Přehled výsledků mládeže: Junioři po přestávce začali vítězně

Reprezentační pauza zastavila na týden i mládežnické ligy a karlovarské naděje na ní navázaly většinou vítězně. Junioři doslova vybojovali vítězství nad Boleslaví, když se trefil až v závěru Martin Funk (na snímku), a Severočechy tak udolali fotbalovým skóre 1:0. Liga staršího i mladšího dorostu se vrátí do zápasového tempa až nyní či v dalších dnech. Osmáci potvrdili svou suverenitu porážkou Kladna a stejného soupeře rozdrtili i sedmáci. Výsledky ostatních kategorií shrnujeme v článku.

Žákovská liga starších žáků

Středa 9. února

8. třída

HC Energie - HC Slovan Ústečtí Lvi 9:3 (1:0, 3:0, 5:3)
Branky: Čejka (4), Kozák (2), Beer, Jakubův a Hauzr.
V utkání, jehož závěrečné skóre vypovídalo spíše o jednoznačném vítězství domácích, se hráči Energie dlouho nemohli prosadit. Museli se neustále soustředit na ojedinělé výpady soupeře, které by jim cestu k dalšímu vítězství mohly zkomplikovat. Od poloviny utkání měli domácí již viditelnou převahu, kterou dokázali vyjádřit i brankami. A to jak ve druhé, tak především ve třetí třetině. Prozatím tak potvrzují roli favorita i v nadstavbové části žákovské ligy.

7. třída

HC Energie - HC Slovan Ústečtí Lvi 5:3 (1:2, 3:0, 1:1)
Branky: Schildhabel (2), Kunc, Zeman a Šála.
Utkání pro domácí nezačalo zrovna nejlépe. Inkasovali totiž jako první a to i přes trvalý tlak, který si vytvořili. Po první třetině začali být lehce nervózní a jejich nejistota se začala stupňovat po několika úspěšných zákrocích hostujícího brankáře. Domácím se ho nakonec podařilo překonat hned třikrát během pěti minut, čímž otočili výsledek utkání ve svůj prospěch. Tato branková smršť se nakonec stala rozhodující pro celé utkání. Hosté se sice snažili zvrátit vývoj v několika posledních minutách, ale domácí již nepřipustili žádné vážnější ohrožení brankáře Grančarova a velice dobrým taktickým výkonem své vítězství uhájili.

Žákovská liga mladších žáků

6. třída

HC Slovan Ústečtí Lvi - HC Energie 3:2 (0:0, 2:0, 1:2)
Branky: Prošek a Šik.
Asistence: Maloušek (2) a Prošek.
Karlovarští měli místy až drtivou převahu, ale trápili se v koncovce, což byl hlavní důvod porážky.

5. třída

HC Slovan Ústečtí Lvi - HC Energie 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Hosté podali pouze průměrný výkon, přesto byli herně lepší než Severočeši. Ti se velmi dobře bránili a spoléhali na brejky. Tato taktika jim vyšla a šťastně vyhráli.

Západočeský přebor elévů

Neděle 13.února

4.třída

HC Energie - HC Tachov / Mar. Lázně „A“ 7:3
Branky: Novotný (2), Zdeněk, Rozhon, Hnízdil, Mašek a Raim.
Asistence: Zdeněk (3), Rozhon, Denk a Novotný.
Nevzhledné utkání plné nedovolených zákroků ze strany hostů se zlomilo ve druhé polovině, kdy se podařilo hokejovějším karlovarským hráčům proměnit řadu šancí a soupeři tak odskočit na několikabrankový rozdíl, který si již s přehledem pohlídali.