub Čutta? „Třinec má ohromně silné a skvělé přesilovky a všichni to o něm vědí. My jsme se na to snažili soustředit, když jsme hráli ve čtyřech, ale přesto rozhodla ta čtyřminutovka ve druhé třetině. Třinec dal dva góly a dotáhl se na nás za situace, ve které by se nám to už stávat nemělo. My jsme mu dali šanci a on jí využil, a to podle mě nejvíc poznamenalo dnešní zápas,“ lituje ztráty vedení.

Devět přesilových her, žádná využitá. Ve druhé třetině měli dokonce přesilovou hru trvající celé čtyři minuty, přesto se Hamerlík příliš nezapotil. Co dělají energetici špatně? „Hrajeme to pořád stejně. Málo střílíme a málo chodíme na dorážky. Přihrávky si musíme pořádně nacvičit a pak to tak musíme hrát. Říkají nám to i trenéři a ja na nás, abychom jejich pokyny plnili Přesilovky vyhrávají a prohrávají zápasy.Pokud soupeř promění dvě přesilovky, natož tři, tak je pak těžké s tím něco udělat.“dodává naštvaně Jakub Čutta.

Minutu před koncem se rozhodl Pavel Hynek vyzkoušet poslední možnost jak vyrovnat. Z brankoviště stáhl Lukáše Mensatora a na led vypustil dalšího útočníka. Jenže Tomáš Malec poslal přes celé hřiště kotouč do prázdné brány a o vítězi dnešního duelu bylo rozhodnuto. „Ten poslední gól do prázdné brány je naše vina. Když jsme hráli normálně pět na pět, tak jsme měli herně navrch. Je škoda, že jsme nevyrovnali. Dnes jsme ztratili předem vyhraný zápas.“

Po Vánocích energetici odehrají Spengler Cup, ale extraliga běží dál. Proto si musí utkání, o která přijdou, předehrávat. Mají hodně nabitý program, i to se může podepsat na výkonech. „Na tohle to nemůžeme určitě svádět. Podle mě tohle není ten faktor. Všechny týmy to mají takhle našlapané hlavně kvůli olympiádě a my, že předehráváme nějaký zápas, tak se s tím musíme vyrovnat,“ ukončuje rozhovor.

Související články

Preview k zápasu | so 12.12.2009

V neděli od čtyř hostí energetici Třinec